Mısır İş İlanları

Mısır İş İlanları: 2023'te Mısır'da İş İmkanları Nasıldır?

Mısır’da pek çok şirket ve kuruluş yabancılara iş olanakları sunmaktadır. Yabancıların çalışmak için Mısır’ı tercih etme sebepleri disiplinli ve profesyonel iş kültürü, profesyonel vize alma yardımı, Mısır’ın uygun maliyetli yaşam tarzı ve gezip görülecek pek çok tarihi yere sahip olmasıdır.

Mısır’da 2022 yılında ortalama yıllık maaş 110.000 EGP’dir. Mısır’da en fazla iş imkanı bulunan sektörler enerji sektörü, turizm sektörü, inşaat sektörü, hizmet sektörü ve tarım sektörüdür. Mısır iş imkanları arasında İngilizce öğretmenliği en çok aranan mesleklerden biridir.

Yabancılar Mısır'da Çalışabilir Mi?

Yabancıların Mısır’da çalışabilmeleri için Mısır’da kendilerine uygun bir iş bulup başvuruda bulunmaları ve işe kabul edilmeleri gerekmektedir. Yabancı ülke vatandaşları işe kabul edilmeleri durumunda Mısır’dan çalışma ve oturma izni alarak çalışabilmektedir.

Mısır'da İş İmkanları Bulunan Sektörler Nelerdir?

Mısır’da en fazla iş imkanı bulunan sektörler tarım sektörü, endüstri, enerji sektörü, inşaat ve yapı sektörü, hizmet sektörü, ulaşım sektörü, tekstil sektörü ve turizm sektörüdür.

Mısır’daki sektörlerde işgücü dağılımı tarım sektörü için %25, endüstri sektörü için %25, hizmet sektörü için %49’dur. Mısır’ın geçim kaynakları arasında petrol sanayi, hazır giyim, tekstil, çimento, çelik, kimyasallar ve ilaç sanayi bulunmaktadır.

Mısır'da En Çok Aranan Meslekler Nelerdir?

Mısır’da en çok aranan meslekler aşağıda verilmiştir.

 • Doktorluk
 • Hakimlik
 • Avukatlık
 • Banka yöneticiliği
 • İcra kurulu başkanlığı
 • Finans uzmanlığı
 • Diş hekimliği
 • Üniversite profesörlüğü
 • Pilotluk
 • Pazarlama uzmanlığı

İngilizce Konuşanlar için Mısır'daki İş İmkanları Nelerdir?

İngilizce konuşanlar için Mısır’da pek çok iş imkanı bulunmaktadır. Mısır’da İngilizce konuşanlar için müşteri hizmetleri, satış, mühendislik, telekom, idare, insan kaynakları, pazarlama, halkla ilişkiler ve reklamcılık, operasyon müdürlüğü gibi iş imkanları bulunmaktadır.

Türkçe Konuşanlar için Mısır'da İş İmkanları Nelerdir?

Türkçe konuşanlar için Mısır’da satış, müşteri hizmetleri, muhasebe ve finans, pazarlama, halkla ilişkiler ve reklamcılık gibi iş imkanları bulunmaktadır.

Mısır'da Nasıl İş Bulunur?

Mısır’da iş bulmak isteyen yabancılar internet siteleri veya kişisel bağlantıları aracılığıyla iş bulabilir. Mısır’da iş bulmanın en etkili yolu Mısır’a varış yapıldıktan sonra işverenlerle yüz yüze görüşmektir.

Mısır İş Bulma Siteleri Nelerdir?

Mısır iş bulma siteleri aşağıda sıralanmıştır.

 • Wuzuff.net
 • Bayt.com
 • Gulf Talent
 • Career Jet
 • Learn 4 Good
 • Total ESL
 • ESL Cafe
 • Tesall
 • Footprints Recruiting

Mısır'da İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır’da iş başvurusu süreci bulunan işe göre değişiklik göstermektedir. İnternet üzerinden yapılan pek çok iş başvurusu için CV ve profesyonel çalışma geçmişini anlatan bir mektup gerekmektedir; başvurudan sonra işveren, Skype üzerinden görüşme talep edebilir.

Mısır'da Çalışma Koşulları Nasıldır?

Mısır’da haftalık çalışma saati 48 saattir ve çalışanların haftada 1 gün izin günleri vardır; aynı zamanda mesai günlerinde minimum 1 saatlik mola hakkı bulunmaktadır.

Mısır’da çalışan birinin aylık ortalama maaşı 9,200 EGP’dir. Mısır’da çalışma yaşı 15 olarak kabul edilmiştir ve emeklilik yaşı ise 60’tır.

Mısır'da Asgari Ücret Ne Kadar?

Mısır’da asgari ücret kavramı bulunmamaktadır. Mısır’da kamu çalışanlarına ödenen minimum maaş 1.200 EGP’dir ve Mısır’da çalışan biri için, aylık ortalama maaş 9.200 EGP’dir.

Mısır'da Ortalama Maaşlar Ne Kadar?

Mısır’da ortalama maaşlar çalışılan sektör, mesai saati gibi birkaç faktöre bağlı olarak değişebilir.

Mısır'da maaşlar ortalama en az 2.300 EGP ve en fazla 41.100 EGP’dir. Mısır’da ortalama maaş aylık 9.200 EGP, yıllık 110.000 EGP’dir.

Mısır'da İşçi Hakları Nasıldır?

Mısır’da özel sektördeki işçi hakları 12/2003 sayılı kanun tarafından korunmaktadır ve bu kanun maaşlarda cinsiyet, ırk, dil veya dine bağlı olarak ayrımcılık yapılmasını engeller. Mısır’da çalışanların yılda 21 günlük ücretli izin hakları vardır ve 10 yıl süren hizmet sonrasında işçinin ücretli izin hakkı yılda 30 güne çıkmaktadır.

Türk Vatandaşları için Mısır'da Çalışma Şartları Nelerdir?

Türk vatandaşlarının Mısır’da çalışabilmeleri için, Mısır’daki bir işverenden iş teklifi almış olmaları gerekmektedir.

Yabancı işçi istihdam etmeden önce Mısır’daki işveren yetkili otoriteden onay almış olmalıdır; yabancı işçi ile iş sözleşmesi yapan işveren, işçisi namına ön çalışma izni başvurusunu yapmalıdır. Ön çalışma izni başvurusunun kabul edilmesi üzerine yabancı işçi ülkesindeki konsolosluktan randevu alarak Mısır’a girmek için turist vizesi almalı, ardından Mısır’a giriş yaparak işveren tarafından yapılan ön çalışma izni başvurusunu tamamlamalıdır. Ön çalışma izni başvurusu tamamlandıktan sonra asıl Mısır çalışma izni alınabilmektedir.

Vizem.net, Mısırlı bir işverenden iş teklifi alan kişilere çalışma vizesi başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Mısır'da Kaçak Çalışmanın Cezası Nedir?

Mısır’da çalışabilmek için yabancıların çalışma izni almaları zorunludur. Mısır’da çalışma izni olmadan göçmen çalıştırılmasının tespiti halinde hem işverene hem de çalışana 500- 5000 EGP para cezası uygulanır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: