Mısır Vize Randevu İşlemleri

2023'te Mısır Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Mısır vizesi başvuruları Ankara Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ya da İstanbul Mısır Başkonsolosluğu aracılığı ile yapılmaktadır. Mısır dış temsilciliklerinin herhangi bir aracı şirket ile anlaşması bulunmaması nedeniyle vize başvuruları seyahat edecek kişinin kendisi tarafından yapılmaktadır. Ankara Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ve İstanbul Mısır Başkonsolosluğu arasında randevu alma prosedürü farklılık göstermektedir.

Mısır vize başvurularında, Mısır Konsolosluğundan randevu almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Vizem.net aracılığı ile vize randevusu alma işlemi başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Mısır Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Mısır vize randevusu, Ankara Mısır Büyükelçiliği ve İstanbul Mısır Başkonsolosluğu üzerinden alınmaktadır. Ankara Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü ve İstanbul Mısır Başkonsolosluğu arasında randevu alma prosedürü farklılık göstermektedir.

Ankara Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü aracılığı ile vize almak isteyen vatandaşlar ilk olarak konsolosluk bölümüne fiziksel olarak giderek bir ön başvuruda bulunması gerekmektedir. Mısır vize ön başvurusu onaylandıktan sonra başvurunun tamamlanma süreci ve vizenin teslim alınması için Ankara Mısır Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümüne tekrar gidilmesi gerekmektedir.

İstanbul Mısır Başkonsolosluğu aracılığı ile vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise ön başvuru için konsolosluğa gitmesine gerek yoktur. İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna mail yoluyla vize ön başvurusunda bulunulmaktadır. Mısır vizesi ön başvurusunun onaylanmasından sonra başvurunun tamamlanması ve vizenin teslim alınabilmesi için vizeyi alacak kişinin randevu alarak konsolosluğa gitmesi gerekmektedir.

Ankara'da Mısır Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ankara’da Mısır vize randevusu, seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Ankara Mısır Büyükelçiliğine vize almak üzere hem ön başvuru hem de vize teslimi için bizzat kendilerinin konsolosluğa başvurmaları ile alınmaktadır.

Mısır vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşların vize işlemleri için belirli saatlerde Ankara Mısır Büyükelçiliği binasına giderek öncelikle ön başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Mısır vizesi ön başvurusu onaylandıktan sonra ise başvuru yapan kişinin vize işlemlerini tamamlamak ve teslim almak üzere belirlenen saatlerde büyükelçilik binasına gitmeleri gerekmektedir.

Ankara Mısır Büyükelçiliği Vize Başvuru Saatleri Nedir?

Ankara Mısır Büyükelçiliği vize başvuru saatleri hafta içi her gün 9:30-11:00 saatleri arasındadır. Ankara Mısır Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümü her ayın son iş günü çalışmamaktadır.

İstanbul'da Mısır Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul’da Mısır vize randevusu, ön başvuru için gerekli belgelerin mail yoluyla atılması ile alınmaktadır. Mısır’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İstanbul Mısır Konsolosluğundan vize almak üzere ön başvuru yapmak için konsolosluk binasına gitmelerine gerek yoktur.

Mısır vize başvurusu için ön başvurularının onaylandığına dair mail alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Mısır İstanbul Konsolosluğu binasına başvurularını tamamlamak ve vizelerini teslim almak üzere gitmeleri gerekmektedir. Mısır vizelerini teslim almak için konsolosluğa gidecek olan vatandaşlar, İstanbul Mısır Konsolosluğunun resmi sosyal medya hesabı üzerinden konsolosluğa gidebilmek için randevu almaları gerekmektedir. İstanbul Mısır Konsolosluğunun resmi sosyal medya hesabına https://www.facebook.com/M%C4%B1s%C4%B1r-Arap-Cumhuriyeti-%C4%B0stanbul-Ba%C5%9Fkonsoloslu%C4%9Fu-Vize-B%C3%B6l%C3%BCm%C3%BC-114388797082738/?ref=page_internal adresinden ulaşılmaktadır.

İstanbul için Mısır Vize Randevusu Ne Zaman Alınabilir?

İstanbul için Mısır vize randevusu, Mısır vizesi için ön başvuru yaptıktan ve ön başvurunun onaylandığına dair konsolosluktan onay maili aldıktan sonra alınabilir.

İstanbul Mısır Konsolosluğu Vize Randevu Saatleri Nedir?

İstanbul Mısır konsolosluğu vize randevu saatleri hafta içi 09:00-12:15 arasındadır.

Mısır Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Mısır randevusu için ücret uygulaması yoktur. Mısır vize randevusu için ücret talebinde bulunan kişi ve kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Mısır Vize Randevusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mısır vize randevusu için gerekli evraklar; boş alan bırakmadan doldurulmuş başvuru formu, başvuru formuna yapıştırılmış yeni çekilmiş beyaz arka fonlu biyometrik fotoğraf, e-Devletten alınmış ikametgah adres kaydı, geçerliliği en az 8 ay olan pasaport, kimlik kartı, son 3 ay içerisinde kaşelenmiş, imzalanmış ve minimum 30 bin TL gözükmesi şartıyla banka hesap dökümüdür.

Öğrenci olanlar için öğrenci belgesi, eşi Mısır vatandaşı olan başvuru sahipleri için Mısır’dan çıkartılmış resmi evlilik belgesi, ziyaret amaçlı seyahat eden başvuru sahipleri için net bir şekilde Mısır’da ziyaret edecekleri arkadaşlar/aile fertlerinin iletişim bilgileri ve açık adres bilgisi, turistik amaçlı giden başvuru sahipleri için uçak ve otel ön rezervasyonları, çalıştıkları işyerinden turistik amaçlı seyahat edeceklerine dair İngilizce dilinde hazırlanmış dilekçe gerekmektedir.

İş, konferans veya fuar amaçlı seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri için İngilizce ya da Arapça dillerinde hazırlanmış kaşeli imzalı davetiye mektubu, aynı zamanda Türkiye’deki işyerlerinden dilekçe sunulması gerekmektedir. Mısır vizesi davetiye mektubunda seyahat amacı ve tarih aralığı net bir şekilde belirtilmelidir.

Anne yada babası Mısırlı olan başvuru sahipleri için Mısır Dışişleri Bakanlığı tasdikli doğum belgesi, ya da Arapça’ya tercüme edilmiş ve aynı zamanda hem İstanbul valiliği hem Mısır Başkonsolosluğu’ndan tasdikli Türk makamlardan çıkartılan doğum belgesi sunulması gerekmektedir.

Mısır Vizesi için ön başvuruda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize onay maili aldıktan sonra ön başvuruda kullandıkları evrakların asılları ile birlikte başvurdukları Mısır konsolosluğuna randevu saatinde gitmeleri gerekmektedir.

Mısır Vize Randevusu Esnasında Hangi İşlemler Gerçekleştirilir?

Mısır vize randevusu esnasında başvuru sahiplerinin vize başvuru evraklarının asılları ve banka hesaplarında seyahatleri için yeterli para olup olmadığı kontrol edilmektedir. Mısır vizesi başvuru sahiplerinin başvuruları uygun bulunursa, vize harcı tahsil edilmekte ve Mısır vizeleri pasaportlarına işlenmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: