VIP Schengen Vizesi

VIP Schengen Vizesi İçin Hizmetler ve 2022 Fiyatları

VIP vize hizmeti, bazı şehirlerde kurye aracılığı ile gerekli belgelerin toplatılması ve aracı kurum vize merkezlerinde özel odalarda hizmet alınması anlamına gelmektedir. VIP vize hizmetlerinin, Schengen dış temsilcilikleri ile bir ilişkisi bulunmamaktadır ve vize başvuru sonucunu etkilememektedir. VIP vize hizmeti, vize başvuru merkezleri ve akredite acentelerin hizmeti kapsamındadır.

Türkiye’den Schengen vize başvurusunda bulunacak kişilere yönelik olarak VIP vize hizmeti sunan Vizem.net, 2017-2022 yılları arasında %97,6 ile en yüksek Schengen vize onay oranını elde eden akredite şirkettir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Schengen VIP Vize Hizmeti Neleri Kapsar?

Schengen VIP vize hizmeti kapsamında yer alanlar aşağıda sıralanmıştır.

  • Özel bir salonda bekleme ve işlem hizmeti
  • Kişiye özel personel desteği
  • Ücretsiz ikram
  • Hızlı ödeme seçeneği
  • Ücretsiz fotokopi, faks ve çıktı hizmetleri

Yukarıda sıralanan hizmetlerin birçoğu vize başvuru merkezinde sunulmaktadır, ancak ilgili ülke aracı kurum merkezi uygulamalarına göre VIP vize hizmetlerinin kapsamı değişebilmektedir.

Schengen Vizesi İçin VIP Başvuru Hizmeti Nereden Alınır?

Türkiye’den yapılan Schengen vize başvurularında, dış temsilcilikler tarafından yetkilendirilen bütün aracı kurumlar VIP hizmet sunmaktadır; vize başvurusunda bulunacak kişi randevu gününde ilgili vize merkezinde başvuru ücretine ek bir ücret ödeyerek VIP hizmeti satın alabilmektedir.

Türkiye’de farklı ülkeler için işlem yetkisi bulunan Schengen vizesi aracı kurumları; VFS Global, iDATA, Kosmos Vize, BLS International, AS Visa ve TLS Contact olarak sıralanmaktadır.

Schengen VIP Vize Ücreti Ne Kadardır?

Schengen VIP hizmet bedeli tabloda verilmiştir.

Schengen Vize Başvuru MerkeziVIP Hizmet Bedeli
AS Visa100 €
Kosmos Vize40 €
BLS International750 TL
TLS Contact530 TL
iDATA687 TL (12 yaş altı)
VFS GlobalBaşvuru yapılan ülke ve merkeze göre değişmektedir.
Vizem.net33 EUR

VIP Schengen vize ücreti, başvuru merkezi uygulamalarına göre; nakit veya kredi kartı ile ve TL veya euro cinsinden ödenebilmektedir.

VİP Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen vizesinin çıkma süresi, VIP başvurular için değişmemektedir. İlgili ülkelerin Türkiye’de bulunan konsoloslukları ve büyükelçiliklerine göre VIP Schengen vizesi onaylanma süresi değişiklik göstermektedir.

VIP Başvuru İle Schengen Vize Onay Oranı Yüksek Midir?

Hayır, VIP başvurusu ile Schengen vize onay oranı yüksek değildir. VIP vize hizmeti, vize alma hakkını ya da vize başvurusunun daha hızlı bir şekilde işleme alınmasını garanti etmemektedir. VIP Schengen vizesi başvurularında özel salon hizmetini kullanmak vize başvurusunun onayını garanti etmeyeceği gibi hizmet standardını da etkilememektedir.

Vizem.net VIP Schengen Vize Uygulaması Nasıldır?

Vizem.net VIP Schengen vize uygulaması aşağıdaki hizmetleri kapsamaktadır.

  • Gerekli vize evraklarının kurye tarafından teslim alınması
  • Başvuru formu ve dilekçenin kişilere göre özel olarak hazırlanması
  • Başvuru sahibinin tüm başvuru süreci boyunca SMS yoluyla bilgilendirilmesi
  • Biyometri işlemleri sırasında saha danışmanlarının başvuru sahibine refakat etmesi

Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almış kişiler, yeni Schengen vizesi başvurularını yalnızca gerekli belgeleri merkez ofise göndererek tamamlayabilmektedir. Vizem.net’in VIP vize hizmeti ücreti 33 eurodur.

Paylaş: