Yeşil Sigorta

2023 Yeşil Sigorta (Motorlu Taşıtlar İçin) Fiyatları

Yeşil sigorta, geçerli olduğu ülkelerde trafik sigortası olarak işlev gören ve yeşil sigorta sisteminin uygulandığı ülkelere yapılacak olan seyahatler için zorunlu olan bir sigorta türüdür. Yurt dışında gerçekleşebilecek herhangi bir kaza sonrasında sigorta hizmetinden yararlanabilmek için yeşil sigorta yaptırılması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde yeşil sigorta Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu kurumu tarafından düzenlenmektedir.

Vizem.net, yurt dışına araç ile seyahat edecek kişilere vize başvuru ve takip işlemleri ile birlikte ya da ayrı olarak en uygun fiyat garantisi ile yeşil sigorta hizmeti sunmaktadır.

2022 yılı yeşil sigorta teklifi için: 0850 241 1868

Arabayla Yurt Dışına Çıkmak için Yeşil Sigorta Şart Mıdır?

Arabayla yurt dışına çıkmak için yeşil sigorta yaptırılması şartı, seyahat edilecek ülkeden ülkeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Arabayla Avrupa ülkelerine seyahat etmek isteyen kişilerin yeşil sigorta yaptırmaları gerekmektedir. Avrupa ülkeleri haricinde Fas, İran, İsrail ve Tunus gibi ülkelerde arabayla yurt dışına çıkmak için yeşil sigorta şartı bulunmaktadır.

Yurtdışı Seyahati için Yeşil Sigorta Nasıl Olmalıdır?

Yurt dışı seyahati için yeşil sigorta kartı; Birleşmiş Milletler Avrupa Komisyonu İç Ulaştırma Komitesi Yol Ulaşım Çalışma Grubu tarafından kabul edilmiş formatta olacak biçimde düzenlenmiş, yeşil renkte, hiçbir bölümü ya ad bilgisi değiştirilmemiş, geçerlilik süresi üzerinde yazılı, aracın marka ve tipi bilgilerini içerir, poliçe hamili, aracı kullanacak kişi ve sigortacı kişinin kişisel bilgileri ile adresi bilgilerini içerir şekilde ve üzerinde herhangi bir not yazılmamış olmalıdır.

Yurt dışına arabayla seyahat etmek için gerekli olan yeşil kartta Avrupa Birliği ülkeleri ve İsviçre’nin simgesi aynı kutu içerisinde ve diğer her ülkenin kendine ait simgeleri ayrı kutular içerisinde yer alması gerekmektedir.

Yeşil Kart Sigorta Poliçe Örneği

Yeşil kart sigorta poliçe örneği aşağıda verilmiştir.

Yeşil Kart Sigorta Poliçe Örneği
Yeşil Kart Sigorta Poliçe Örneği

Yeşil Sigorta Nereden Alınır?

Yeşil sigorta, yeşil sigorta yapan şirketler ya da bankalar üzerinden alınır. Yeşil sigorta yapan firmalar arasında Anadolu Sigorta, HDI Sigorta ve Mapfre Sigorta yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılacak yurt dışı seyahatlerinde tüm vize başvuru ve takip işlemleri için danışmanlık hizmeti sunan akredite acente Vizem.net bünyesinde yeşil sigorta hizmeti de sunulmaktadır.

Yeşil Sigorta Nasıl Yaptırılır?

Yeşil sigorta, yurt dışına seyahat edilecek araca ait taşıt ruhsatı ve Türk Trafik Sigortası belgelerinin fotokopileri ile Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’na müracaat ederek yaptırılır. Yeşil kart sigortası işlemleri için başvuru sahiplerinin ödemesi gereken ücretler yurt dışına seyahat edilecek aracın grubuna ve yeşil sigortanın geçerlilik süresine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yeşil sigorta işlemleri için ödenmesi gereken ücret, euro cinsinden hesaplanmasının ardından poliçenin yapılış tarihindeki kur değerine göre Türk lirası cinsine döndürülerek ödenmektedir. 2022 yılında çeşitli sigorta firmaları yeşil kart sigortası hizmeti sunmaktadır.

Yabancı Plakalı Araçlar için Yeşil Sigorta Nasıl Yaptırılır?

Yabancı plakalı araçların Türkiye’de kullanımı için yeşil sigorta yerine zorunlu motorlu taşıt sigortası yaptırmalıdır. Yabancı plakalı araçlar için sigorta 2022 yılında en az 3 aylık olarak düzenlenmekte ve aracın model, marka ve kullanım amacına göre 105 - 140 EUR arasında değimektedir.

Gümrük kapılarında yabancı plakalı araçlar için yeşil sigorta yaptırılamaktadır. Planlı seyahat tarihinden önce vizem.net sigorta departmanına araç ruhsat ve sürücü bilgileri temin edilerek en uygun fiyat garantisi ile yaptırılabilmektedir.

Fiyatlar için: 0850 241 1868

Gümrükte Yeşil Sigorta Yaptırılır Mı?

Evet, gümrükte T.C plakalı araçlar yeşil sigorta yaptırılabilir. Kapıkule ve İpsala sınır kapılarında yeşil sigorta yaptırılabilmektedir. Yeşil sigorta işlemleri gümrükte yapılsa dahi seyahat edilen araca ait zorunlu trafik sigortası ve araç ruhsatının ibraz edilmesi gerekmektedir. Sınırda yeşil sigorta işlemleri için ruhsat sahibinin bizzat araçta bulunması gerekmektedir; ancak araçta olmayan ruhsat sahiplerinin araçtaki başka bir kişiye vekaletname vermiş olması halinde sigorta işlemi başka bir kişi tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Sınır kapısında yeşil sigorta yaptırma işlemleri uzun bekleme süreleri ve belgelerde eksiklik ya da yanlışlık olması gibi beklenmedik diğer sorunlar nedeniyle sürücülerin zaman kaybı yaşamasına neden olduğundan yeşil sigorta işlemlerinin 2 ile 3 gün süre öncesinden tamamlanmasında fayda bulunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Online Yeşil Sigorta Yaptırılır Mı?

Online yeşil sigorta teklifi oluşturmak mümkün değildir; ancak yeşil sigorta online işlemler yerine 0850 241 1868 numaralı hat aranarak telefon üzerinden sigorta teklifi alınması ve ödeme işlemlerinin kredi kartı ile yapılabilmesi mümkündür.

Yeşil Sigorta için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yeşil sigorta için gerekli evraklar yurt dışına seyahat edilecek araca ait trafik sigortası ve araç ruhsatıdır.

Süre ve Araç Türüne Göre Yeşil Sigorta Fiyatları Ne Kadardır?

Süre ve araç türüne bağlı olarak yeşil sigorta ücretleri farklılık göstermektedir. 2022 yılı için yeşil sigorta işlemlerinin ortalama ücretleri aşağıda aktarılmaktadır.

15 Günlük Yeşil Sigorta Fiyatları Ne Kadardır?

Farklı araç türleri için 1 haftalık yeşil sigorta ücretleri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

Araç TürüYeşil Sigorta Ücreti
Otomobil48
Taksi48
Minibüs (Sürücü dahil olmak üzere 10-17 koltuklu)68
Otobüs (Sürücü dahil olmak üzere 18-30 koltuklu)112
Otobüs (Sürücü dahil olmak üzere 31 ve üzeri koltuklu)136
Kamyonet68
Kamyon136
İş makinesi149
Traktör120
Römork58
Motosiklet ve yük motosikleti47
Tanker257
Çekici174
Özel amaçlı taşıt154
Tarım makinesi145

1 Aylık Yeşil Sigorta Ne Kadardır?

Farklı araç türleri için 1 aylık yeşil sigorta ücretleri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

Araç TürüYeşil Sigorta Ücreti
Otomobil59
Taksi59
Minibüs (Sürücü dahil olmak üzere 10-17 koltuklu)91
Otobüs (Sürücü dahil olmak üzere 18-30 koltuklu)136
Otobüs (Sürücü dahil olmak üzere 31 ve üzeri koltuklu)155
Kamyonet89
Kamyon168
İş makinesi171
Traktör149
Römork66
Motosiklet ve yük motosikleti60
Tanker289
Çekici198
Özel amaçlı taşıt175
Tarım makinesi195

1 Yıllık Yeşil Sigorta Ne Kadardır?

1 yıllık yeşil sigorta fiyatları aracın önceden yapılmış yeşil sigortası olup olmamasına ve daha önceden yapılmış sigorta bulunuyorsa hasarsızlık indirimi bulunup bulunmamasına göre 2022 yılında otomobiller için 140 ile 236 EUR arasında değişmektedir.

Teklif için: 0850 241 1868

Otomobil Yeşil Sigorta Fiyatları Ne Kadardır?

Otomobil yeşil sigorta fiyatları, sigorta poliçesinin veriliş süresine bağlı olarak 47,25 euro ile 236,25 euro arasında değişiklik göstermektedir.

Yeşil Sigorta Fiyatları Kamyonet için Ne Kadardır?

Yeşil sigorta fiyatları kamyonet tipi araçlar için sigorta kartının verilme süresine bağlı olarak X euro ile Y euro arasında değişiklik göstermektedir.

Motosiklet Yeşil Sigorta Fiyatı Ne Kadardır?

Motosiklet yeşil sigorta fiyatları sigorta poliçesinin veriliş süresine bağlı olarak X euro ile Y euro arasında farklılık göstermektedir.

Tır Yeşil Sigorta Fiyatları Ne Kadardır?

Tır yeşil sigorta fiyatları, sigorta poliçesinin verilme süresine bağlı olarak X euro ile Y euro arasında farklılık göstermektedir.

Yeşil Sigorta Neleri Kapsar?

Yeşil sigorta, yurt dışında gerçekleşebilecek herhangi bir kaza sırasında kazanın gerçekleştiği ülkenin standart trafik sigortasının kapsadığı tüm masrafları kapsar.

Yeşil sigorta olası kaza anında karşı tarafa verilen hasarları kapsamaktadır. Yeşil sigorta sahinin aracı için bir kapsamı bulunmamaktadır.

Yeşil Sigorta Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Türkiye’den kesilen yeşil sigorta; Avusturya, Arnavutluk, Andorra, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Bosna Hersek, Beyaz Rusya, İsviçre, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, İspanya, Estonya, Fransa, Finlandiya, İngiltere ve Kuzey İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İsrail, İran, İrlanda, İzlanda, Lüksemburg, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Moldova, Makedonya, Karadağ, Norveç, Hollanda, Portekiz, Polonya, Romanya, Rusya, İsveç, Slovakya, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Türkiye Cumhuriyeti ve Ukrayna ülkelerinde geçerlidir.

En Uygun Yeşil Sigorta Hangisidir?

En uygun yeşil sigorta, Türkiye Cumhuriyeti’nin vize onay oranı en yüksek akredite acentesi olarak her türlü vize başvuru ve takip işleminde danışmanlık hizmeti veren Vizem.net'in sigorta birimi tarafından sunulmaktadır. En ucuz yeşil sigorta akredite acente Vizem.net’in sigorta birimine müracaat edilerek yaptırılabilir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Yazan:

Paylaş: