Altın Vize Veren Ülkeler

2023'te Altın Vize Veren Ülkeler ve Şartları

Altın vize, başka bir ülkede yüklü miktarda bağış veya yatırım yapan varlıklı kişilerin o ülkede uzun süreli oturma izni veya vatandaşlık almasını sağlayan vizedir. Altın vize, golden visa veya yatırımcı vizesi olarak da adlandırılmaktadır.

Vizem.net yatırım ve bağış yolu ile oturma izni almak isteyen kişilere altın vize başvurularında danışmanlık ve vize başvuru takibi hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yatırımcı Vizesi Veren Ülkeler Hangileridir?

Yatırımcı vizesi veren ülkeler ve vizeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Portekiz altın vizesi
 • İspanya golden visa
 • Yunanistan golden visa
 • Kıbrıs altın vizesi
 • Saint Kitts ve Nevis altın vizesi
 • Antigua ve Barbuda altın vizesi
 • Dominika altın vizesi
 • Türkiye altın vizesi
 • İngiltere yatırımcı vizesi
 • Anguilla altın vizesi
 • Avusturya yatırımcı vizesi
 • Kanada yatırımcı vizesi
 • Almanya yatırımcı vizesi
 • Grenada altın vizesi
 • İrlanda altın vizesi
 • Malta yatırımcı vizesi
 • Yeni Zelanda yatırımcı vizesi
 • Singapur altın vizesi
 • Aziz Lucia altın vizesi
 • İsviçre yatırımcı vizesi
 • Cayman Adaları altın vizesi
 • Birleşik Arap Emirlikleri altın vizesi
 • Amerika yatırımcı vizesi
 • İtalya yatırımcı vizesi
 • Vanuatu altın vizesi
 • Bulgaristan altın vizesi
 • Belçika yatırımcı vizesi

En Ucuz Altın Vize Programı Hangi Ülkelerdedir?

En Ucuz Altın Vize Programı Hangi Ülkelerdedir?
En Ucuz Altın Vize Programı Hangi Ülkelerdedir?

En ucuz altın vize programı olan ülkeler aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Altın Vize Veren ÜlkeAltın Vize için Gereken Minimum Yatırım
Anguilla150.000 ABD doları
Antigua ve Barbuda100.000 ABD doları
Avusturya3.000.000 euro
Kanada1.500.000 Kanada doları
Almanya360.000 euro
Yunanistan250.000 euro + vergi (Gayrimenkul)
Grenada150.000 ABD doları
Malta600.000 euro
Portekiz400.000 euro (Yatırımı düşük bölgelerde)
İspanya500.000 euro
St. Kitts and Nevis150.000 Amerikan doları
St. Lucia100.000 Amerikan doları
İsviçre150.000 İsviçre frangı
Türkiye250.000 ABD doları
Amerika Birleşik Devletleri100.000 ABD doları
Vanuatu130.000 ABD doları
Bulgaristan512.000 euro

Antigua ve Barbuda en ucuz altın vize alınan ülkedir. Ülkelerde minimum yatırım miktarı aynı olsa bile altın vize için gereken başka şartlar da istenmektedir. Antigua ve Barbuda altın vizesi, ikamet şartı olmadan hemen pasaport alma imkanı sağlar. Altın vize sahibi olmak için Ulusal Kalkınma Fonu'na 100.000 ABD doları değerinde yatırım yapmak yeterlidir.

En Pahalı Golden Vize Veren Ülkeler Hangileridir?

En Pahalı Golden Vize Veren Ülkeler Hangileridir?
En Pahalı Golden Vize Veren Ülkeler Hangileridir?

En pahalı golden vize veren ülkeler aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Altın Vize Veren ÜlkeAltın Vize için Gereken Minimum Yatırım
İrlanda1.000.000 euro
Yeni Zelanda3.000.000 Yeni Zelanda doları
Singapur2.500.000 Singapur doları
Cayman Adaları2.500.000 ABD doları
Birleşik Krallık2.000.000 İngiliz sterlini
Birleşik Arap Emirlikleri5.000.000 Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi

En pahalı golden visa programı olan ülke Cayman Adaları’dır. Cayman Adaları altın vizesi almak için en az 2.500.000 ABD doları değerinde gayrimenkul yatırımı yapılmalıdır. Cayman Adaları altın vizesi alındığında birkaç ay içinde daimi ikamet alma hakkı tanır ve Cayman Adaları altın vize sahipleri 5 yıllık ikamet süresi sonrasında vatandaşlık başvurusunda bulunabilir. Cayman Adaları vatandaşları İngiliz Denizaşırı Vatandaşı sayılır ve İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilir.

Yatırımcı Vizesi Veren AB Üyesi Ülkeler Hangileridir?

Yatırımcı vizesi veren AB üyesi ülkeler İspanya, Portekiz, Yunanistan, İtalya, Malta, İsviçre, Avusturya, Belçika, Almanya, Bulgaristan ve İrlanda’dır.

Ev Satın Alanlara Altın Vize Veren Ülkeler Hangilerdir?

Ev satın alanlara altın vize veren ülkeler Malta, Türkiye, Dominika, St. Lucia, St. Kitts and Nevis, Grenada, Antigua ve Barbuda, Portekiz, Yunanistan, İspanya ve Kıbrıs’tır.

En Avantajlı Altın Vize Veren Ülkeler Hangileridir?

En avantajlı altın vize veren ülkeler aşağıda listelenmiştir.

Portekiz altın vize programı en avantajlı yatırımcı vizelerinden biridir; çünkü Portekiz altın vizesi çok katı ikamet ve vatandaşlık koşulları içermemektedir ve ayrıca Schengen bölgesinde kolayca seyahat etme imkanı vermektedir. Portekiz altın vizesi için en az 500.000 euro değerinde gayrimenkul yatırımı yapılmalıdır. Portekiz altın vizesi için minimum yatırım tutarı Portekiz’in düşük yatırım oranlı bölgelerinde 400.000 euroya kadar düşmektedir. Portekiz altın vizesi sahipleri 5 yıl sonra daimi oturma izni ve Portekiz vatandaşlığı alabilir. Portekiz vatandaşlığı ve Portekiz pasaportu ile Avrupa Birliği bölgesine ve Schengen ülkelerine kolayca seyahat etmek mümkündür.

Yunanistan altın vize almak için gayrimenkul yatırımı, en az 10 yıllık kira sözleşmesi, Yunanistan’a kayıtlı bir şirkete en az 400.000 euro değerinde yatırım, en az 400.000 euro değerinde devlet tahvili alma veya en az 400.000 euro tutarındaki parayı bir Yunanistan bankasına yatırma şartı istemektedir. Yunanistan altın vizesi alındıktan 7 sene sonra Yunanistan vatandaşlığı alınabilir ve Yunanistan vatandaşlığı ile AB ve Schengen bölgesine seyahat edilebilir.

Malta ülkesi altın vize programı için iki farklı seçenek sunmaktadır. Malta altın vize programları Malta devleti tarafından onaylanmış bir fona en az 600.000 euro değerinde bir yatırım yapılması yoluyla alınan Malta oturma izni ve devlet onaylı bir ulusal kalkınma fonuna yapılan 750.000 euro yatırım yoluyla alınan Malta vatandaşlığı altın vize programlarıdır. Malta ülkesi daimi ikameti alınan altın vizesi programı için Malta’da ikamet etmek gerekmemektedir. Malta’da ikamet edilmesi durumunda 5 yıl sürenin ardından gerekli diğer şartlar da sağlandığında Malta vatandaşlığı almak da mümkündür. Malta hükümeti tarafından onaylanmış bir ulusal kalkınma fonuna 600.000 euro değerinde yatırım yapıldığında 3 yıllık altın vize programı alınabilmektedir. Malta altın vizesi ile Avrupa Birliği ülkelerinde yaşamak ve 140 farklı ülkeye vizesiz seyahat etmek mümkündür. Ayrıca Malta vatandaşlığı alınması durumunda önceki vatandaşlık korunarak çifte vatandaşlık imkanından yararlanılabilir.

İspanya altın vizesi 500.000 euro değerinde gayrimenkul yatırımı istemektedir. İspanya altın vizesi 5 yıl sonra İspanya’da daimi ikamet imkanı verir ve 10 yıl sonra da İspanya vatandaşlığı alma olanağı sunar. Daimi ikamet alınana kadar geçici oturum izni her 2 yılda bir yenilenmelidir. İspanya altın vizesi ile aile üyelerini İspanya’ya getirmek mümkündür. İspanya altın vizesi sahipleri Schengen ülkelerine vizesiz seyahat edebilir.

İngiltere yatırımcı vizesi Tier-1 olarak da geçmektedir. İngiltere altın vizesi almak için düzenlenmiş bir yatırım kuruluşunda en az 2.000.000 İngiliz sterlini değerinde yatırım yapılmalıdır. İngiltere altın vizesi ile birkaç yıl içinde İngiltere vatandaşlığına başvurmak mümkündür.

Altın Vize ve Yurtdışı Yatırım Danışmanlığı Nasıl Alınır?

Vizem.net altın vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren akredite bir kuruluştur. Vizem.net vize başvurularında son 4 yıldır en yüksek onay oranına sahiptir.

Yatırımcı vizesi başvuruları Vizem.net danışmanlığında yapıldığında tüm vize süreci tek çatı altından yürütülmektedir. Altın vize başvurusu yapan yatırımcı için en uygun altın vize programının seçilmesi, gerekli evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesi; başvuru formunun doldurulması ve gereken durumlarda vize randevusunun oluşturulması süreci Vizem.net tarafından gerçekleştirilmektedir. Vize randevusunun gerekli olduğu durumlarda randevu tarihinde Vizem.net saha danışmanı vize başvuru sahibine refakat etmekte ve vize süreci tamamlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: