Yunanistan Express Vize

En Hızlı Yunanistan Vizesi Başvuru Süreci 2023

En hızlı vize olan express vize birçok ülkede vize değerlendirme sürelerini kısaltmak için tercih edilen bir vize opsiyonudur. Başvuruları seyahat tarihinden birkaç gün önce yapılabilmekte olan express vize uygulaması Yunanistan Konsolosluğu tarafından sağlanan bir hizmet değildir. Yunanistan vizelerinin en hızlı şekilde alınabilmesi için express vize opsiyonu geçerli olmadığından vize başvurusu için gerekli olan işlemlerin en kısa sürede tamamlanması gerekmektedir.

Yunanistan vize başvuruları için en önemli kriter biyometri (parmak izi) işlemleridir. Biyometrik bilgiler Vize Bilgi Merkezi (VIS) uyarınca zorunlu olarak toplanmaktadır. Yunanistan vizesi parmak izi işlemleri için erken tarihe alınan randevular en hızlı şekilde Yunanistan vize başvurusunun tamamlanmasını sağlamaktadırlar. Yunanistan vize başvuruları için Vizem.net aracılığıyla başvuruda bulunacaklar gerekli evrakları merkez ofise ulaştırdıktan sonra ortalama 5 gün içerisinde biyometri randevularını alabilmektedirler.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hızlı Yunanistan Vizesi için Hangi Merkezlerden Randevu Alınmalıdır?

Yunanistan vizesi için gerekli işlemlerin yapılması ve takip edilmesi Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Başvuruda bulunacak kişilerin ikamet ettiği ile göre en uygun vize başvuru merkezinden online olarak randevu alması gerekmektedir. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli vize başvuru merkezlerinden alınacak randevular VFS Global üzerinden alınmalıdır. Diğer şehirler için randevular Kosmos Vize ile iletişime geçilerek alınmalıdır. Yunanistan vize başvuruları için vizem.net Türkiye’nin her iline hizmet vermektedir.

Yunanistan Express Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan express vize, başvuru sürecinin daha kısa sürede tamamlanması için tercih edilebilecek bir vize türüdür. Express entry, yetenekli göçmenlerin puan tabanlı bir sistem kullanılarak insanların bir profil göndermesini ve yüksek sıralamalarda olursa ikamet başvuru hakkı kazanmalarını sağlayan çevrimiçi başvuru sistemidir.

Yunanistan express vize başvurusunda bulunmak için gerekli adımlar aşağıda sıralanmıştır.

  • Yunanistan vize formu doldurulurken erken planlı çıkış tarihi başvuru tarihinden sonraki 4. gün olarak belirtilebilir.
  • Seyahat sağlık sigortasında belirtilen başlangıç tarihi ile planlı çıkış tarihi aynı olarak belirtilmelidir.
  • Express vize talep dilekçesi Yunanistan Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır ve ihtiyaç gereği başvurulduğu belirtilmelidir.
  • Yunanistan express vize başvurusu yapacak kişinin, varsa erken tarihli otel ve uçak rezervasyonları gerekli kurumlara iletilmelidir.

Yunanistan express vizesi için Vizem.net danışmalığında yapılan bütün başvurular için yukarıda listelenmiş maddeler göz önünde bulundurarak başvurular tamamlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Hızlı Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Yunanistan hızlı vize, aynı zamanda express vize olarak da bilinen vize türü için yapılacak Yunanistan vize başvuruları başvuru sahibinin biyometri işlemlerini tamamlamasını takip eden 4-6 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Biyometri işlemleri dijital bir tarayıcı sayesinde parmak izi taraması ve biyometrik dijital fotoğrafı kapsayan bir işlemdir. Biyometri işlemleri başvuru sahibinin kimlik bilgilerinin korunmasına yardımcı olması için gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi Yunanistan Başkonsolosluğunun iş yoğunluğuna ve başvuru yapan kişinin başvuru yaptığı zamana göre değişim göstermektedir.

Yunanistan Vize Başvurusu Aynı Gün Alınabilir Mi?

Hayır, Yunanistan için yapılan vize başvuruları için aynı gün sonuç alınması mümkün değildir. Başvuru süreci 1 ay önce başlatılmak koşuluyla Yunanistan vize başvurusu için gereken bütün işlemler tamamlandıktan 5-15 gün sonra olumlu veya olumsuz bir geri dönüt alınabilmektedir.

Yunanistan Ekspres Vize Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan ekspres vize ücreti için belirlenmiş olan ücret 190 Euro ile 240 Euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Yunanistan Ekspres vize hakkında bilgi almak için vizem.net uzmanları ile iletişime geçilebilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: