Tayland Seyahat Sağlık Sigortası

Tayland Seyahat Sağlık Sigortası İşlemleri ve 2023 için Güncel Fiyatlar

Seyahat sağlık sigortası, yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilecek kaza veya hastalık gibi durumları güvence altına alan sigorta türüdür. Covid-19 pandemisi kapsamında Tayland Krallığı önlem olarak tüm vizeler için sağlık sigortası talep etmiştir ancak 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren Tayland sağlık sigortası zorunlu olmaktan çıkmıştır.

Güncel olarak sadece Tayland emeklilik vizesi için seyahat sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur ancak Tayland seyahati sırasında meydana gelebilecek ani hastalıklar, kazalar ve hırsızlıklar gibi riskli ve beklenmedik durumlara karşı önlem olarak Tayland seyahat sağlık sigortasının yaptırılması önerilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvurulacak Tayland vizeleri için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları Vizem.net'in sigorta birimi tarafından en iyi fiyat garantisi ile yaptırılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Tayland Vizesi için Sağlık Sigortası Yaptırmak Şart Mıdır?

Tayland emeklilik vizesi dışındaki vize türleri için sağlık sigortası yapılması şart değildir ancak vize türü fark etmeksizin Tayland’dayken yaşanabilecek riskli durumlara karşı sağlık sigortasının yaptırılması önerilmektedir.

Tayland Emekli Vizesi için Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Tayland emekli vizesi için başvuru sahibinin sağlık sigortası, Tayland Sigorta Komisyonu ve Sağlık Sigortası Ofisi tarafından belirlenen şarta göre ayakta tedavi için en az 1.095 euro ve yatan hasta için en az 10.954 euro tutarı karşılamalıdır.

Tayland sağlık sigortası için poliçeler yerli veya yabancı sigortacılardan satın alınabilmektedir fakat dış poliçelerin toplamı Tayland tarafından öngörülen poliçe miktarından az olmamalıdır. Herhangi bir hastalık ya da kaza durumunda Tayland emeklilik vizesi için yapılan sağlık sigortası ile tedavi karşılanmaktadır.

Tayland Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamında Bulunan Durumlar Nelerdir?

Tayland seyahat sağlık sigortası kapsamında bulunan durumlar aşağıda verilmiştir.

 • Hastalık ya da kaza gibi tıbbi acil müdahaleler
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet yardımı
 • Seyahat iptali ya da kısıtlaması
 • Bagaj, para, pasaport ya da kişisel eşyaların çalınması veya kaybolması
 • Havayolu kaynaklı uçuş iptalleri ya da gecikmeleri
 • Seyahatin hamileliğin ilk üç ayında gerçekleşmesi durumunda ilgili masraflar

Tayland seyahat sağlık sigortası kapsamı; sigorta şirketlerine ve alınan sağlık sigorta poliçelerine göre değişiklik göstermektedir.

Tayland Seyahati için Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Tayland seyahati için seyahat sağlık sigortası, Türkiye’de ya da Tayland’da faaliyet göstermekte olan sigorta şirketlerinden veya akredite acenteler üzerinden yaptırılmaktadır.

Tayland Seyahat Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik gösteren Tayland seyahat sağlık sigortası fiyatları 1 günlük sigorta süresi için 6 ila 14,4 euro arasında değişmektedir.

7 Günlük Tayland Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

Tayland için 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatları; yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak ortalama 15,5 ile 24 euro arasında değişiklik göstermektedir.

30 Günlük Tayland Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

Tayland seyahat sağlık sigortası fiyatları; yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 30 günlük Tayland seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama olarak 25 ile 41,5 euro arasındadır.

Türkiye'deki Özel Sağlık Sigortaları Tayland'da Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortaları, sağlık poliçesinde yurt dışı geçerliliği olması durumunda Tayland’da geçerlilik sağlamaktadır.

Yurt dışı geçerliliği olan özel sağlık sigortalarından birkaçı aşağıda listelenmiştir.

 • AXA Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Gintaş Sigorta

Seyahat Sağlık Sigortasının Olması Tayland Vize Sonucunu Olumlu Etkiler Mi?

Seyahat sağlık sigortası sadece Tayland emeklilik vizesini olumlu etkilemektedir ve sağlık sigortasının yaptırılmaması Tayland emeklilik vizesinin reddine neden olmaktadır.

Seyahat sağlık sigortası, emeklilik vizesi dışında Tayland vize başvuru sonucu için olumlu ya da olumsuz etkiye sahip değildir. Tayland vizesi için gerekli evraklar arasında bulunmayan seyahat sağlık sigortasının Tayland’dayken yaşanabilecek sağlık problemleri veya beklenmedik durumlara karşı yapılması önerilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: