Tayland İzmir Konsolosluğu

Tayland Konsolosluğu İzmir |Thai Honorary Consulate

İzmir’de Tayland Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Fahri konsolosluklar, yabancı bir ülkede büyükelçilik ya da konsolosluk kurmaya bütçesi olmayan ülkeler için hizmet veren ve iki taraf ülkenin de Cumhurbaşkanlığınca oluşturulması kararlaştırılan ve yine iki ülkenin cumhurbaşkanı tarafından bünyesinde hizmet vermesi için fahri konsolos seçilen yapılardır.

Fahri konsolosluklar ülkeler arasındaki ekonomik, bilimsel ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi, özellikle ticaretin her iki taraf için de teşvik edilmesi ve ilgili devletin ve vatandaşlarının çıkarlarının korunması görevlerini üstlenmektedir.

İzmir’de Tayland Fahri Konsolosluğuna ait sabit bir adres bulunmamaktadır.

İzmir Tayland Fahri Konsolosu Kimdir?

İzmir Tayland Fahri Konsolosu Ömer Celal Umur’dur.

İzmir Tayland Konsolosluğu'nun Telefon Numarası Nedir?

İzmir Tayland Konsolosluğu’nun telefon numarası; 0232 479 02 12’dir.

İzmir Tayland Konsolosluğu'ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

İzmir Fahri Tayland Konsolosluğu, Tayland-Türkiye ilişkilerini geliştirme çalışmalarına ek olarak Tayland ile ilgili bazı hukuki konularda ve bazı konsolosluk işlerinde Tayland ve Türkiye vatandaşlarına yardımcı olmaktadır. İzmir Tayland Konsolosluğu fahri konsolosluk statüsünde olduğundan, tüm konsolosluk hizmetlerini sağlama yetkisine sahip değildir.

Tayland Fahri Konsolosluğu İzmir'de Vize Hizmeti Verir Mi?

Hayır, Tayland Fahri Konsolosluğu İzmir’de vize hizmeti vermemektedir. Tayland için vize işlemleri ve başvuruları yalnızca Ankara’da bulunmakta olan Tayland Büyükelçiliğinden yapılabilmektedir.

Tayland Vize Başvurusu İzmir'den Nasıl Yapılır?

Tayland vize başvuruları yalnızca Ankara Tayland Büyükelçiliğine şahsen veya akredite acentelerin aracılığı yoluyla yapılabilmektedir; bu sebeple Tayland vize başvurusunda bulunmak isteyen İzmir’de yaşayan kişilerin şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla Tayland Büyükelçiliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Vizem.net, İzmir de dahil olarak tüm Türkiye’de 81 ilde yaşamakta olan bireylere Tayland vize başvuru işlemlerinde tüm süreci kapsayan danışmanlık ve takip hizmeti sunan akredite bir acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Türkiye'de Bulunan Diğer Tayland Dış Temsilcilikleri Nelerdir?

Türkiye’de bulunmakta olan ve Tayland’ı temsil eden diğer dış temsilcilikler aşağıda sıralanmıştır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: