Tayvan Etkinlik Vizesi

Tayvan’da Kültürel ve Sportif Etkinliklere Katılım ve Vize Prosedürleri

Müsabaka, kongre veya konferans gibi kültürel, sportif ya da bilimsel bir etkinliğe katılımcı ya da görevli olarak katılmak için Tayvan'a seyahat edecek kişilerin Tayvan kültürel, bilimsel ve sportif etkinlik vizesi alması gerekmektedir. Tayvan etkinlik vizesi alabilmek için öncesinde başvuru sahibi adına çalışma izni alınması gerekmektedir.

Tayvan vize danışmanlık işlemleri: 0850 241 1868

Tayvan Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi Nasıl Alınır?

Tayvan kültürel ve sportif etkinlik vizesi alma aşamaları aşağıda verilmiştir.

  • Tayvan'daki sponsor, işveren veya organizatör başvuru sahibi adına çalışma izni alır.
  • Vize başvuru formu https://visawebapp.boca.gov.tw adresinden doldurulur ve çıktısı alındıktan sonra imzalanır.
  • Etkinlik vizesi için gerekli evraklar hazırlanır.
  • Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nden (Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu) mail ile randevu oluşturulur.
  • Randevuda başvuru formu ve gerekli evraklar teslim edilip vize ücreti ödenir.

Tayvan etkinlik vizesi için doğrudan Tayvan Ankara Büyükelçiliği'ne (Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu) başvuru yapılması gerekmektedir. Kültürel ve sportif etkinlik amaçlı Tayvan vize başvurusu planlanan seyahat tarihinden minimum 15-20 iş günü önce yapılmalıdır.

Tayvan Etkinlik Vizesi İçin Çalışma İzni

Tayvan etkinlik vizesi için başvuru yapılmadan önce başvuru sahibinin sponsoru ya da Tayvan'da katılacağı kültürel, sportif bilimsel etkinliğin organizatörü veya başvuru sahibini Tayvan'da istihdam eden işveren tarafından Tayvan Çalışma Bakanlığı'na çalışma izni başvurusu yapılmalıdır.

Tayvan Etkinlik Vizesi İçin Başvuru Formu

Tayvan etkinlik vizesi için başvuru formu online olarak https://visawebapp.boca.gov.tw adresinden doldurulmalıdır. Elde ya da bilgisayarda farklı bir yöntemle doldurulan Tayvan etkinlik vizesi için başvuru formu kabul edilmemektedir.

Tayvan Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Tayvan kültürel ve sportif etkinlik vizesi için gerekli olan standart evraklara ek olarak Tayvan'da katılım sağlanacak etkinliğin organizatörü veya Tayvan'daki işveren tarafından başvuru sahibi adına alınan çalışma izninin de sunulması gerekir.

Etkinlik vizesi başvuruları için sunulması gereken belgeler, Tayvan vizesi için gerekli evraklar sayfasında eksiksiz bir şekilde listelenmiştir.

Tayvan Etkinlik Vizesi İçin Randevu İşlemleri

Tayvan etkinlik vizesi randevusu için Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nin tur@boca.gov.tw adresine başvuru sahibinin ismini, iletişim ve adres bilgisini, vize başvurusunda bulunacağına dair beyanını, başvuru tarihini ve ön incelemeyi kolaylaştırmak adına vize başvurusunda sunulacak belgelerin dijital kopyalarını içeren bir mail atılmalıdır.

Tayvan Etkinlik Vizesi Başvuru Harcı

2023 yılında tek girişli Tayvan etkinlik vizesi başvuru harcı 50 USD ve çok girişli Tayvan etkinlik vizesi başvuru harcı 100 USD olarak belirlenmiştir.

Sık Sorulan Sorular

Tayvan kültür vizesi ile ilgili bizlere sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Tayvan Etkinlik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayvan etkinlik vizesinin sonuçlanma süresi çalışma ve oturma izni sahibi yabancılar ile Türk pasaportu sahipleri için 3 ila 7 iş günü, Türkiye’de oturma izni sahibi olmayan kişiler için 7 ila 10 iş günü ve gruplar için 15 iş günüdür.

Tayvan Etkinlik Vizesi Geçerlilik ve Kalış Süresi Ne Kadardır?

Tayvan etkinlik vizesi geçerlilik süresi 3 ila 12 ay arasında değişmektedir.

Kısa süreli Tayvan vizesi türlerinden biri olan aile ziyareti vizesi en fazla 90 gün için düzenlenir ve belirli şartlarda en fazla 180 güne kadar uzatılabilir.

İş Amaçlı Alınabilecek Diğer Kısa Süreli Tayvan Vize Türleri Nelerdir?

İş amaçlı alınabilecek diğer kısa süreli Tayvan vize türleri aşağıda verilmiştir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: