Tayvan Aile ve Akraba Vizesi

Tayvan Aile ve Akraba Ziyareti Vize İşlemleri

Tayvan'da ikamet eden aile üyelerini ve akrabalarını ziyaret etmek isteyen vizeye tabi ülke vatandaşlarının kısa süreli Tayvan vizesi türlerinden biri olan aile ve akraba ziyareti vizesi alması gerekmektedir.

Tayvan ziyaret vizesine başvuracaksanız, Tayvan'da ziyaret edeceğiniz yakınlarınız ile olan ilişkilerinizi resmi olarak kanıtlamanız gerekmektedir.

Tayvan ziyareti vizesi danışmanlık işlemleri: 0850 241 1868

Tayvan Aile ve Akraba Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Tayvan aile ve akraba ziyareti vizesi için aşağıdaki adımları takip edin.

  • https://visawebapp.boca.gov.tw adresinden Tayvan ziyaret vizesi başvuru formunu doldurun.
  • Vize başvuru formunun çıktısını alıp imzalayın.
  • Ziyaret için gerekli evrakları hazırlayın.
  • Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nden (Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu) randevu alın.
  • Tayvan vize başvuru formu ile birlikte diğer gerekli evrakları ibraz edin.
  • Tayvan vize ücreti ödenerek başvuru işlemlerini tamamlayın.

Tayvan aile ziyareti vizesi için başvuruların Türkiye'de doğrudan Tayvan Ankara Büyükelçiliği'ne (Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu) yapmanız gerekmektedir. Aile ve akraba ziyareti amaçlı Tayvan vize başvurusu, planlanan seyahat tarihinden en az 15-20 iş günü önce yapılmalıdır.

Tayvan Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Tayvan ziyaret vizesi için kısa süreli vize başvurularında ibraz edilmesi gereken standart evraklara ilaveten Tayvan’da ziyaret edilecek kişi ile olan aile bağlarına ilişkin ve bu kişinin Tayvan’da ikamet ettiğine dair kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır.

Aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurularında ibraz edilmesi gereken belgeler, Tayvan vizesi için gerekli evraklar sayfasında listelenmiştir.

Tayvan Ziyaret Vizesi İçin Aile Bağlarına İlişkin Kanıt

Tayvan ziyaret vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Tayvan'da ziyaret edecekleri aile üyeleri ya da akrabaları ile aralarındaki ilişkiyi kanıtlamak için birtakım belgeler sunmalıdır. Evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği, doğum sertifikası ya da hane kaydı Tayvan ziyaret vizesi başvurusunda ilişki kanıtı olarak sunulabilecek belgelerden bazılarıdır.

Ziyaret Edilecek Kişinin Tayvan'da İkamet Ettiğine Dair Kanıt

Ziyaret edilecek kişinin Tayvan’da ikamet ettiğine dair ulusal kimlik kartı, hanehalkı kaydı, yabancı ikamet belgesi, daimi ikamet belgesi kanıt olarak sunulabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Tayvan aile arkadaş ziyaretleri için danışmanlarımıza sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Tayvan Aile Ziyareti Vizesi İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

Tayvan aile ziyareti vizesi için randevu, Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nin tur@boca.gov.tw adresine mail atılarak alınmaktadır. Tayvan Ankara Büyükelçiliği'ne gönderilen randevu e-postasında başvuru sahibinin adı, iletişim bilgileri, adres bilgisi, vize başvurusunda bulunacağına dair beyanı ve başvuru tarihi yer almalıdır.

Tayvan vize başvurusu için sunulacak belgelerin dijital kopyaları da dahil edilip gönderilen randevu maili için daha sonra yetkili kişi başvuru sahibi ile iletişime geçmektedir.

Tayvan Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında Tayvan aile ziyareti vizesi başvuru ücreti tek girişli vize başvurularında 50 USD ve çok girişli vize başvurularında 100 USD olarak tahsil edilmektedir.

Tayvan ziyaret vizesi başvurusu için vizem.net üzerinden danışmanlık hizmeti alınmaması durumunda 2023 yılında tek girişli Tayvan vize başvuruları ortalama 70 USD ve çok girişli Tayvan vize başvuruları ortalama 120 USD tutmaktadır.

Tayvan Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tayvan ziyaret vizesi Türk pasaportu ya da Türkiye’de oturma ve çalışma izni sahibi olan kişilerin başvurularında 3-7 iş günü arasında çıkarken oturma izni olmayan diğer yabancıların başvurularında 7-10 iş günü arasında ve grupların vize başvurularında 15 iş gününde çıkmaktadır.

Tayvan Ziyaretçi Vizesi Geçerlilik ve Kalış Süresi Ne Kadardır?

Tayvan ziyaretçi vizesi genellikle üç aydan bir yıla kadar geçerlidir. Tayvan'ın karşılıklı vize anlaşması yaptığı ülkelerden gelen yabancı uyruklu kişilerin ziyaretçi vizesi geçerliliğine bu anlaşmalara göre karar verilir.

Kısa süreli Tayvan vizesi türlerinden biri olan aile ziyareti vizesi en fazla 90 gün için düzenlenmekte ve belli koşullarda en fazla 180 güne kadar uzatılabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: