Tayvan Vize Reddi

Tayvan Vize Reddi: İtiraz Hakkı ve Yeniden Başvuru Süreci

Türkiye'den yapılan Tayvan vize başvuruları vize şartlarının sağlanmaması, eksik evrak ibraz edilmiş olması ya da zamanında başvuru yapılmaması veya sahte, hatalı ya da eksik evrakla başvuru yapılması gibi nedenlere bağlı olarak Tayvan Ankara Büyükelçiliği tarafından reddedilmektedir.

Tayvan için yapılan vize başvurularında sonuç ve dolayısıyla ret kararı pasaport iadesi ile öğrenilmektedir. Tayvan vize başvurusu reddedilen kişiler tekrar başvuru yapma hakkına sahiptir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize Tayvan vize başvurularında ret oranı sıfıra yakındır.

Red alan kişilerin yeniden başvuru süreçleri için: 0850 241 1868

Tayvan Vize Reddi Nedenleri

Tayvan vize reddine sebep olan gerekçe Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu tarafından gizli tutulmakta olup Büyükelçilik, vize reddi nedenlerini başvuru sahiplerine açıklamama hakkını saklı tutmaktadır. Ancak Tayvan vize reddine yol açabilecek nedenler genel olarak eksik veya yanlış belge sunulması, vize başvuru formunda hatalı bilgi verilmesi, finansal kaynakların yetersizliği, seyahat bitiminde ülkeye geri dönüleceğine dair şüphe olması, vize evraklarında çelişkili ifadelerin yer alması, vize koşullarının yerine getirilmemesi gibi gerekçelere dayanmaktadır.

Tayvan Vize Reddine İtiraz Edilebilir Miyim?

Hayır, Tayvan vize reddine itiraz edilemez ancak tekrar vize başvurusu yapılabilir.

Tayvan Vize Başvurusu Reddedilirse Vize Harcı İade Edilir Mi?

Tayvan vize başvurusu reddedilirse başvuru ücreti iade edilmez ancak Tayvan misyonları, Bakanlığın onayından sonra özel koşullar altında bir geri ödeme sunabilir.

Tayvan Vize Reddinden Sonra Tekrar Başvuru Yapabilir Miyim?

Tayvan vize reddinden sonra tekrar başvuru yapmak için başvuru sahiplerinin başvuruyu destekleyici güçlü vize evrakları hazırlaması gerekir.

Tayvan vize reddinden sonra yeniden Tayvan vize başvurusu yapmak için vize reddi kararı verildikten sonra 2-3 ay beklenmesi tavsiye edilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: