Tayvan Yatırımcı Vizesi

Tayvan Yatırımcı Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tayvan’da 200.000 ABD dolarından fazla yatırım yapacaksanız yatırım sertifikası için Yatırım Komisyonu'na (MOEA) başvurmanız gerekir.

Tayvan’da yatırım sertifikası başvurusu yaptıktan sonra pasaportunuzun orijinalini ve fotokopisini ve gerekli belgeleri hazırlayarak Tayvan oturma vizesi için Tayvan Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunun.

Tayvan yatırımcı vizesi danışmanlık hizmetleri için: 0850 241 1868

Tayvan Yatırımcı Vizesi İçin Ne Kadar Yatırım Yapılması Gerekir?

Tayvan yatırımcı vizesi için Tayvan'da aktif bir işletmeye, yatırım fonuna veya ülke ekonomisine katkı sağlayacağı düşünülen herhangi bir yatırıma en az 200.000 USD yatırım yapmanız gerekmektedir.

Tayvan Yatırımcı Oturum Vizesi Nasıl Alınır?

Tayvan yatırımcı oturum vizesi için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Asgari 200.000 USD tutarında bir yatırım yapın.
 • Vize başvuru formunu doldurmak için https://visawebapp.boca.gov.tw adresine gidin.
 • Başvuru formunu doldurduktan sonra çıktısını alın ve forma imza atın.
 • Başvuru formundan başka vize için gerekli olan diğer evrakları hazırlayın.
 • Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu’ndan mail ile vize başvuru randevusu alın.
 • Randevuya bizzat giderek evrakları teslim edin ve vize ücretini ödeyin.

Tayvan Yatırımcı Oturum Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Tayvan yatırımcı oturum vizesi için aşağıdaki belgeleri sunmalısınız.

 • En aşağı 6 ay geçerliliğe sahip pasaportunuz
 • Eksiksiz bir şekilde tamamlayıp imzaladığınız başvuru formu
 • 2 adet renkli, güncel ve açık renk arka plana sahip biyometrik fotoğrafınız
 • Tayvan'da yaptığınız yatırıma ilişkin yetkili makamlarca verilen kanıt
 • Vize ücretinin tahsil edildiğine dair makbuz

Tayvan yatırımcı vizesi için gerekli belgelerin tam ve detaylı listesi Tayvan vizesi için gerekli evraklar sayfasında mevcuttur.

Sık Sorulan Sorular

Tayvan yatırımcı vizesi için danışmanlarımıza sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Tayvan Yatırımcı Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Tayvan yatırımcı vizesi başvuru ücreti; vize harcı ve çeviri, noter, apostil gibi masraflar dikkate alındığında 2023 yılında danışmanlık hizmetleri hariç ortalama 100 USD tutmaktadır.

Tayvan Yatırımcı Vizesi Ne Kadar Süre İçin Verilir?

Tayvan yatırımcı vizesi ile Tayvan’a gittikten sonra 15 gün içerisinde Ulusal Göçmenlik Dairesinin yerel ofislerine oturum izni ve yeniden giriş izni için başvuruda bulunun, böylece oturum izni geçerlilik süresi boyunca Tayvan’da ikamet edebilirsiniz.

Yatırımı sürdürdüğünüz ve yılda 183 gün Tayvan'da yaşadığınız sürece oturma izninin geçerlilik süresi devam eder. Bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler de oturma izni alabilir.

Tayvan Yatırımcı Vizesi İle Kalıcı Oturum İzni Alabilir Miyim?

Tayvan yatırımcı vizesi ile Tayvan’da 5 yıl devamlı olarak ikamet ettikten sonra kalıcı oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tayvan kalıcı oturum izni başvurusunda bulunabilmeniz için her yıl fiziksel olarak en az 183 gün Tayvan'da bulunmuş olmanız, aylık gelirinizin Çalışma İşleri konseyi tarafından belirlenen asgari ücretin en az iki katı olması ve net servetinizin 5.000.000 NTD üzerinde olması gerekir.

Alternatif olarak, 3 yıldan fazla bir süredir Tayvan devlet tahvillerine 30.000.000 NTD yatırım yaptıysanız veya bir işletmeye 15.000.000 NTD yatırım yaptıysanız ve Tayvan vatandaşları için 3 yıl boyunca 5 tam zamanlı iş yarattıysanız Tayvan kalıcı oturum izni için başvurabilirsiniz. Bu program kapsamında, ikamet ettiğiniz süre boyunca Tayvan'da fiziksel olarak bulunmanız gerekmez.

Tayvan Yatırımcı Vizesi İle Vatandaşlık Başvurusu Yapabilir Miyim?

Tayvan yatırımcı vizesi ile vatandaşlık başvurusu yapabilmeniz için 5 yıl boyunca Tayvan’da ikamet etmeniz gerekir.

En az 5 yıl mukim vergi mükellefi olmanız, sabıka geçmişinizin temiz olması, Çince-Mandarin dili ve Tayvan yasaları ve düzenlemeleri sınavını geçmeniz, kalifiyeli bir profesyonel olmanız ve asgari ücretin iki katı kazanıp 5.000.000 NTD üzerinde net değere sahip olarak kendinizi finansal açıdan destekleyebileceğinizi kanıtlamanız halinde Tayvan vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: