Tayvan Vize Ücreti

Tayvan Vize Ücreti ve 2023 Yılı Başvuru Masrafları

Tayvan vize ücreti, vizeye tabi yabancı ülke vatandaşlarının Tayvan vize başvuruları için ödemesi gereken harç ve hizmet bedellerini kapsamaktadır.

Tayvan vizesi harcı ve diğer başvuru masrafları başvuru türüne, yöntemine ve giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Kısa Süreli Tayvan Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla yapılan kısa süreli Tayvan vize başvuruları için ücret, danışmanlık hizmetleri alınmaması halinde ortalama 70 ila 120 USD tutmaktadır.

Uzun Süreli Tayvan Vize Ücreti Ne Kadardır?

Çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla yapılan uzun süreli Tayvan vize başvuruları için 2023 yılında ücret, danışmanlık hizmetleri hariç ortalama 100 USD tutmaktadır.

Tayvan E-Vize ve Kapıda Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla 30 günden kısa süreli seyahatler için online olarak yapılan Tayvan e-vize başvuruları ve Tayvan'da bulunan uluslararası havaalanlarından iniş yapıldıktan sonra yapılan kapıda vize başvuruları Türk vatandaşları için ücretsizdir.

Tayvan Vize Başvuru Masraf Kalemleri Nelerdir?

Tayvan vize başvuru masrafları aşağıdaki kalemlerden oluşmaktadır.

  • Vize başvuru harcı
  • Posta ve telgraf ücretleri
  • Apostil ücretleri
  • Çeviri ve noter masrafları
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize danışmanlık hizmeti

Tayvan Vize Harcı

Tayvan vize harcı kısa süreli Tayvan vizeleri ile uzun süreli Tayvan vizeleri arasında farklılık göstermektedir.

Kısa süreli ve uzun süreli Tayvan vize ücretleri aşağıda verilmiştir.

  • Tek girişli ziyaretçi vizesi Tayvan’da yapılan başvurular için 1.600 Tayvan doları ve yurt dışında yapılan başvurular için 50 ABD dolarıdır.
  • Çok girişli ziyaretçi vizesi için ücret, Tayvan’da yapılan başvurularda 3.200 Tayvan doları ve yurt dışında yapılan başvurularda 100 ABD doları olarak tahsil edilmektedir.
  • Uzun süreli vize başvurularının Tayvan’da yapılması halinde 2.200 Tayvan doları ve yurt dışında yapılması halinde 66 ABD doları ödenmesi gerekir.

Tayvan Vize Harcı Nereye ve Nasıl Ödenir?

Tayvan vize harcı Tayvan Ankara Büyükelçiliği'ne ödenir.

Tayvan’dan yapılacak vize başvurularında ücretin Tayvan doları olarak ödenmesi gerekirken yurt dışından yapılacak vize başvurularında ücretin ABD doları olarak ödenmesi gerekir. Yerel para birimi cinsinden ödenecek vize ücretleri Ankara Tayvan Büyükelçiliği tarafından ABD doları karşılığı olarak hesaplanır. Tayvan'a giriş kapılarında yapılan başvurular için vize ücretleri Tayvan doları veya ABD doları olarak ödenir.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği Posta ve Telgraf Ücretleri

Tayvan Ankara Büyükelçiliği posta ve telgraf ücretleri Bakanlık tarafından belirlenir ve bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Posta belgelerinin ücretleri, Tayvan Büyükelçiliği tarafından yapılan her başvurunun posta ücretine göre belirlenmektedir.

Tayvan Ankara Büyükelçiliği Apostil Ücreti

Tayvan Ankara Büyükelçiliği apostil ücreti her onaylanacak evrak için 15 ABD dolarıdır.

Türkiye’den yapılan Tayvan vizesi başvurularında sunulan her evrakın Çince veya İngilizce dilinde hazırlanmış olması gerekir, aksi takdirde bu belgelerin Çince veya İngilizceye çevrilmiş nüshaları Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nden apostilli olarak sunulmalıdır.

Tayvan Seyahat Sağlık Sigortası

2023 yılında Tayvan vizesi için 15 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 12 eurodur.

Başvuru sahibinin yaşına, cinsiyetine, COVID geçmişine ve sigortanın süresine göre Tayvan vizesi için seyahat sağlık sigortası ücreti farklılık gösterir.

Tayvan Vize Danışmanlık Ücreti

Tayvan vize başvuruları için Vizem.net, evrakların hazırlanmasından pasaportun teslim edilmesine kadar olan süreçte danışmanlık hizmeti vermektedir. Vizem.net danışmanlık ücreti kısa süreli Tayvan vize başvuruları için vize türüne göre 25-90 euro ve uzun süreli Tayvan vize başvuruları için 70-160 eurodur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: