Tayvan Tıbbi Tedavi Vizesi

Tayvan Tıbbi Tedavi Vizesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tayvan ya da resmi adı ile Çin Cumhuriyeti'nin vize politikasına göre vizeye tabi iseniz Tayvan'da bir doktora veya uzman bir kliniğe başvurmak, bir hastanede tedavi görmek veya tedavi sonrası bakım almak için Tayvan'a yapacağınız seyahatlerde Tayvan tıbbi tedavi vizesi almanız gerekir. Tayvan tıbbi tedavi vizesi, farklı kaynaklarda medikal vize ya da sağlık vizesi olarak da isimlendirilmektedir.

Tıbbi tedavi vizesi kısa süreli Tayvan vizesi türlerinden biri olup vize başvurusu için Tayvan'daki bir sağlık kurumu ile tedavi anlaşması yapmış olmanız gerekmektedir.

Tayvan tedavi vize danışmanlığı için: 0850 241 1868

Hangi Hastalık ve Durumlar İçin Tayvan'da Tedavi Alınabilir?

11 Ağustos 2013 tarihinde Tayvan Sağlık ve Refah Bakanlığı, yayınladığı bir liste ile yabancıların Tayvan'da tedavi alabilecekleri hastalıkları belirlemiştir.

Yabancılar ve Çin Halk Cumhuriyeti'nden gelenler için Tayvan'da tıbbi hizmet alınabilecek hastalıklar listesi 28 kategori altında düzenlenmiş olup listede belirtilenler haricindeki durumlar için Tayvan'da tedavi almanız mümkün değildir.

Tayvan Tıbbi Tedavi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tayvan tıbbi tedavi vizesi için aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekir.

 • 6 ay geçerliliği daha olan pasaportunuz
 • https://visawebapp.boca.gov.tw/ adresi üzerinden doldurduğunuz medikal vize başvuru formu
 • 6 aydan eski olmayan 2 adet güncel fotoğrafınız
 • Seyahatiniz için yaptırdığınız gidiş ve dönüş ulaşım rezervasyonu
 • Güncel banka hesabınızın özeti
 • Tedavi masraflarınız için ödeme planı ve tedavi anlaşması
 • Vize başvuru dilekçesi
 • Vize harcını ödediğinizi gösteren makbuz

Medikal vize başvurusu için sunmanız gereken belgeler, Tayvan vize evrakları sayfasında açıklamaları ile birlikte eksiksiz olarak listelenmiştir.

Tayvan Medikal Vize İçin Tedavi Anlaşması

Tayvan medikal vize için bir tedavi kurumundan teşhis, tedavi önerisi, kararlaştırılan fiyat, tedavinin ne kadar süreceği ve Tayvan'da ne tür bir tedavi alacağınızı belirten yazılı bir tıbbi tedavi anlaşması sunmanız gerekir.

Sık Sorulan Sorular

Tayvan sağlık vizesi için danışmanlarımıza sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Tayvan Tıbbi Tedavi Vizesi Nasıl Alınır?

Tayvan tıbbi tedavi vizesi başvuru sürecinizde aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir.

 • https://visawebapp.boca.gov.tw adresine giderek vize başvuru formunu doldurmalısınız.
 • Vize başvuru formunun çıktısını alıp formu imzalamalısınız.
 • Medikal vize başvurusu için gerekli olan tüm evrakları toplamalısınız.
 • Mail yolu ile Tayvan Ankara Büyükelçiliği'nden (Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu) vize başvurusu için randevu almalısınız.
 • Randevu sırasında gerekli evrakları teslim edip vize başvuru harcını ödemelisiniz.

Tayvan Sağlık Vizesi Başvuru Harcı Ne Kadardır?

Tek girişli Tayvan sağlık vizesi başvuru harcı 2023 yılı için 50 USD iken çok girişli Tayvan sağlık vizesi başvuru harcı 100 USD’dir.

Tayvan Tedavi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Türk pasaportu sahibi veya Türkiye’de oturma ve çalışma izni sahibi olup Tayvan tedavi vizesi başvurusu yapıyorsanız vize sonuçları 3-7 iş günü arasında çıkmaktadır. Türkiye’de oturma izni olmadan Tayvan tedavi vizesi için başvuru yapıyorsanız vize sonuçları 7 ile 10 iş günü arasında çıkar ve grup olarak yapılan vize başvuruları 15 iş günü içinde sonuçlanır.

Refakatçim İçin Tefavi Vizesi Alabilir Miyim?

Tayvan medikal vize için refakatçi olarak 2 kişiden fazlası kabul edilmez. Tayvan medikal vize için refakatçiler, eşiniz veya üçüncü dereceden akrabanız olabilir ve bunun için akrabalık belgesi veya sağlık personeli belgesi ibraz edilmelidir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: