Aksaray Vize İşlemleri

Aksaray'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Aksaray, yurtdışına yapılacak seyahatlerde en çok vize başvurusu yapılan Türkiye'deki 46. şehir olmaktadır.

Aksaray’da ikamet eden ve Aksaray vize danışmanlık hizmeti almak kişilerden 79’u, vizem.net danışmanlığında vize başvurusu yapmış ve bunlardan 73’ü vize onayı almıştır. %92,4 onay oranı ile vizem.net, Aksaray vize merkezi üzerinden yapılan vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acente konumundadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Aksaray Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İşlemleri Kapsar?

Aksaray vize danışmanlık hizmeti kapsamında tamamlanan başlıca vize işlemleri aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru formu doldurma
 • İngilizce vize talep dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri
 • Seyahat sağlık sigortası yaptırılması
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Online belge yükleme hizmeti
 • Vize randevusu alma ve iptal işlemleri
 • Vize takip, sorgulama ve SMS servisi

Aksaray 'da ikamet eden TC vatandaşları için sunulan vize danışmanlığı kapsamında, öncelikle vize başvuru sahibinin evrakları ilgili ülkeye ve vize türüne göre, uzman ülke danışmanı tarafından değerlendirilir ve başvurunun uygun bulunması halinde konsolosluk ya da aracı kurum merkezinden vize randevusu alınarak süreç başlatılır. Aksaray'dan vize başvurusu yapacak kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak veya destek@vizem.net adresine mail atarak vize uygunluk tespiti için değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Aksaray'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Türkiye’nin Aksaray şehrinde hiçbir ülkenin dış temsilciliği mevcut değildir. Aksaray’da ikamet eden kişilerin yapacakları vize başvuruları, en yakın vize başvuru merkezine veya Ankara’daki dış temsilcilikler yapılabilmektedir.

Aksaray Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Aksaray vize merkezi bulunmamaktadır. İkamet adresi Aksaray olan kişiler, vize başvurusu için gerekli evrakların tamamının toplanması ve kontrolü için vizem.net İç Anadolu Bölgesi saha personelinden yardım alabilmektedir.

Aksaray vize başvurusu için başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: +90 536 222 22 88

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Emrah Sultar

Aksaray Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Aksaray vize başvuru merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

 • Pazartesi- Cuma: 08:30- 19:00
 • Cumartesi: 10:00- 15:00

Aksaray'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Aksaray’da en fazla hangi ülkelere vize başvurusu yapıldığı aşağıda verilmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Bulgaristan vize başvurusu
 • Rusya vize başvurusu
 • Yunanistan vize başvurusu

Aksaray'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya vizesine başvuracak Aksaray’da ikamet eden kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak Almanya vize başvurularında yetkili olan en yakın İdata vize başvuru merkezinden randevu alması gerekmektedir. Randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezine bizzat giderek başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Aksaray’da İdata vize merkezi bulunmamaktadır. Almanya vizesi için Aksaray'a en yakın vize başvuru merkezi olan İdata Ankara vize başvuru merkezinden başvuru süreci yürütülebilmektedir. İdata Ankara vize başvuru merkezinin adresi, Remzi Oğuz Arık mahallesi Atatürk Bulvarı Ata apartmanı No: 231/A Çankaya, Ankara’dır.

Almanya bir Schengen ülkesi olduğundan; Almanya vizesi için, son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler vizem.net üzerinden sadece evrakları göndererek başvuru yapabilmektedir.

Aksaray'dan Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aksaray’da ikamet eden Bulgaristan vizesine başvuracak kişilerin, gerekli evrakları hazırladıktan sonra vizem.net merkez ofisine göndererek vize başvurusunu yapması mümkündür.

Aksaray'dan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya vizesi Aksaray ilinden başvuracak kişilerin gerekli evrakları hazırladıktan sonra vizem.net merkez ofisine göndererek vize başvurusunu tamamlaması mümkündür.

Kısa süreli Aksaray Rusya vizesi, gerekli evrakların hazırlanmasından sonra İstanbul, Trabzon ve Antalya Başkonsolosluklarından üzerinden randevu alınarak yapılabilmektedir. Randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezine şahsen giderek başvuru işlemleri tamamlanmanmaktadır. Uzun süreli Rusya vizesi için, Rusya Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapılması gerekmektedir. Ankara Rusya Büyükelçiliği aracılığı ile Rusya uzun süreli vize başvurusunda bulunacak kişilerin, Rusya Büyükelçiliğinden randevu alarak randevu saati ve günü geldiğinde şahsen vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Aksaray'dan Yunanistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesine başvuracak Aksaray’da ikamet eden kişilerin gerekli evrakları hazırlayarak Yunanistan Kosmos vize başvuru merkezlerinden en yakınına randevu alması gerekmektedir. Randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezine bizzat giderek vize başvuru işlemleri tamamlanmalıdır.

Aksaray Yunanistan vizesi başvuru için Kosmos Aksaray vize merkezi bulunmamaktadır. Aksaray'a en yakın Yunanistan vize başvuru merkezi olan Kosmos Ankara vize başvuru merkezinden başvuru sürecinin yürütülebilmektedir. Kosmos Ankara vize başvuru merkezinin adresi, Kavaklıdere Mahallesi, Şehit Ömer Haluk Sipahioğlu Sokak, No:10, Ofis No:19 Çankaya/ Ankara’dır.

Schengen vizesi başvurularında, son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler, vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakları göndererek başvuru yapabilmektedir.

Aksaray'dan Avrupa'ya Vize Nasıl Alınır?

Schengen vizesi, Schengen Bölgesi'ne üye devletlerden herhangi birine seyahat edenlerin 90 güne kadar kalmasına izin veren kısa süreli bir vizedir.

.

Schengen vizesine başvuran kişiler, hangi ülkeden Schengen vizesi alınacağına bağlı olarak başvuru sürecini en yakın vize merkezi aracılığı ile yapmaktadır.

Aksaray’dan Avrupa’ya vize almak için, son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler, vizem.net üzerinden sadece mecburi evrakları göndererek başvuru yapabilmektedir. Vizem.net akredite acentesi İç Anadolu bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Aksaray Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Aksaray’ın çevre illerindeki vizem.net akredite acentesinin vize başvuru merkezleri nelerdir?

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: