Erzurum Vize İşlemleri

Erzurum'dan Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Erzurum, yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusunda bulunan Türkiye’nin 30. şehri konumundadır.

Vizem.net danışmanlığında, son 5 yılda Erzurumda’da ikamet etmekte olan 266 vatandaş için başvuru yapılmış ve yapılan başvuruların 248 tanesinin onayı alınmıştır. %93,2 onay oranı ile vizem.net Erzurumda’dan yapılmış vize başvurularında en yüksek onay oranlı akredite acente konumundadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Erzurum Vize Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

Erzurum'da ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda verilmiştir.

 • Gerekli vize evraklarının incelenmesi, eksik evrakların tamamlanması
 • İngilizce vize başvuru dilekçesi yazımı
 • Yeminli tercüme
 • Noter onayı
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Online başvuru formu doldurma
 • Vize randevusu alma işlemi
 • Çevrimiçi belge yükleme
 • Vize takip ve sorgulama işlemleri

Erzurum'dan alınacak vize danışmanlık hizmeti kapsamında, ilk aşamada başvuru sahibinin kişisel koşulları ve vize evrakları, seyahatin gerçekleşeceği ülkeye ve seyahat amacına göre ilgili ülke danışmanı tarafından incelenmektedir. Başvuru koşullarının uygun bulunması halinde, vize randevusu alınarak başvuru süreci başlatılmaktadır.

Erzurum'dan Vize İşlemleri için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Erzurum vize işlemleri için danışmanlık ücretleri başvuru yapılacak ülke ve vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli turistik vize başvurularında 35'den fazla ülke için vize danışmanlık ücreti 30 Euro olarak alınmaktadır. 2022'de çalışma, öğrenci, aile birleşimi, yatırım gibi uzun süreli vize türleri için başvuru danışmanlık ücreti 65 euro ile 135 euro arasında değişir

Erzurum'da Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Erzurum’da faaliyet göstermekte olan dış temsilcilikler aşağıda listelenmiştir.

 • Erzurum İran Konsolosluğu
 • Erzurum Sri Lanka Fahri Konsolosluğu

Erzurum İran Konsolosluğu Nerededir?

Erzurum İran Konsolosluğu; Alparslan Bulvarı, Osman Gazi Mahallesi, 201 Sokak, Eres Yapı Kooperatifi D Blok, Yıldızkent adresinde bulunmaktadır.

Erzurum İran Konsolosluğu iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Telefon : (+90) 442 315 99 83
 • Faks : (+90) 442 316 11 82

Erzurum İran Konsolosluğunun başında Mr. Mahmoud Heidari bulunmaktadır.

Erzurum İran Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Erzurum İran Konsolosluğundan vize başvurusu yapılabilmektedir.

Erzurum Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Erzurum’da vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Erzurum’da vize başvurusu için gereken belgelerin derlenmesi ve kontrol edilmesi için vizem.net Doğu Anadolu Bölgesi saha temsilcisinden yardım alınabilmektedir.

Erzurum vize başvuru merkezi iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil Telefon : +90 551 075 60 34

Sabit Telefon : 0850 241 1868

Yetkili Personel: Sinan Akıncı

Erzurum Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

Erzurum vize merkezi çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

Pazartesi-Cuma: 08:30-19:00

Cumartesi: 10:00-15:00

Erzurum'dan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Erzurum’da vize başvurusu kabul edilen ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • İran vize başvurusu
 • İngiltere vize başvurusu

İdata Üzerinden Erzurum'dan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İdata üzerinden Erzurum’dan Almanya vize başvurusu yapılabilmesi için; gerekli evrakların hazırlanarak, en yakın vize başvuru merkezi olan İdata Trabzon vize merkezi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Alınan randevu tarihinde, İdata Trabzon vize merkezine şahsen giderek başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı bulunan kişilerin, vizem.net üzerinden gerekli evrakları göndererek başvuru yapabilmeleri mümkündür. Bu istisnai durumun sadece Schengen vizeleri için geçerliliği bulunmaktadır.

İdata, Almanya vize başvuruları için resmi olarak yetkilendirilmiş kurumdur.

İdata Trabzon vize başvuru merkezi; İnönü Mahallesi, Yavuz Selim Bulvarı Öztürkler Apartmanı NO:309 Ortahisar/Trabzon adresinde hizmet vermektedir.

İdata Trabzon vize merkezine 0850 460 8493 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir. Çalışma saatleri ise pazartesi ve cuma günleri arası 8:30-13:00 / 13:30-17:30 saatleri arasındadır.

Erzurum'dan İran Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum’dan İran vize başvurusu, İran Konsolosluğu aracılığı ile yapılabilmektedir.

Erzurum'dan İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Erzurum’dan İngiltere vize başvurusu yapılabilmesi için; gerekli evrakların hazırlanarak, en yakın vize başvuru merkezi olan TLS Contact İstanbul vize merkezi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Alınan randevu tarihinde, vize merkezine şahsen gidilerek başvuru işlemini tamamlanabilmektedir.

TLS Contact, İngiltere vize başvuruları için resmi olarak yetkilendirilmiş kurumdur. TLS Contact İstanbul vize başvuru merkezi; Profilo Mall, Gülbahar Mahallesi, 34394 Şişli/İstanbul adresinde hizmet vermektedir. TLS Contact İstanbul vize başvuru merkezine +90 (212) 370 31 00 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.

Schengen Vizesi Erzurum'dan Nasıl Alınır?

Erzurum’dan Schengen vizesi alınabilmesi için; ibraz edilmesi gereken evrakların hazırlanarak en yakın vize başvuru merkezi olan İdata Trabzon veya VFS Global Trabzon şubelerinden randevu alınması gerekmektedir. Alınan randevu tarihinde vize başvuru merkezine giderek başvuru işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde VIS sisteminde parmak izi kaydı bulunan kişilerin, vizem.net üzerinden sadece gerekli belgeleri yollayarak, vize başvuru merkezine gelinmesine gerek kalmadan, başvuru yapabilmeleri mümkündür.

İdata ve VFS Global Schengen vize başvuruları için yetkilendirilmiş resmi kurumlardır.

İdata Trabzon vize başvuru merkezi; İnönü Mahallesi, Yavuz Selim Bulvarı, Öztürkler Apartmanı NO:309 Ortahisar/Trabzon adresinde hizmet vermektedir. İdata Trabzon vize merkezine 0850 460 8493 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir. Çalışma saatleri ise hafta içi 8:30-13:30 / 13:30-17:30 saatleri arasındadır.

VFS Global Trabzon vize başvuru merkezi; Pazarkapı Mahallesi, Sahil Caddesi, No:103, Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası Kat:6 Ortahisar/Trabzon adresinde hizmet vermektedir. VFS Global Trabzon vize başvuru merkezine, (0212) 373 58 10 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.

Erzurum Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Erzurum komşu illerindeki vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: