Kayseri Vize İşlemleri

Kayseri Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Kayseri, Türkiye’den yurt dışına yapılacak seyahatler için en çok vize başvurusu yapılan 15. şehirdir.

Kayseri’de ikamet etmekte olan 158 kişi son 5 yılda Kayseri vize danışmanlık merkezi vizem.net aracılığıyla vize başvurusu yapmıştır ve bu kişilerin 153’ü vize onayı almıştır.

Vizem.net, son 5 yılda %96,8 onay oranı ile Kayseri’den yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite vize acentesidir.

Kayseri’de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Kayseri’de bulunan dış temsilcilikler aşağıda listelenmiştir:

 • Kayseri Almanya Fahri Konsolosluğu

Kayseri Almanya Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Kayseri Almanya Fahri Konsolosluğu, Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine bağlı olup fahri konsolosluk statüsünde hizmet veren Almanya dış temsilciliğidir. Kayseri Almanya Fahri Konsolosluğunun yetki alanı Aksaray, Kayseri, Malatya, Niğde, Nevşehir, Sivas, Tokat ve Yozgat illeri ile sınırlıdır.

Kayseri’de görev yapan Almanya Fahri Konsolosu Çağlar Soysaraç’dır.

Kayseri Almanya Fahri Konsolosluğunun vize başvurularını değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.

Almanya Federal Cumhuriyeti Kayseri Fahri Konsolosluğuna ait iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Telefon: +90 352 321 34 74
 • Faks: +90 352 321 34 84
 • Adres: Organize Sanayi Bölgesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, No: 270, İnecik, 38070, Melikgazi/Kayseri
 • İnternet sitesi ve online iletişim adresi: https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretungen/honorarkonsuln/-/1792504?openAccordionId=item-1673904-0-panel

Kayseri Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Kayseri’de hizmet veren bir vizem.net vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Kayseri’de ikamet edip vize başvurusunda bulunacaklar, vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve kontrolü için vizem.net İç Anadolu Bölgesi saha personeline başvurarak yardım alabilmektedir.

Kayseri’den vize başvurusu yapacaklar için İç Anadolu Bölgesi saha personelinin iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Mobil telefon: +90 536 222 22 88
 • Sabit telefon: 0850 241 1868
 • Yetkili kişi: Emrah Sultan

Kayseri VFS Global Nerededir?

Kayseri’de VFS Global vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Kayseri’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının VFS Global aracılığıyla vize başvurusu alan ülkelere yapacakları vize başvuruları için VFS Global Ankara ofisine başvurmaları gerekmektedir.

VFS Global Ankara iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Online randevu adresi: https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/aut/book-an-appointment
 • Adres: İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No:57, Regnum Sky Tower, Çankaya/Ankara
 • Telefon: +90 (212) 373 58 15
 • E-mail: info.lttr@vfshelpline.com

Kayseri İdata Nerededir?

Kayseri’de İdata vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Kayseri’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İdata Kayseri’de bulunmadığı için, İtalya ve Almanya’ya yapacakları vize başvuruları için İdata Ankara vize başvuru merkezi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

İdata Ankara ofisine ait iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • Telefon: +90 850 460 8493
 • Faks: +90 850 460 1296
 • Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apartmanı, No: 231/A Çankaya/Ankara
 • Başvuru Saatleri: Hafta içi her gün; 08.00-12.30 / 13.30-17.30
 • Pasaport Dağıtım Saatleri: Hafta içi her gün; 08.00-12.30 / 13.30-17.30

Kayseri’den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuruları Yapılmaktadır?

Kayseri’den en fazla vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Bulgaristan vize başvurusu
 • Fransa vize başvurusu
 • Rusya vize başvurusu
 • Avusturya vize başvurusu
 • Hollanda vize başvurusu
 • İspanya vize başvurusu
 • İtalya vize başvurusu

Kayseri’den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den Almanya’ya vize başvurusu yapmak isteyenlerin gerekli belgelerin hazırlanmasını müteakiben, Almanya’nın yetki verdiği aracı vize kuruluşlarından olan İdata’nın Ankara ofisinden başvuru randevusu alıp, randevu saatinde İdata Ankara ofisine şahsen giderek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Eğer vizeye başvuracak kişi son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış ise sadece vizem.net aracılığıyla gerekli evrakları göndererek başvuru yapabilmektedir.

Kayseri’den Bulgaristan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den Bulgaristan’a vize başvurusunda bulunmak için gerekli belgelerin tamamlanarak vizem.net merkez ofisine gönderilmesi, Bulgaristan vize başvurusu yapmak için yeterlidir.

Kayseri’den Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den Fransa’ya vize başvurusunda bulunacaklar gerekli evrakları topladıktan sonra Türkiye’deki Fransa dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kuruluş VFS Global’in Ankara vize başvuru merkezinden randevu almalıdırlar. Kayseri’den Fransa’ya vize başvurusu yapacaklar randevu saatinde VFS Global Ankara ofisine şahsen giderek başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar.

Fransa vizesine başvuranların son 5 yıl içinde VIS sistemine parmak izlerini kaydettirmiş oldukları durumlarda bu kişiler yalnızca vizem.net aracılığı ile gerekli belgeleri yollayarak Fransa vizesi başvurusu yapabilmektedirler.

Kayseri’den Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den Rusya vizesi başvurusu yapacaklar gerekli evrakları vizem.net başvuru merkezlerine göndererek kısa süreli C tipi Rusya vizesi başvurusu yapabilmektedirler.

Rusya vizesi başvurusu, gerekli evrakların tamamlanmasının ardından Rusya dış temsilciliklerinden online olarak alınan ya da Rusya dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş aracı kuruluşlardan alınan randevularla yapılabilmektedir. Uzun süreli D tipi Rusya vizesi Kayseri ilinden sorumlu Rusya dış temsilciliği olan, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçiliğinden şahsen başvuru yapılarak temin edilebilmektedir.

Kayseri’den Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den Avusturya vize başvurusu yapmak için; gerekli evrakların bir araya getirilmesini takiben Avusturya dış temsilciliklerinin Avusturya vizesi Kayseri başvuruları için yetki vermiş olduğu aracı kuruluş olan VFS Global’in Ankara ofisine bizzat giderek başvuru işlemlerini tamamlamak gerekmektedir.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yapılmış olanlar, Avusturya vize başvurularını sadece vizem.net başvuru merkezlerine göndererek yapabilmektedirler.

Kayseri’den Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den Hollanda’ya vize başvurusu yapacaklar Hollanda’nın Türkiye’deki dış temsilcilikleri tarafından Hollanda vizesi Kayseri başvuruları için yetki verilmiş kuruluş olan VFS Global Ankara vize başvuru merkezinden randevu almadan önce gerekli evrakları tamamlamalıdırlar. Kayseri’den Hollandan vizesine başvurmak için alınan başvuru saatinde VFS Global Ankara ofisine şahsen gidilip başvuru işlemlerini tamamlamak gerekmektedir.

Hollanda vizesine Kayseri’den şahsen Ankara’ya gitmeden, yalnızca vizem.net ofislerine gerekli belgeleri gönderek başvurabilmek için, başvuranın parmak izinin son 5 yıl içinde VIS sistemine kaydedilmiş olması gerekmektedir.

Kayseri’den İspanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den İspanya’ya gitmek için vize başvurusunda bulunacakların gerekli belgeleri tamamlamalarının ardından Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan İspanya dış temsilcilikleri tarafından İspanya vizesi Kayseri başvuruları için akredite edilmiş BLS International’ın Ankara’daki vize başvuru merkezine aldıkları randevuya saatinde gidip başvuru işlemlerini şahsen yapmaları gerekmektedir.

Sadece vizem.net’e gerekli belgelerin gönderilmesi ile, şahsen BLS Ankara ofisine gitmeden İspanya vize başvuru yapmak isteyenler; son 5 yıl içerisinde parmak izleri VIS sistemine kaydedildiği takdirde bu şekilde başvuru yapabilmektedirler.

Kayseri’den İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den İtalya’ya vize başvurusu yapabilmek için; gerekli belgeler bir araya getirilip, Kayseri İtalya vizesi başvuruları için yetki verilmiş olan İdata Ankara vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Kayseri’de ikamet edip İtalya vizesi almak isteyenler aldıkları randevu saatinde İdata Ankara ofisine şahsen gidip başvuru işlemlerini tamamlamak durumundadırlar.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olanlar, Kayseri’den yapacakları İtalya vizesi başvurularını yalnızca vizem.net vize başvuru merkezlerine gerekli belgeleri göndererek yapabilmektedirler.

Schengen Vizesi Kayseri’den Nasıl Alınır?

Schengen vizesi, 26 Avrupa ülkesinden oluşan Schengen Bölgesi’ndeki tüm ülkelere geçici erişim hakkı sağlayan bir vize türüdür.

Kayseri’den Schengen vizesi alacaklar, gerekli evrakları tamamladıktan sonra hangi ülkeden vize almak istediklerine göre değişiklik göstermekle birlikte en yakın vize başvuru merkezinden randevu alıp; randevu saatinde şahsen başvuru merkezine giderek Schengen vizesi başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

Geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Schengen vize başvuruları esnasında alınıp VIS sistemine kaydedilen parmak izi bilgisi verme işlemini gerçekleştirmiş olanlar, Kayseri’den yapacakları Schengen vizesi başvurularını sadece vizem.net ofislerine gerekli evrakları ulaştırarak yapabilmektedirler.

Vizem.net İç Anadolu bölgesinde ikamet eden tüm vatandaşlar için Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kayseri Komşu İllerindeki Vize Danışmanlık Merkezleri Hangileridir?

Kayseri komşu illerindeki vize danışmanlık merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: