Kocaeli Vize İşlemleri

Kocaeli'den Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci

Kocaeli, yurt dışı seyahati için yapılacak vize başvurularının en çok yapıldığı Türkiye'deki 10. şehirdir. Kocaeli vize başvuru merkezleri ya da vize işlemlerini yürüten konsolosluklar bulunmadığı için vize başvuruları akredite Kocaeli vize acentaları üzerinden yapılmaktadır.

Son 5 sene içerisinde Kocaeli ilinde ikamet eden 304 kişi Vizem.net danışmanlığında vize başvuru yapılmıştır ve 297 başvuru onay almıştır. Vizem.net, %97,7 onay oranına sahip olarak, Kocaeli vize başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kocaeli'de Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Kocaeli’de vize danışmanlık hizmeti içerisinde ilk olarak gidilecek ülkeye ve alınacak vizeye uygun gerekli evraklar ve başvuru sahibinin sağlaması gereken kişisel koşullar incelemektedir. İnceleme sonucunda kişinin başvuru koşullarına uygun olması halinde vize randevusu alınmakta ve başvuru süreci başlatılmaktadır.

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, Vizem.net çağrı merkezini arayarak ya da destek@vizem.net adresine mail atarak ilgili ülkenin danışmanı ile iletişime geçip vize uygunluk değerlendirme sürecini başlatabilmektedir.

Kocaeli Vize Danışmanlık Paketi Hangi İşlemleri Kapsar?

Kocaeli'de ikamet eden vatandaşlar için sunulan vize danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Vize için gereken evrakların incelenmesi ve eksik olan evrakların tamamlanması
 • Gereken durumlarda yeminli tercüme işlemlerinin yapılması
 • İngilizce ya da başvurulan ülkenin ana dilinde vize talep dilekçesinin yazılması
 • Noterden onay işlemlerinin yapılması
 • Uçak, otobüs, araba gibi ulaşım ve otel, ev gibi konaklama rezervasyonlarının yapılması
 • Online olarak başvuru formu doldurulması
 • Vize başvuru sahibi için seyahat sağlık sigortasının yaptırılması
 • Vize randevusu alınması
 • Gerekli belgelerin online olarak yüklenmesi
 • SMS ile bilgilendirme yapılması
 • Vize takip ve sorgulama işlemlerinin yapılması

Kocaeli'de Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Kocaeli'de bulunan dış temsilcilikler aşağıda listelenmiştir.

 • Kocaeli İspanya Konsolosluğu
 • Kocaeli Macaristan Konsolosluğu
 • Kocaeli Arnavutluk Konsolosluğu
 • Kocaeli Bosna Hersek Konsolosluğu
 • Kocaeli Kongo Demokratik Cumhuriyeti Konsolosluğu
 • Kocaeli Mali Konsolosluğu
 • Kocaeli Meksika Konsolosluğu
 • Kocaeli Slovakya Konsolosluğu
 • Kocaeli Somali Konsolosluğu

İzmit’te bulunan tüm yabancı ülke temsilcilikleri fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir ve vize işlemlerinde yetkileri bulunmamaktadır.

Kocaeli Vize Acentaları Hangi İlçelerde Bulunur?

Kocaeli'de akredite çalışan vize danışmanlık acenteleri aşağıda listelenmiştir.

 • İzmit vize danışmanlık
 • Gebze vize danışmanlık

Kocaeli Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Kocaeli'de vize başvurusu yapmak için gerekli olan evrakların toplanması ve kontrolü için Vizem.net Marmara Bölgesi saha personelinden yardım alınabilir; ayrıca Vizem.net Kocaeli Gebze vize merkezinden tüm vize başvuruları için danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Kocaeli vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Mobil telefon: 0536 222 22 88

Sabit telefon: 0850 241 1868

Yetkili kişi: Sinan Akıncı

Vizem.net Kocaeli Gebze vize danışmanlık ve başvuru merkezi adres ve iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Adres: Arapçeşme Mahallesi Namık Kemal Caddesi No: 2 Kat: 3 Ofis No: 8 Gebze Kocaeli 41400

Telefon: 0262 255 52 10

E-Posta: gebze.ofis@vizem.net

Kocaeli Vize Merkezi İletişim Saatleri Nedir?

Kocaeli vize merkezi iletişim saatleri aşağıda verilmiştir.

Hafta içi: 08:30 ile 19:00 saatleri arasında

Cumartesi: 10:00 ile 15:00 saatleri arasında

Kocaeli'den En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvurusu Yapılmaktadır?

Kocaeli'den en fazla vize başvurusu yapılan ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Almanya vize başvurusu
 • Fransa vize başvurusu
 • Portekiz vize başvurusu

Kocaeli'den Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli’den Almanya vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanmalı ve Almanya için en yakın vize başvuru merkezi olan iDATA İstanbul Anadolu ofisinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde başvuru sahibi tarafından randevuya gidilerek başvuru işlemleri tamamlanmalıdır.

Almanya vize başvuruları için Kocaeli’de iDATA ofisi bulunmadığından başvuru yapılabilecek İstanbul Anadolu iDATA şubesi; Altunizade Mah., Kısıklı Cad., Shibuya Sok., Sarkuysan - AK İş Merkezi, A Blok, No: 4/2, 1. Bodrum, 1 No'lu Ofis, Üsküdar adresinde bulunmaktadır.

Son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olan kişiler, Schengen vizeleri için Vizem.net üzerinden yalnızca evraklarını göndererek başvuru yapabilir.

Kocaeli'den Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli’den Fransa vize başvurusu için ilk olarak gereken evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Evrakların hazırlanmasının ardından Fransa için en yakın vize başvuru merkezinden randevu alınmalı ve randevu tarihinde hizmet ücreti ödenmelidir. Fransa vize randevu gününde şahsen başvuru merkezine gidilerek vize başvuru işlemleri devam ettirilmelidir.

Fransa vize başvuruları için vize başvuru merkezi VFS Global’dir ve Kocaeli’den Fransa vize başvurusu yapılabilecek en yakın VFS Global İstanbul şubesi; Hacı Ahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No: 29/A, 34440 Beyoğlu adresindedir.

VIS sistemine son 5 yılda parmak izi kaydı yaptırmış ve Kocaeli’de ikamet etmekte olan kişiler, sadece Schengen vizesi için gerekli evrakları göndererek Vizem.net üzerinden vize başvurusu yapabilmektedir.

Kocaeli'den Portekiz Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli’den Portekiz vize başvurusu için gereken evraklar hazırlanmalı ve Portekiz vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde vize başvuru merkezine şahsen gidilerek başvuru işlemi tamamlanmalıdır.

Portekiz vize başvuru merkezi AS Visa Solutions’tır. Kocaeli’den Portekiz vize başvurusu yapılabilecek AS Visa başvuru merkezi İstanbul’da; Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Fransız Hastanesi Sokağı, No: 5/1-2-3-4-5-6, Harbiye, Şişli adresindedir.

Kocaeli ilinde ikamet eden ve son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler Schengen vizeleri için Vizem.net üzerinden sadece evrak teslim ederek vize başvurusu yapabilir.

Schengen Vizesi Kocaeli'den Nasıl Alınır?

Schengen vizesi Kocaeli’den gerekli evrakların hazırlanması ve gidilecek ülkenin en yakın vize başvuru merkezinden randevu oluşturulması ile alınmaktadır. Randevu gününde vize başvuru merkezine başvuru sahibi tarafından gidilmeli ve başvuru işlemleri tamamlanmalıdır.

Schengen vizeleri için ilgili ülkeye göre aracı kurum başvuru merkezleri VFS Global, iDATA, BLS, Kosmos ve AS Visa’dır ve başvuru merkezlerinin en yakın merkezleri İstanbul’da bulunmaktadır.

Schengen vizesi başvuru yapmak isteyen, Kocaeli’de ikamet eden ve son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış kişiler, Vizem.net üzerinden sadece evrak göndererek başvuru yapabilmektedir.

Kocaeli'den Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

Kocaeli’den vize başvurusu için randevu vize başvurusu yapılacak olan ülke ve alınacak olan vize türüne göre ilgili ülkenin dış temsilciliğinden ya da aracı kurum internet sitesinden alınmaktadır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti ile vize başvuru sahibinin seyahat tarihleri ve vize için özel durumları dikkate alınarak; vize randevusu alma, tarih değiştirme ve iptal gibi tüm işlemler uzman ülke danışmanı tarafından yürütülmektedir.

Kocaeli'den Başvurulan Vize Kaç Günde Çıkar?

Kocaeli’den başvurulan vizenin çıkış süresi vizenin tipine ve başvurulan ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Avusturya, Yunanistan ve Hollanda gibi Schengen ülkeleri için kısa süreli vize başvuruları ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır; fakat Schengen ülkelerinin uzun süreli vize değerlendirme süreçleri 60 güne kadar uzayabilmektedir. Dış temsilcilikte yaşanan yoğunluklar, resmi tatil günleri, ek evrak talep edilmesi, başvuru sahibinin mülakata çağrılması gibi durumlar vize başvurusu değerlendirme sürecinin uzamasına neden olmaktadır. Vize takip işlemleri, aracı kurumun internet sitesi ya da Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir.

Vize çıkış sürecinin uzama ihtimalini azaltmak amacıyla Vizem.net aracılığında yapılan vize başvurularında, vize randevusu en yakın tarihe alınmakta ve vize için gereken evrakların eksiksiz teslim edilmesine dikkat edilmektedir.

Kocaeli Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Kocaeli komşu illerdeki Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: