Tokat Vize İşlemleri Başvuru ve Takip Merkezi

Tokat, Türkiye’den yurtdışına seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları için en çok vize başvurusunun yapıldığı 45. şehirdir. Son 3 yıl içerisinde, Tokat’ta ikamet eden 123 kişi için Vizem.net danışmanlığında vize başvurusu yapılmış ve 120 başvuru için vize onayı alınmıştır. %97,5’lik bir oran ile Vizem.net, Tokat’ta ikamet eden vatandaşların vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Tokat’ta Konsolosluk Bulunuyor Mu?

Tokat’ta herhangi bir yabancı ülkeye ait dış temsilcilik bulunmadığı için Tokat’ta ikamet eden Türk vatandaşlarının vize başvuruları için, Ankara’da bulunan yabancı ülke dış temsilciliklerine ya da en yakın vize başvuru merkezine ulaşılması ve bizzat başvuru yapılması gerekmektedir.

Tokat Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Tokat’ta ikamet eden ve vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar, il içerisinde vize başvuru merkezi bulunmaması nedeniyle, gerekli başvuru evraklarının hazırlanması ve kontrol edilmesi amacı ile Karadeniz Bölgesi Vizem.net saha personelinden yardım alabilmektedir.

Tokat vize başvuru merkezi mobil iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

 • Mobil telefon: +90 551 075 60 34
 • Sabit telefon: +90 850 241 18 68
 • Yetkili kişi: Yasin Temur

Tokat’tan En Fazla Hangi Ülkeler için Vize Başvuru Yapılmaktadır?

Tokat’ta ikamet eden Türk vatandaşları için, en fazla vize başvurusu yapılan yabancı ülkeler aşağıda sıralanmıştır.

 • Almanya vize başvurusu
 • Rusya vize başvurusu
 • İsveç vize başvurusu

Tokat’tan Alman Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat’tan Almanya vizesi başvurusunda bulunmak için, gerekli başvuru evraklarının hazırlanması ve Tokat’a en yakın vize merkezi olan Ankara’daki İdata Almanya vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. İdata Ankara vize başvuru merkezine, randevu tarihinde şahsen gidilerek, hazırlanan evrakların teslim edilmesi ve Almanya vizesi başvuru işleminin tamamlanması gerekmektedir.

Tokat’ta ikamet eden vatandaşların Almanya vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti veren merkez, İdata Ankara vize başvuru merkezidir ve Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Bulvarı, Ata Apt. No: 231/ A Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

Tokat’ta ikamet eden ve Almanya’ya seyahat etmek amacı ile Schengen vizesi almak isteyen kişilerin vize başvuru işlemleri için, son 5 yıl içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydı yaptırmış olmaları koşulu ile, Vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakların gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Tokat’tan Rusya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tokat’ta ikamet eden ve Rusya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize başvuruları için, gerekli evraklar hazırlanması ve Ankara’da bulunan Rusya vize merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Rusya vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin, randevu tarihinde Ankara’daki Rusya vize merkezine şahsen giderek gerekli başvuru evraklarını teslim etmesi ve vize başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Rusya vize başvuru merkezi, Tokat’ta ikamet eden vatandaşların Rusya vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti sunmaktadır ve Kızılırmak Mahallesi, 1443. Cadde, No: 25 (Plaza 1071 Ankara) A Blok, Kat: 7, Oda: 53, Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

Tokat’tan İsveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İsveç’e seyahat etmek isteyen ve Tokat’ta ikamet eden Türk vatandaşlarının vize başvuruları için, gerekli başvuru evraklarının hazırlanması ve Ankara’da bulunan VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. İsveç vizesi için başvuruda bulunacak kişilerin, randevu tarihinde VFS Global Ankara vize başvuru merkezine şahsen giderek gerekli evrakları beyan etmesi ve vize başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

VFS Global Ankara vize başvuru merkezi, Tokat’ta ikamet eden Türk vatandaşlarının İsveç vizesi başvuruları için danışmanlık hizmeti sunmaktadır ve İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57/A Regnum Sky Tower, Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

Tokat’ta yaşayan, İsveç’e seyahat etmek amacı ile Schengen vizesi almak isteyen ve son 5 yıl içerisinde VIS sisteminde parmak izi kaydı alınmış kişilerin vize başvuru işlemleri için, Vizem.net üzerinden sadece gerekli başvuru evraklarının gönderilmesi yeterli olmaktadır.

Tokat’tan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Tokat’ta yaşayan ve Schengen vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşlarının vize başvuruları, hangi ülkeye seyahat edeceklerine bağlı olarak, Tokat’a en yakın konumda olan vize başvuru merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

VIS sisteminde parmak izi kaydı son 5 yıl içerisinde alınmış olan ve Schengen vizesi almak isteyen kişilerin vize başvuru işlemleri, Vizem.net üzerinden sadece gerekli evrakların gönderilmesi yolu ile yapılabilmektedir. Vizem.net, Karadeniz bölgesinde ikamet eden Türk vatandaşlarının Schengen vizesi başvuru işlemleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Tokat Komşu İllerindeki Vizem.net Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Tokat’ın yakın çevresindeki illerde bulunan Vizem.net başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • Sivas vize başvuru merkezi
 • Samsun vize başvuru merkezi
 • Ordu vize başvuru merkezi
 • Yozgat vize başvuru merkezi
 • Amasya vize başvuru merkezi
Paylaş: