Danimarka Aile Ziyareti Vizesi

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Süreci 2023

Danimarka aile ziyareti vizesi, C tipi kısa süreli bir Schengen vizesi türüdür. Hamiline 180 günlük bir süre içerisinde en fazla 90 güne kadar ikamet izni vermektedir. Danimarka aile ziyareti yapacak kişilerin Schengen vizesine en fazla 3 ay, en az 15 gün kala başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Danimarka aile ziyareti vizesi alacak kişi, Danimarka’da ikamet eden aile, akraba ve arkadaşı tarafından davetiye mektubu almalıdır.

Danimarka aile ziyareti vizesi ile Danimarka’ya gidecek kişilerin, Danimarka vizesi için gerekli evrakları tamamlaması gerekmektedir.

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka aile ziyareti vizesi almak için yapılması gerekenler aşağıdaki listede sıralanmıştır.

 • Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi için, aile ziyareti vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.
 • Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunmak için; ikamet edilen bölgedeki VFS Global vize başvuru merkezlerinden randevu alınması gerekmektedir.
 • Randevu günü gelene kadar gerekli evrakların hazırlanması gerekmektedir.
 • Vize başvuru ücreti ve randevu alınan başvuru merkezinin hizmet bedelinin randevu alınırken online olarak kredi kartı ile ödenmesi gerekmektedir.
 • Randevu günü geldiğinde, randevu alınan aracı kuruma gerekli evrakların teslim edilmesi gerekmektedir.
 • Yapılan başvurunun referans numarası ile online takip edilebilmektedir.
 • Yapılan başvuru sonuçlandığında pasaport, vize başvuru merkezine gidilerek veya kargo aracılığı ile alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Danimarka Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Danimarka aile ziyareti vizesi için gerekli evrak listesi aşağıda sıralanmıştır.

 • Danimarka arkadaş ziyareti vizesi başvuru formu: Tarih yazılmış ve dikkatlice doldurulup imzalanmış Schengen vizesi formu gerekmektedir.
 • Pasaport: Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve üç yılda alınmış Schengen vizeleri ile pasaportun kişi bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisiyle beraber sunulması gerekmektedir.
 • Danimarka seyahat sağlık sigortası: Tüm Schengen bölgesi için geçerli acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan 30.000 Euro tutarında seyahat sigortası yapılması gerekmektedir.
 • Davet mektubu: Son üç yılda alınmış Schengen vizesi var ise, Danimarka’dan davet eden kişi tarafından yazılmış, imzalanmış davetiye mektubu ve davet eden kişinin pasaport fotokopisi, Schengen vizesi yok ise Danimarka belediyeden alınan resmi davetiyenin orijinali gerekmektedir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Davet eden kişi ile akrabalık bağını kanıtlayacak tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğinin alınması gerekmektedir.
 • Hesap döküm belgesi: Başvuran kişinin bankadan alınmış kaşeli ve imzalı son üç aya ait hesap dökümünün sunulması gerekmektedir.
 • Danimarka’da ulaşım ve konaklamaya dair kanıt: Seyahat süresinde düzenlenmiş, gidiş ve dönüş uçak biletleri rezervasyonunun sunulması gerekmektedir.
 • Danimarka vizesi türüne göre başvuruda gerekli ek belgeler: Başvuran kişi öğrenci ise; güncel ve orjinal öğrenci belgesi, başvuran kişi çalışan veya şirket sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına yazılmış imzalı ve kaşeli izin belgesi, vergi levhası, barkodlu SGK hizmet dökümü, şirketin ticaret odası kaydı ve sicil gazetesinin kopyası, SGK işe giriş bildirgesi, barkodlu SGK hizmet dökümü ve son üç aylık maaş bordrosu, başvuran kişi çiftçi ise; Ziraat odasından alınmış çiftçi belgesi, başvuran kişi emekli ise; emeklilik belgesi (banka hesap özeti, emekli cüzdanı) barkodlu SGK hizmet dökümü, başvurusuya eklenecek ek belgelerdir.

Danimarka Ziyaret Vizesi Garantörlük Belgesi Nedir?

Danimarka ziyaret vizesi için garantörlük belgesi, Danimarka’yı ziyaret edecek kişisinin Danimarka’da bulunduğu süre içerisinde masrafları karşılamayı taahhüt eden kişi tarafından verilen belgedir. Garantör olacak kişinin Danimarka Konsolosluğuna hitaben, Danimarka’ya gelecek kişinin konaklama süresi boyunca tüm masraflarını karşılayacağına dair güvence vermesi gerekmektedir. Garantörlük belgesi akraba veya akraba olmayan biri tarafından çıkarılabilmektedir. Garantör tarafından yazılan davetiye tarih ve imza atılarak yazılmalıdır.

Danimarka Akraba Ziyareti Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Danimarka akraba ziyareti vizesi ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Danimarka aile ziyareti vize harcı80 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma25 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri44 EUR
Danışmanlık hizmeti30 EUR
Toplam179 EUR

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi, başvurudan 15 takvim günü sonra sonuçlanmaktadır. Başvurunun ayrıntılı soruşturulması gerektiği durumlarda süre 30 iş gününe kadar çıkabilmektedir.

Danimarka Akraba Arkadaş ve Aile Ziyareti Başvurusu Nereye Yapılır?

Danimarka aile ve arkadaş ziyaret vizesi başvuruları Danimarka Konsolosluğu tarafından belirlenmiş, VFS Global vize merkezine ve akredite acentelere yapılabilmektedir.

Vizemnet 2017 - 2020 yılları arasında, Schengen vize başvurularında %98,3 onay oranı ile en yüksek onay oranına sahip akredite acentesidir.

Danimarka Arkadaş Ziyareti Kopenhag Vize Başvurusu Nedir?

Danimarka aile ve arkadaş ziyareti için davetiye vizesi, Danimarka’ya seyahat etmek isteyen bir kişi için, Danimarka’da yaşayan birisinin konsolosluğa yazarak kişiyi davet ettiğini beyan etmesi aracılığı ile alınan vize türüdür.

Danimarka Kopenhag davetiye vizesi, Kopenhag kentinde yaşayan aile ve akrabaların ziyareti için Kopenhag Konsolosluğuna vize davet mektubu yazılması ile başlatılan Kopenhag vize türüdür.

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi ile Danimarka Aile Birleşimi Vizesi Arasındaki Fark Nedir?

Danimarka aile ziyareti vizesi ile Danimarka aile birleşimi vizesi arasındaki farklar aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka aile ziyareti vizesi C tipi, kısa süreli vize türüdür. Danimarka aile birleşimi vizesi D tipi, uzun süreli Danimarka vizesi türüdür.
 • Danimarka aile ziyareti vizesi Schengen vizesi türüdür. Danimarka aile birleşimi vizesi ulusal vizedir.
 • Danimarka aile ziyareti vize değerlendirme süresi 15 takvim günü ile 30 takvim günü arasındayken, Danimarka aile birleşimi vizesi 3 ay ile 6 ay arasında sonuçlanmaktadır.

Danimarka aile ziyareti vizesi ile Danimarka aile birleşimi vizesi, gerekli evraklar, vize türü, vize süresi gibi standart prosedürleri farklı iki ayrı vize türüdür.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: