Danimarka Vizesi İstanbul Bilgi İşlem

Danimarka Vizesi için İstanbul'dan Başvuru Yapmak 2023

Danimarka vizesi İstanbul başvuru merkezi; İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Danimarka vize randevu, Danimarka vize başvuru, Danimarka vize takip ve Danimarka vize danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Vizem.net, Danimarka ve diğer Schengen ülkeleri için danışmalık veren akredite vize acentelerin arasında en yüksek başvuru onay oranına sahip 2 akredite acenteden biridir.

Danimarka vize başvurusu yapmak isteyenler vizem.net aracılığıyla alanında uzman danışmanlardan destek alabilmektedirler.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İstanbul’dan Danimarka Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul’dan Danimarka vize başvurusu yapmak isteyenler ilk etapta gerekli belgeleri tamamlayıp vize başvuru formunu doldurmalıdır. Son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesine Schengen vizesi alınmış olduğu takdirde Danimarka vize başvurusu sadece gerekli belgeler vizem.net ofisine gönderilerek yapılabilmektedir. Son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi almamış kişilerin Danimarka vizesi başvurularını biyometri işlemlerini tamamlayabilmek için vize başvuru merkezlerine şahsen yapması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda, başvuru formunun doldurulması ve Danimarka vize talep dilekçesinin yazılması işlemleri uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

İstanbul’da Danimarka Konsolosluğu Bulunuyor Mu?

Evet; İstanbul’da bulunan Danimarka dış temsilciliği, Danimarka Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu ve Ticari Ateşeliği’dir. Danimarka Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu Şişli’de bulunmaktadır.

Danimarka Krallığı İstanbul Konsolosluğunun iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

  • Adres: Trump Towers Büyükdere Cad. No: 1 Kule 2 Daire 463 Şişli/Istanbul
  • Telefon numarası: +90 (212) 359 19 00
  • E-mail: istgkl@um.dk

İstanbul Danimarka Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, İstanbul Danimarka Krallığı Konsolosluğu an itibariyle konsolosluğa doğrudan yapılacak başvuruları kabul etmemektedir.

İstanbul’da, Danimarka’ya yapılacak kısa süreli C tipi vize başvurularını Danimarka dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ya da akredite acenteler aracılığıyla yapmak mümkündür.

Danimarka’ya uzun süreli D tipi vize ile gitmek isteyenler, başvurularını https://www.nyidanmark.dk/ adresinden çevrimiçi olarak oluşturmalarının ardından vize başvuru merkezlerini ziyaret ederek biyometri işlemlerini tamamlamalıdırlar.

Danimarka Vizesi İstanbul’da Nasıl Alınır?

Danimarka vizesini İstanbul’da almak için öncelikle planlanan vize türüne uygun olarak gerekli evraklar bir araya getirilmelidir ve vize başvuru formu gerçeklikle uyumlu olacak şekilde doldurulmalıdır. Danimarka vizesi almak isteyenlerin seyahat amaçlarına göre seyahatlerinin ayrıntılarını içerecek bir dilekçe yazmaları gerekebilmektedir. İstanbul’da Danimarka vizesi almak için VFS Global İstanbul vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Danimarka vize başvurusu için vize merkezinden randevu alınırken vize ücretleri ödenmelidir.

Danimarka vize başvuru merkezine randevu saatinde gidildikten sonra evraklar teslim edilmeli ve biyometri işlemleri tamamlanmalıdır. Danimarka vizesine başvuracak kişi son 5 yılda herhangi bir Schengen vizesi aldıysa şahsen başvuru yapmadan gerekli evrakları akredite vize acentelerine göndererek de başvuru yapabilmektedir.

Vize başvurusunun ardından başvuru referans numarası kullanılarak yapılan başvuru VFS Global’in internet sitesi aracılığıyla takip edilebilmektedir. Vize başvurusu sonuçlandıktan sonra pasaport VFS Global vize başvuru merkezi ziyaret edilerek ya da kargo aracılığıyla teslim alınabilmektedir.

Vizem.net, Danimarka vize başvuruları için 2007 yılından bu yana danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Danimarka Vizesi İstanbul’da Nereden Alınır?

Danimarka vizesi başvurusu İstanbul’da akredite vize başvuru merkezi olan VFS Global vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Danimarka vizesi alınırken VFS Global aracı bir kurumdur, vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi sadece Danimarka dış temsilciliklerinindir.

Danimarka Vize Başvuru Merkezi İstanbul Adresi Nedir?

Danimarka Vize Başvuru Merkezi İstanbul şubesi; Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, No:29, Beyoğlu/İstanbul adresinde yer almaktadır.

Danimarka vizesi başvuruları için VFS Global vize ofisi İstanbul içinde sadece Beyoğlu adresinde hizmet vermektedir.

İstanbul VFS Global Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

İstanbul VFS Global vize başvuru merkezinden randevu almak için https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/aut/book-an-appointment adresini ziyaret etmek gerekmektedir. İstanbul VFS Global vize başvuru merkezi sadece hafta içi 8.00-16.45 saatlerinde açıktır.

VFS Danimarka Vize Başvuru Merkezi Beyoğlu Adresine Nasıl Gidilir?

VFS Danimarka Vize Başvuru Merkezi Beyoğlu şubesi, Taksim Meydanı’na 10 dakika yürüme mesafesindedir.

İstanbul’da Taksim Meydanı’na ulaşmak için M2 Hacıosman-Yenikapı metro hattı, F1 Kabataş-Taksim füniküler hattı ve birçok İETT otobüsü kullanılabilmektedir.

Danimarka Vizesi İdata Üzerinden Alınabilir Mi?

Hayır, Danimarka vizesi İdata üzerinden alınamamaktadır.

İdata, Türkiye’de Almanya ve İtalya’ya alınacak vizeler için başvurulabilecek akredite vize kuruluşudur.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: