Danimarka İşçi Vizesi

Danimarka İşçi Vizesi Başvuru Süreci 2023

Danimarka işçi vizesi Danimarka’da çalışmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar için gerekli olan uzun süreli bir vize tipidir.

Danimarka’da çalışarak konaklamak için işçi vizesinden sonra oturma izni başvurusu da yapılmalıdır. Ayrıca ücretsiz iş veya ek iş yapmak için çalışma izni başvurusu gerekmektedir. Danimarka’da işçi vizesi almak, çalışma izni başvurusu yapma hakkı sağlamaktadır.

Vizem.net Danimarka’da çalışmak içi onay almış uygun adaylar için Danimarka vize başvuru sürecinde danışmanlık veren akredite kuruluştur.

Önemli Not: Vizem.net’in iş bulma, işe yerleştirme gibi hizmetleri bulunmamaktadır. Bu konuda telefonda bilgi verilmemektedir. Sadece Danimarka vize başvurusu için bizlere ulaşabilirsiniz.

Danimarka İşçi Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka işçi vizesinin nasıl alınacağı aşağıda listelenmiştir.

 • İşçi vizesi başvuru formu doldurulur: İşçi vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişi şahsen başvurabilmekte veya akredite acenteler aracılığıyla başvuru yapabilmektedir. Başvuru formunun İngilizce veya Danca olarak eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunda herhangi bir bilgi eksikliği veya hata bulunması durumunda işçi vizesi reddine sebep olabilmektedir, bu yüzden dikkat ile hazırlanması gerekmektedir.
 • İşçi vizesi türü belirlenir: Başvuru sahibine en uygun işçi vizesi türünün belirlenmesi gerekmektedir. İşçi vizesi türleri çalışma vizesi, araştırma vizesi, stajyer vizesi, işçi ailesi vizesi, pozitif liste vizesi gibi farklı kategorilere ayrılmaktadır.
 • Randevu alınır: İşçi vizesi başvuru formu eksiksiz ve hatasız bir biçimde doldurulduktan sonra başvuran kişinin işçi vizesi harç ücretini ödemesi gerekmektedir. Daha sonra ilgili kurumdan randevu alınıp başvuru sürecinde talep edilen evrakların teslimatını randevu gününde ve saatinde yapılması gerekmektedir.
 • İşçi vizesi harç ücreti ödenir: İşçi vize harcı, işçi vizesi tipine göre değişiklik göstermektedir. Vize harcı ortalama olarak 4295 Danimarka kronudur.
 • Sonuç beklenir: İşçi vizesi çıkma süresi başvurulan işçi vizesi türüne göre değişiklik göstermektedir. İşçi vizesine başvuran kişinin bilgilerinin ve evraklarının incelenmesi ve sonuçlanması ortalama olarak 30 gün sürmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Danimarka İşçi Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Danimarka işçi vizesi başvuru şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka işçi vizesine başvuran kişinin son 10 yıl içinde alınmış ve en az karşılıklı 2 boş sayfalı, en az 6 ay geçerlilik süresi olan bir pasaporta sahip olması gerekmektedir.
 • Danimarka işçi vizesi başvuru formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Başvuran kişinin Danimarka’ya çalışmak için gittiğini kanıtlayan belgeler gerekmektedir.
 • Danimarka’da etkinlik gösteren bir firmadan iş teklifi alınması yada başvuran kişinin kendi imkanlarıyla bir iş imkanı bulması gerekmektedir.

Danimarka İşçi Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Danimarka işçi vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka işçi vizesi başvuru formu: Online başvuru yapan adayların, başvurularını online yaptığını teyit eden mailin bir adet çıktısı gerekmektedir. Mail çıktısının üstünde dosya kimlik numarası ve başvuru türü belirtilmelidir. Eğer belirtilmemiş ise, dosya kimlik numarasını gösteren bir dekont ve başvuru formunun ilk sayfası sunulmalıdır.
 • Pasaport: Pasaportun en az karşılıklı iki boş sayfası olması ve geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir. Aksi halde oturum izni pasaport bitiş tarihinden 3 ay öncesine kadar geçerli olacak şekilde ayarlanmaktadır. Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Pasaport fotokopisi: İşlenmiş bütün sayfaların A4 boyutunda renkli bir biçimde fotokopisi, eğer başvuran kişinin önceden alınmış pasaportu var ise; bu pasaportun fotokopisi gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 35 mm genişlikte 45 mm yükseklikte, son altı ay içerisinde çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Fotoğraflar beyaz arka fonda olmalı ve fotoğraf sahibinin yüz hatları açıkça görülür olmalıdır.
 • Vize harcı dekontu: Konsolosluk işlem ücretinin ödendiğini belgeleyen dekont gerekmektedir.
 • Oturum ispatı: Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu başvuru sahibi kişilerin Türkiye’de yasal ikametlerinin bir kanıtı gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği: Yeni alınmış ve aile bilgilerini de içeren vukuatlı nüfus kayıt örneği ve yeminli tercüman tarafından çevirisi gerekmektedir.
 • Eğitim belgesi: Başvuran kişinin eğitim durumunu gösteren belge ve belgenin tercüman tarafından onaylı çevirisi gerekmektedir.
 • Dil yeterlilik belgesi: Eğer başvuru sahibi kişiler daha önce bir dil kursuna katılmış ise, kursta alınan sertifikanın kendisi ve fotokopisinin tercüman tarafından onaylı çevirisi gerekmektedir.
 • Adli sicil kaydı: Başvuru sahibinin suç kaydını gösteren son 6 ay içinde alınmış adli sicil kaydı gerekmektedir.
 • İş sözleşmesi: Danimarka’da anlaşılan iş kurumu ile belirlenmiş şartların bulunduğu 30 günden eski olmayan iş sözleşmesi gerekmektedir.

Danimarka Konsolosluğu başvurulan iş vizesi tipine göre ek belgeler talep edebilmektedir.

Danimarka İşçi Vizesi Ücreti Nedir?

Danimarka işçi vizesi ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Danimarka İşçi Vize Harcı100 EUR
Başvuru Formu & Dilekçe Doldurma40 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri İşlemleri44 EUR
Danışmanlık Hizmeti60 EUR
Toplam244 EUR

Danimarka vize ücreti hakkında daha detaylı bilgiler için vizem.net uzmanlarından bilgi alınabilmektedir.

Danimarka İşçi Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Danimarka işçi vizesi ortalama olarak 30 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Danimarka İşçi Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Danimarka işçi vize başvurusu başvuran kişi tarafından veya akredite acenteler tarafından online olarak yapılabilmektedir.

Başvurular VFS Danimarka tarafından yapılabilmektedir. Vizem.net 2015-2019 yılları arasında Türkiye’den en fazla Schengen işçi vizesine başvuran akredite acente olmuştur.

Danimarka Türk İşçi Alımı Gerçekleştirmekte Midir?

Danimarka Türk işçi alımı ancak Türk işçilerin deneyim ve becerilerine uygun bir iş teklifinin Danimarka’da faaliyet gösteren bir firma tarafından alınması ile yapılabilmektedir.

Danimarka’da faaliyet gösteren Türk şirketleri işçi alımı için genelde Türk işçileri tercih etmektedir. Danimarka iş ilanları incelendiğinde Danimarka çalışma izni sahibi olan Türk vatandaşların kolayca iş bulabildiği gözlemlenmektedir.

Danimarka’ya İşçi Olarak Gitmek için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Danimarka’ ya işçi olarak gitmek için gerekli şartlar aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka’ya işçi olarak gitmek isteyen kişinin Danimarka işçi vizesine başvurup başvurunun sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Danimarka’ya işçi olarak gitmek için başvuran kişinin pasaport ve ulusal kimlik sahibi olması gerekmektedir.
 • Başvuran kişinin çalışan olarak ikamet etme gerekçesine ilişkin belgeler gerekmektedir.
 • Danimarka’ya işçi olarak gitmek için işveren tarafından belgelenen iş sözleşmesi veya resmi iş teklifi gerekmektedir.

Danimarka’ya işçi olarak gitme şartlarını karşılayan adaylar çeşitli Danimarka iş ilanlarına başvurabilmektedirler. Danimarka işçi maaşları, iş yapılan sektörün türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Önemli Not: Vizem.net’in iş bulma, işe yerleştirme gibi hizmetleri bulunmamaktadır. Bu konuda telefonda bilgi verilmemektedir. Sadece Danimarka vize başvurusu için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: