Danimarka Vize Fotoğraf Özellikleri

Danimarka Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Kriterler

Danimarka vize fotoğrafı; son altı ay içerisinde çekilmiş, başvuru sahibinin güncel halini gösteren ve 35 mm x 45 mm boyutlarında olan biyometrik fotoğraftır. Biyometrik fotoğraf, tüm Danimarka vize türleri için gerekli olan Danimarka vize evrakları arasındadır.

Danimarka vize şartları arasında fotoğraf için düzenlenmiş kriterler vardır. Danimarka vize fotoğrafları için belirlenen şartlara uyulmaması durumunda Danimarka vizesi başvuruları kabul edilmemektedir.

Danimarka Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Danimarka vize başvurusu için 1 adet fotoğraf gereklidir.

Danimarka Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Danimarka vize başvuruları için fotoğraf dahil biyometrik bilgilerin alınmasında yeni sistem uygulamasına gidildiği için 35 x 45 mm boyutlarında olan fotoğraflar sunulmalıdır.

Danimarka vize fotoğraflarında yüz ölçüleri, baş kısmından çeneye kadar 30 ila 36 mm arasında olmalıdır.

Danimarka vize fotoğrafının ölçüsü aşağıda gösterilmiştir.

Danimarka Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?
Danimarka Vize Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Danimarka Vize Fotoğrafında Arka Plan Nasıl Olmalıdır?

Danimarka vize fotoğrafları için arka plan desensiz ve tek tip açık bir renkte (açık mavi veya açık gri) olmalıdır.

Danimarka Vize Fotoğrafında Başvuru Sahibinin Yüz İfadesi ve Duruşu Nasıl Olmalıdır?

Danimarka vize fotoğrafında yalnızca başvuru sahibi olmalıdır ve fotoğraf önden çekilmelidir. Danimarka vize fotoğrafı omuz üstü bölgeyi alacak şekilde sadece yüzü gösterecek nitelikte olmalıdır. Danimarka vizesi için kabul edilecek fotoğraflarda başvuru sahibinin bakışları kameraya dönük olmalı ve ağız açık olmamalıdır.

Danimarka Vize Başvurusu için Biyometrik Fotoğrafta Gözlük Takılabilir Mi?

Danimarka vize başvuruları için biyometrik fotoğrafta gözlük takılabilir. Danimarka vizesi için çekilen biyometrik fotoğraflarda gözlük takılması durumunda gözlük göz çevresini kapatmamalı ve gözlüğün yansıması gözükmemelidir.

Danimarka vize başvurusu için biyometrik fotoğrafta uygun gözlük kullanımı aşağıda verilmiştir.

Danimarka Vize Başvurusu için Biyometrik Fotoğrafta Gözlük Takılabilir Mi?
Danimarka Vize Başvurusu için Biyometrik Fotoğrafta Gözlük Takılabilir Mi?

Danimarka Vize Fotoğrafında Şapka veya Başörtüsü Takılabilir Mi?

Danimarka vize fotoğrafında başörtüsüne sadece dini nedenlerle izin verilir. Danimarka vize fotoğrafında alın, çene ve elmacık kemikleri görünür olmalıdır.

Danimarka vize fotoğrafı için uygun başörtü kullanımı aşağıda verilmiştir.

Danimarka Vize Fotoğrafında Şapka veya Başörtüsü Takılabilir Mi?
Danimarka Vize Fotoğrafında Şapka veya Başörtüsü Takılabilir Mi?

Danimarka Vize Fotoğrafı Nereye Teslim Edilmelidir?

Danimarka vizesi için https://applyvisa.um.dk/ adresi üzerinden vize başvurusu için kayıt yapılmalı, Danimarka vize başvuru formu doldurulmalı, başvuru ücreti ödenmelidir.

Danimarka vize başvurusu için vize harç bedeli ödendikten sonra vize fotoğrafı diğer Danimarka vize başvurusu için gerekli evraklar dosyasına eklenmelidir. Vize başvuruları şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezinde gerçekleştirilir. Danimarka vize randevusu esnasında Danimarka vizesi i̇çin gerekli evraklar ilgili yetkililere teslim edilmelidir.

Son 59 ay içerisinde bir Schengen vizesi almış olan kişilerin Danimarka vize başvuru merkezine gitmelerine gerek kalmadan, sadece gerekli vize evraklarını Vizem.net'in İstanbul'daki merkez ofisine göndererek Danimarka Schengen vize başvuruları yapılabilmektedir.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: