18 Yaşın Altındakiler için Danimarka Vizesi

18 Yaş Altı için Danimarka Vize Başvurusu ve Gerekli Evraklar

18 yaş altındaki kişilerin Danimarka vizesi başvurularında standart vize başvuru aşamalarından farklı bir süreç izlenmekte ve reşit olmayanlar için gerekli vize evrakları farklılık göstermektedir.

18 yaş altı kişiler için vize başvuru süreçleri, kişinin ebeveynleri tarafından yürütülmektedir. Standart evrakların yanı sıra 18 yaş altı kişilerin Danimarka vize başvuru işlemleri için ek belgeler de sunması gerekmektedir.

Danimarka vize işlemleri için: 0850 241 1868

18 Yaşından Küçükler için Danimarka Vize Belgeleri Nelerdir?

Reşit olmayan kişilerin Danimarka vize başvurularında, kendisine ait bir pasaport ile ebeveyni tarafından doldurulup imzalanan vize başvuru formunun, muvafakatname ve sponsor dilekçesi ile birlikte beyan edilmesi gerekir.

18 yaşından küçük bireyler Danimarka seyahatlerini yalnız başlarına, sadece bir ebeveyni veya yasal vasisi ile birlikte yapacak ise muvafakatname adı verilen, ebeveynleri veya yasal vasilerinin seyahate izin verdiklerini gösteren noter onaylı belge sunulmalıdır. Seyahat eden ebeveynin tek başına velayet sahibi olduğunun noter tarafından onaylanmış belge ile ispatlanması da mümkündür.

18 yaşının altındaki kişilerin Danimarka vizesi başvurularında bir kişinin seyahat giderleri için sponsor bulunması gereklidir. Sponsorun hazırlamış olduğu seyahat detaylarını içeren ve giderleri karşılayacağını taahhüt eden vize sponsorluk dilekçesi ile sponsorluk yapacak kişiye ait finansal kanıtların vize başvurularında beraber sunulması gereklidir.

Çocuklar için Danimarka Vize Muvafakatnamesi

Çocuklar için muvafakatnamenin Danimarka Göçmenlik ve Entegrasyon Bakanlığı tarafından hazırlanan form doldurulup imzalanarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Ebeveynlerin boşanmış olması, vefat etmesi, yurt dışında yaşaması ve benzer durumlarda muvafakatnamenin içeriği değişiklik gösterdiğinden, başvuru sahibi çocuğun kişisel durumuna uygun olarak Danimarka vizesi için muvafakatname belgesi hazırlandığından emin olunmalıdır.

Bebekler ve Çocuklar için Danimarka Vize Fotoğrafı

Bebekler ve çocuklar için Danimarka vize fotoğrafında dikkat edilmesi gereken unsurlardan ilki fotoğraf karesi içinde sadece çocuğun görülmesi gerektiğidir; fotoğrafta çocuğun destek aldığı bir araç veya kişi ile elinde tuttuğu oyuncak görülmemelidir.

Fotoğraf düz ve tercihen beyaz, açık mavi veya açık gri bir arka planda, uygun aydınlatmada çekilmelidir ve çocuğun yüzü net bir şekilde görünür olmalıdır. Fotoğraf çekimi esnasında gözlük ve benzeri aksesuarlar kullanılmamalıdır ve kullanılması halinde yüzü kapatmamasına ve yansıma olmamasına dikkat edilmelidir. Fotoğrafta düz bir şekilde kameraya bakılmalı, yüz ifadesi nötr olmalı, ağzı kapalı ve gözleri açık olarak poz verilmelidir.

Çocukların Danimarka vize başvurularında sunulacak olan fotoğraf Danimarka vize fotoğraf ölçüsü ile uyumlu olmalı ve güncel görünüşü yansıtmak adına son 6 ay içinde çekilmelidir.

Bebekler ve Çocuklar için Danimarka Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bebekler ve çocuklar için Danimarka vize işlemleri, ebeveynleri veya vekalet verilmiş üçüncü bir kişi tarafından yapılmalıdır.

18 yaş altı kişiler kendileri için vize başvurusu yapamadığından, başvuruları esnasında VFS Global personeli olmayan bir kişi tarafından kişilere eşlik edilmesi gereklidir.

Çocukların Danimarka Vizesi için Parmak İzi Vermesi Gerekir Mi?

6 yaşından küçük çocukların Danimarka vizesi için başvurularda parmak izi vermesi ve tam biyometrik veri göndermesi gerekmemektedir; fakat başvuru sahibi çocuğun başvuru aşamasında yüz taraması yaptırması gereklidir.

Yaş ve Çalışma Durumuna Göre Diğer Danimarka Vizeleri Nelerdir?

Yaş ve çalışma durumuna göre diğer Danimarka vize tipleri aşağıdaki gibi listelenmiştir.

  • Öğrenciler için Danimarka Vizesi
  • Çalışanlar için Danimarka vizesi
  • Çalışmayanlar için Danimarka vizesi
  • Emekliler için Danimarka vizesi
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: