Danimarka Vizesi için Davet Mektubu

Danimarka Davetiye Mektubu: Vize için Danimarka'dan Nasıl Davet Alınır?

Danimarka’ya planlanan seyahatin aile, arkadaş veya akraba ziyareti, ticari gezi, eğitim ya da kültürel etkinliklere katılım amaçlı yapılan kısa süreli seyahatler olması durumunda Danimarka vize başvurusu için davet mektubu sunulması gerekmektedir.

Danimarka vize davet mektubu, Danimarka’da yaşayan aile bireyi, arkadaş, akraba ya da Danimarka’daki bir kurum tarafından yazılan, başvuru sahibini davet ettiğini belirten ve ülkede yasa dışı olarak kalınmayacağını garanti eden mektuptur.

Davet mektubu, vize türüne göre Danimarka vize başvurusu için gerekli evraklar listesinde yer alıyorsa başvuru dosyasına eklenmelidir.

Vizem.net, Danimarka'daki bir kişi veya kurumdan davet mektubu almış olan kişilerin vize başvurularındaki tüm süreci kapsayan danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İspanya vize başvurusu için: 0850 241 1868

Kimler Danimarka Vizesi için Davet Mektubu Almalıdır?

Danimarka vizesi için davet mektubu alması gereken kişiler aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka’da ikamet eden birinin yanında kalmayı planlayan ve turistik amaçla seyahat eden kişiler
 • Danimarka’ya aile ve arkadaş ziyareti için seyahat eden kişiler
 • Danimarka’ya iş amacıyla seyahat edecek kişiler
 • Danimarka’da kültürel etkinliklere, bilimsel araştırmaya ve bilimsel bir konferansa, dini faaliyet ve toplantılara, bir takımın üyesi olarak atletik etkinliklere ya da siyasi faaliyetlere katılmak isteyen kişiler
 • Siyasi bir heyetin üyesi olarak Danimarka’da devlet kurumu veya bir müzakere organı tarafından Danimarka’yı ziyaret etmeye davet edilen kişiler

Danimarka Vize Başvurusu için Davet Mektubu Nasıl Alınır?

Danimarka vize başvurusu için davet mektubu başvurulacak vize türüne göre Danimarka’da yaşayan aile veya arkadaştan, ticaret yapılacak şirketten, katılınacak konferansı, kültürel ya da sportif etkinliği düzenleyen organizasyondan, tedavi görülecek hastaneden ya da eğitim alınacak veya araştırma programına dahil olunacak eğitim kurumundan alınmaktadır.

Danimarka vize başvurusunda bulunan kişi başvurusunu Danimarka dış temsilciliğine yapıyorsa online davetiye mektubu kullanabilmektedir ancak başvuru Danimarka’yı temsil eden başka bir dış temsilciliğe yapılıyorsa çıktısı alınabilen davet mektubu kullanılması gerekmektedir.

Danimarka vize başvurusu için davet mektubu formu, başvurulan vize türüne göre Danimarka Göçmenlik Dairesi’nin internet sitesi olan https://www.nyidanmark.dk/ üzerinden online olarak doldurulabilmektedir.

Danimarka davetiye formunun İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir ve tek online davet formunda birden fazla kişinin vize başvurusu için davet gönderilebilmektedir. Danimarka’dan davetiye gönderecek kişinin online davetiyeyi hazırladıktan sonra başvuru sahibine Invitation ID göndermesi ve gönderilen numara ile Danimarka vize başvurusunun tamamlanması gerekmektedir.

Online Danimarka Vize Davetiyesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Danimarka göçmenlik dairesinden online alınmış vize davetiyesinin geçerlilik süresi, davetiyenin alındığı tarihten itibaren 6 aydır.

Davetiye Gerektiren Danimarka Vize Türleri Hangileridir?

Davetiye gerektiren Danimarka vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka ticari vize
 • Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Danimarka kültürel ve sportif etkinlik vizesi
 • Danimarka tıbbi tedavi vizesi
 • Danimarka AB eğitim ve araştırma vizesi
 • Danimarka kırmızı halı vizesi

Danimarka Ticari Vize Davet Mektubu

Danimarka ticari vize başvurusu için nyidanmark.dk internet sitesi üzerindeki VU1 ticari vize davetiye mektubunun doldurulması gerekmektedir.

Danimarka ticari vize davetiye mektubunda davet eden şirketin iletişim ve faaliyet alanı hakkında bilgiler, davet mektubunu yazan kişinin kişisel ve iletişim bilgileri, davetiye gönderilen vize başvuru sahibi hakkında kimlik ve iletişim bilgileri, başvuru sahibinin çalıştığı şirket ve şirketteki pozisyonu hakkındaki bilgiler, başvuru sahibinin ziyaret amacı, seyahat süresi, Danimarka’daki ziyaret süresince konaklama durumu ve masrafların nasıl karşılanacağına ilişkin birtakım bilgiler istenmektedir.

VU1 ticari vize davetiye mektubu görseli aşağıda verilmiştir.

Danimarka Ticari Vize Davet Mektubu
Danimarka Ticari Vize Davet Mektubu

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi için Davetiye

Danimarka aile ziyareti vizesi için Danimarka Göçmenlik Dairesi’nin internet sitesi olan https://www.nyidanmark.dk/ üzerinden VU2 davetiye formu online olarak doldurulabilmektedir.

Danimarka aile ziyareti vizesi için VU2 davetiye forumunda davet eden kişinin kişisel bilgileri ve iletişim bilgileri, davet edilen kişinin kimlik ve iletişim bilgileri, başvuru sahibi ve davetiye gönderen kişinin ilişki durumu, seyahat amacı, ziyaret süresi, konaklama ve seyahat süresince masrafların nasıl karşılanacağına ilişkin sorular yer almaktadır.

VU2 Danimarka aile ziyareti vizesi davetiye formu görseli aşağıda verilmiştir.

Danimarka Aile Ziyareti Vizesi için Davetiye
Danimarka Aile Ziyareti Vizesi için Davetiye

Danimarka Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi Davet Mektubu

Danimarka kültürel ve sportif etkinlik vizesi başvuruları için VU3 davetiye formu doldurulması gerekmektedir ve ilgili forma nyidanmark.dk adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Danimarka vizesi VU3 davetiye formunda davetiyeyi gönderen dernek, kurum veya kuruluşun adı, iletişim bilgileri, kuruluş amacı, davetiyeyi dolduran kişinin kişisel bilgileri ve iletişim bilgileri, başvuru sahibinin kimlik ve irtibat bilgileri, başvuru sahibinin davetiye gönderen kurum, kuruluş ya da dernek ile ilişkisine dair bilgiler, başvuru sahibinin geçmişi ve nitelikleri hakkında bilgiler, planlanan ziyaret zamanı, amacı ve konaklama ile ilgili bilgiler ve seyahat süresince masrafların nasıl karşılanacağına ilişkin bilgiler istenmektedir.

VU3 davetiye formu kültürel etkinlikler veya konferans katılımı için alındığında form

etkinliğin organizatörü veya kültürel hizmet sağlayıcısı tarafından doldurulup imzalanırken spor etkinlikleri için spor kulüpleri ya da spor federasyonu tarafından gönderilebilmektedir.

Danimarka VU3 davetiye formu görseli aşağıda verilmiştir.

Danimarka Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi Davet Mektubu
Danimarka Kültürel ve Sportif Etkinlik Vizesi Davet Mektubu

Davet Mektubu Olmadan Danimarka Vizesi Alınabilir Mi?

Başvurulacak Danimarka vizesi türüne göre gerekli evraklar listesinde davet mektubu bulunuyor ise ilgili başvurunun kabul edilebilmesi için davet mektubu olması şarttır; davetiyesiz vize almak mümkün değildir.

Danimarka’ya Davetiye İle Vize Almak Kolay Mıdır?

Danimarka’dan davetiye ile vize almak başvurunun seyahat planına uygun ve eksizsiz hazırlandığı durumlarda zor değildir.

Danimarka’dan alınmış davetiyenin bulunması vize onayını garantilemez. Vizenin onaylanması için tüm başvuru şartlarına uyulmuş olması gerekir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: