Danimarka Vizesi

Danimarka Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Danimarka vizesi Danimarka Krallığı vize rejmine göre vizeye tabi ülke vatandaşlarının Danimarka’ya yapacakları seyahatler için başvurması gereken vize türüdür.

Vizem.net Türkiye’den yapılan Danimarka vizesi başvurularında 2019 - 2021 yılları arasında %91,6 ile en yüksek 3. vize onay oranını elde eden akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 7868

Danimarka Vize İstiyor Mu?

Türkiye’den Danimarka’ya seyahat edecek bordo pasaport sahibi vatandaşlr vizeye tabi tutulmaktadır.

Siyah, gri ve yeşil pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Danimarka’ya seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Danimarka Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Danimarka, yeşil pasaporta, kısa süreli seyahatler için vize istememektedir. Yeşil pasaport, devlet adına çalışan memurlara ve belirli kriterleri taşıdıkları takdirde bu memurların ailelerine 5 yıl süreyle verilen pasaport çeşididir. Yeşil pasaportu olan kişilerin sahip oldukları haklar, Danimarka’ya yeşil pasaport ile seyahat edecek kişiler için de geçerlidir. Danimarka yeşil pasaport sahiplerine 90 gün boyunca vizesiz yolculuk edebilme hakkı sunmaktadır.

Danimarka Vize Türleri Nelerdir?

Danimarka vize türleri geçerlilik süresi ve veriliş amaçlarına göre aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka Schengen vizesi: C tipi Schengen vizesine sahip olan kişilere Danimarka’da en fazla 90 güne kadar konaklama izni verilmektedir. Schengen vizesi Danimarka, turistik gezi, ziyaret, iş, staj, fuar, konferans ve kısa süreli eğitim programlarına katılım için alınması gereken vize çeşididir.
 • Danimarka ulusal vize: Danimarka ulusal vize D tipi uzun süreli bir vizedir ve Danimarka’da 90 günden daha uzun süreyle, en fazla 1 yıl olmak kaydıyla kalmak isteyen kişilere verilen bir vize çeşididir. Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ve ikamet etmek, çalışmak, eğitim görmek veya araştırma yapmak için Danimarka’ya gitmek isteyen kişilerin uzun dönemli ulusal vize alması gerekmektedir.

Danimarka’ya kısa süreli seyahat edecek kişiler için vizelerde tek, giriş ve çoklu giriş seçenekleri olup; tek giriş vizesi sahibine bir Schengen bölgesine belirli bir süreyle sadece 1 kez gitme izni, çift giriş vizesi Schengen bölgesine iki kez girme izni ve çoklu giriş vizesi Schengen ülkesine istediği kadar girip çıkma hakkı sunmaktadır.

Danimarka C Tipi (Schengen) Vize Türleri Nelerdir?

Danimarka C tipi vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka turist vizesi
 • Danimarka aile ziyareti vizesi
 • Danimarka iş vizesi
 • Danimarka kültürel-sportif etkinlik vizesi
 • Danimarka tedavi vizesi
 • Danimarka kısa süreli eğitim vizesi
 • Danimarka Erasmus staj vizesi
 • Danimarka evlilik vizesi

C tipi vizeler, kısa süreli vizelerdir. Danimarka Schengen vizesi kapsamında olan C tipi vizeler Danimarka’ya seyahat edecek kişilere 90 güne kadar kalma hakkı sunmaktadır. Danimarka’ya seyahat süreleri 90 günü geçecek kişilerin D tipi vize almaları gerekmektedir.

Danimarka D Tipi (Ulusal) Vize Türleri Nelerdir?

Danimarka D tipi uzun süreli vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka çalışma vizesi
 • Danimarka aile birleşimi vizesi
 • Danimarka öğrenci vizesi
 • Danimarka yatırımcı vizesi
 • Danimarka Erasmus vizesi

D tipi vizeler, uzun süreli vizelerdir. Danimarka D tipi vize kişiye Danimarka’da 90 günden fazla kalma hakkı sunmaktadır. Kişi, gidiş amacına göre D tipi vize başvurusu yapabilmektedir.

Danimarka Vize Şartları Nelerdir?

Danimarka vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Suç kaydı bulunmayan, temiz bir adli sicil kaydına sahip olmak
 • Ülkeye geri dönüş yapılacağını kanıtlayan belgelere sahip olmak
 • Daha önceden herhangi bir vize ihlalinde bulunmamış olmak
 • Schengen İstihbarat Sisteminde (SIS) olumsuz herhangi bir kayda sahip olmamak
 • Danimarka’ya seyahat için yeterli gelir, birikim veya bir sponsora sahip olmak

Danimarka Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Danimarka vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Danimarka vize başvuru formu: Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması ve ıslak imzalı olarak sunulması gerekmektedir. Formda verilen bilgiler ileDanimarka Schengen vizesi için gerekli evraklar arasında çelişki bulunmaması gerekmektedir.
 • Pasaport: Son 10 yılda alınmış, en az 2 boş sayfası ve geçerlilik süresi dönüş tarihinden en az 3 ay ileri olan pasaportun sunulması gerekmektedir.
 • Eski vizelerin kopyası: Kişinin, eğer varsa, öncesinde sahip olduğu pasaport ve vizelerinin bir kopyasını sunması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 6 ay içinde beyaz arka planda çekilmiş, yüzün tam olarak gözüktüğü 3.5 x 4.5 cm ölçülerinde 2 adet beyaz fotoğrafın sunulması gerekmektedir.
 • Niyet mektubu: Danimarka dış temsilciliğine yazılan niyet mektubunun sunulması gerekmektedir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Bütün aile bireylerinin olduğu vukuatlı nüfus kayıt örneğinin sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Schengen ülkelerinde geçerli, COVID-19’u kapsayan minimum 30.000 Euro tutarındaki seyahat sağlık sigortasının sunulması gerekmektedir.
 • Uçak bileti: Gidiş ve dönüş tarihlerini kapsayan uçak biletlerinin sunulması gerekmektedir.
 • Otel rezervasyon bilgileri: Seyahat süresi boyunca konaklanacak yerin bilgilerinin sunulması gerekmektedir.
 • Maddi durumu gösteren belge: Banka tarafından imzalanmış son 3 aylık banka hesap bilgilerinin sunulması gerekmektedir.
 • Yurda giriş-çıkış belgesi: Kişinin 5 yıl içinde ülkeye giriş-çıkış yaptığını gösteren belgenin sunulması gerekmektedir.

Yukarıda verilen evrak listesi, ortak Danimarka vize başvuru evraklarıdır. Danimarka vize evrakları başvuru yapılacak vize türüne ve başvuru yapacak kişinin çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Danimarka vizesi için gerekli olan evraklar açık ve net olmalıdır. Danimarka’ya vize başvurusunda bulunan kişi doldurduğu tüm bilgilerin doğruluğunun sorumluluğunu üstlenmektedir.

Danimarka Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Danimarka vize formunun, başvuran tarafından applyvisa.um.dk adresine giriş yapılarak, verilen yönlendirmeler doğrultusunda doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru formu bilgisayar üzerinden doldurulabileceği gibi, tükenmez kalemle büyük harfler kullanılarak doldurulması, form doldurulması da mümkündür. Danimarka vize başvuru formunda, başvuru sahibinin ıslak imzasının olması gerekmektedir.

Danimarka vize başvuru formunda başvuran kişilerin kişisel bilgileri ve seyahat planlamasıyla ilgili sorular bulunmaktadır. Danimarka vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Danimarka’ya vize başvurusunda istenilen ilk belgelerden olan başvuru formunda verilen bilgiler kişilerin sorumluluğu altındadır.

Danimarka vize başvuru formunun görseli aşağıdaki gibidir.

Danimarka Vize Formu Nasıl Doldurulur?
Danimarka Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Danimarka Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Danimarka vize fotoğraf ölçüleri 35 mm genişlikte ve 45 mm yükseklikte olmakla birlikte fotoğrafın son 6 ay içerisinde beyaz bir arka planda, yüzün tam olarak gözükecek şekilde çekilmiş olması gerekmektedir. Vize fotoğrafının biyometrik özellikte olması istenmektedir.

Danimarka Davetiye Mektubu Örneği Nasıl Hazırlanır?

Danimarka davetiye mektubu, vize başvuru sahibini Danimarka’ya davet eden kişi tarafından, el ile yazılabilmekte veya online davetiye formu doldurularak hazırlanabilmektedir.

Danimarka’ya davet mektubu yazan kişinin Danimarka vatandaşı olması zorunlu değildir, Danimarka’da oturma iznine sahip olan bir kişi de davet mektubu yazabilmektedir. Davetiye Danimarka dış temsilciliğine hitaben yazılmaktadır. Danimarka davetiye mektubunun üst köşesinde davetiyenin yazıldığı tarih ve davetiyeyi yazan kişinin bulunduğu şehrin yazılması; başvurusu sahibinin maksimum 6 ay öncesinde CPR numarasıyla davetiyeyi yazmış ve imzalamış olması; davetiyede davet edilen kişiye dair pasaport bilgileri, davet edilenin ziyaret amacı, iletişim bilgileri, davet eden kişiyle akrabalık veya arkadaşlık ilişkisi, ne kadar kalacağı ve seyahatini finansal olarak nasıl destekleyeceği gibi bilgilerin belirtilmesi gerekmektedir.

Danimarka Vizesi için Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Danimarka vizesi için bankada olması gereken para miktarı, ortalama 500 DKK veya 67,24 Euro olarak belirlenmiştir. Danimarka vize başvurusunda bulunan kişi Danimarka’da otel, hostel ve uygun fiyatlı tesislerden birinde konaklayacak ise gerekli para miktarı 350 DKK veya 47.07 Euro olmalıdır.

Danimarka vize başvurusunda bulunan kişinin konaklama masraflarının üçüncü kişiler tarafından ödenecek olması veya seyahat öncesinde ödenmiş olması durumunda Danimarka dış temsilciliğinin talep ettiği hesapta bulunması gereken miktar değişiklik gösterebilmektedir.

Danimarka Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Danimarka vizesi seyahat sağlık sigortası, seyahat süresi boyunca Covid-19 dahil meydana gelebilecek her türlü sağlık sorunu kapsayan sağlık sigortasıdır. Acil tedaviler ve geri dönüş veya tahliye maliyeti de sağlık sigortası kapsamında olmalıdır.

Danimarka için alınacak olan seyahat sağlık sigortasının minimum 30.000 Euro teminata sahip olması ve Schengen bölgelerinde geçerli olması gerekmektedir. Danimarka seyahat sağlık sigortası seyahat süreci boyunda geçerli olmalıdır.

Danimarka vizesi için gerekli olan seyahat sağlık sigortası Vizem.net sigorta birimi üzerinden en uygun fiyat garantisi ile alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Danimarka Vize Evrakları Hangi Dilde Olmalıdır?

Danimarka vize evraklarının İngilizce veya İngilizceye tercüme edilmiş olması gerekmektedir. Vize başvurusunda belgelerin orijinal hallerinin de sunulması istenmektedir.

Vizem.net aracılığı ile yapılan Danimarka vize başvurularında gerekli evraklar için yeminli tercüme ve noter onayı işlemleri danışmanlık hizmeti kapsamında tamamlanmaktadır.

Danimarka Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Danimarka vizesi ücreti yetişkinler için 80 euro, 6-11 yaş arası çocuklar için 40 Euro olmakla birlikte, 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsizdir. Vize harcı ödemesi online başvuru esnasında kredi kartı aracılığıyla yapılmaktadır. Danimarka vize ücret ödemelerinde belirli kriterleri sağlayan kişiler için muafiyet durumu söz konusu olabilmektedir.

2022 yılı için tüm vize harcı, seyahat sigortası, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil toplam Danimarka vize ücreti ortalama 205 Euro tutmaktadır.

Kimler İçin Danimarka Vize Ücreti Muafiyeti Bulunur?

Danimarka vize ücreti muafiyeti; 0-6 yaş arası çocuklara, AB ve İsviçre vatandaşlarının ailelerine, bilimsel araştırma için seyahat eden araştırmacılara, seyahat eden veya eğitim gören lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ve bu öğrencilere eşlik eden öğretmenlere, diplomatik pasaport ve hizmet pasaportuna sahip olan kişilere uygulanmaktadır.

Danimarka Vize Danışmanlık Ücreti Nedir?

Danimarka vize danışmanlık ücreti kısa süreli vizeler için 25-90 euro, uzun süreli vizeler için 70-160 Euro arasında değişmektedir.

Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi başvuruları akredite vize acenteleri ve vize başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. https://applyvisa.um.dk/NVP.App/frontpage web sitesi üzerinden online kayıt yaptırılarak vize başvuru formu eksiksiz doldurulduktan ve vize ücret ödemesi yapıldıktan sonra gerekli olan vize evrakları hazırlanmaktadır. Sonrasında vize başvuru merkezinden randevu alınarak evrak teslimi ve biyometri işlemleri tamamlanmaktadır. Başvuruların değerlendirilmesi ve vize onayı işlemleri Ankara Danimarka Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış kişilerin Danimarka vize işlemleri için başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan, sadece gerekli vize evraklarını Vizem.net merkez ofisine göndererek Danimarka Schengen vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ev Hanımları ve Çalışmayanlar için Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

Ev hanımları ve çalışmayanlar için Danimarka vizesi sabit gelir gösteren gayrimenkul tapuları, kira sözleşmesi, şirket hissedarlığı belgelerinin sunulması ile veya birinci dereceden bir aile üyesinin sponsor olmasıyla alınabilmektedir.

Danimarka Vizesi Öğrenciler için Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi öğrenciler için Danimarka’da yapılacak harcamaların karşılanacağı bir sponsor dilekçesi ile alınabilmektedir. Öğrenci vizesi için gerekli olan harcamalar öğrencinin aile bireyleri, eğitim kurumu, şirket veya dernek tarafından karşılanabilmektedir.

Öğrencilerin Danimarka vize başvurularında gerekli vize evrakları ile birlikte öğrenci belgesinin de beyan edilmesi gerekmektedir.

18 Yaş Altı için Danimarka Vizesi Nasıl Alınır?

18 yaş altı için Danimarka vizesi ebeveynlerin verdiği muvafakatname ile alınmaktadır. Muvafakatname, 18 yaş altındaki kişilerin vize işlemleri için seyahatte bulunmayacak ebeveyni veya ebeveynleri tarafından noter onaylı olarak verilen izin belgesidir.

Danimarka Vizesi Nereden Alınır?

Danimarka vizesi, vize başvurusunun yapıldığı aracı kurum vize başvuru merkezlerinden veya Vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

Danimarka vize başvuru sonuçlarının olumlu veya olumsuz olduğu konusunda tek karar merci Türkiye’deki Danimarka Büyükelçiliğidir. Vize başvuruları Konsolosluk vize birimleri tarafından onaylandıktan sonra, başvuru yapılan merkezlere gönderilmekte ve vize başvurusunda bulunan kişi pasaportunu bu adresten temin edebilmektedir.

Danimarka Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Danimarka Başkonsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. Tüm başvurular dış temsilcilik tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum başvuru merkezleri ve akredite vize acenteleri üzerinden yapılmaktadır.

Danimarka vize başvuruları aracı kurum veya akredite acenteler üzerinden yapılsa da, vize sonucu değerlendirmeleri Danimarka Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

Danimarka Vizesi için Yetkili Kurum Hangisidir?

Danimarka için yetkili aracı kurum VFS Global’dir.

VFS Global, Danimarka Büyükelçiliği adına, vize başvuru merkezlerini idare eden kurumdur. VFS Danimarka vize başvurusu için gerekli evrakları kabul eden ve biyometri işlemlerini yapan aracı kurumdur ve başvuruları aldıktan sonra Danimarka dış temsilciliklerine iletmektedir.

iData Üzerinden Danimarka Vizesi Alınabilir Mi?

Hayır, iData Danimarka vize başvurularını kabul etmemektedir. Türkiye’den yapılacak başvurular VFS ofisleri üzerinden gerçekleşmektedir.

Danimarka Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

Danimarka vize işlemleri aşağıdaki illerden yapılabilmektedir.

 • Danimarka vize başvuru merkezi Ankara
 • Danimarka vizesi İstanbulbaşvuru merkezi
 • Danimarka vize başvuru merkezi Antalya
 • Danimarka vizesi İzmir başvuru merkezi

Danimarka vize işlemleri Türkiye’nin 4 ilinde bulunan vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Danimarka vizesi İstanbul merkezinden yapılan bir başvuru ile diğer illerde bulunan vize başvuru merkezleri arasında, başvuru sonucuna etki edecek bir fark bulunmamaktadır.

Danimarka Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Danimarka vize randevusu VFS Global aracı kurumundan online olarak alınabilmektedir. VFS Danimarka randevu işlemleri için kişilerin önce VFS Global web sitesinde bir hesap oluşturması gerekmektedir; hesap oluşturduktan sonra kişilerden istenilen bilgiler doldurularak Danimarka vizesi randevu alma işlemi tamamlanmaktadır.

Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurularda Danimarka vize randevu alma işlemi danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Danimarka Vize Randevu İptali ve Değişikliği Nasıl Yapılır?

Danimarka vize randevu iptal veya değişiklik işlemleri, randevunun alınmış olduğu aracı kurum VFS Global’in web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. VFS Global resmi web sitesindenden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra, randevu iptal ve değişiklik işlemlerini yapmak mümkündür.

Vizem.net üzerinden yapılan randevuların iptali veya değişikliği için ilgili ülke danışmanına mail ya da telefon yoluyla ulaşmak yeterlidir.

Danimarka Vizesi İçin Parmak İzi Nerede Verilir?

Danimarka vizesi için parmak izi, vize başvurusunun yapıldığı VFS Global başvuru merkezinde verilmektedir. Biyometri işlemleri yurt dışı seyahatlerinde kimlikte sahteciliğini önlemek için yapılmaktadır. Parmak izi işlemlerinde kişinin 10 parmağının izi gizlilik çerçevesinde alınmakta ve parmak izi verecek kişilerin parmaklarında bir kesik, hasar ya da kına olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Danimarka Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Danimarka vizesi ortalama 2 hafta içerisinde çıkmaktadır. Vize başvuru değerlendirmeleri, gerekli vize evraklarının teslim edilmesinden itibaren 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Danimarka vize işlemleri süresi, daha detaylı değerlendirmeler gerektirdiği takdirde 45 güne kadar uzayabilmektedir.

Danimarka vize başvuru sonuçlarının açıklanma süresi dış temsilciliğin yoğunluğuna, başvurunun resmi tatil günlerine denk gelmesine veya başvuruda sunulan evrakların yeterli olup olmaması gibi durumlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Danimarka Express Vize Uygulaması Var Mıdır?

Hayır, Danimarka express vize uygulaması bulunmamaktadır.

Schengen ülkelerine acil vize başvurusu yapılırken, son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesine sahip olunması durumunda; başvuruda bulunan kişinin bizzat vize başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan Vizem.net üzerinden Danimarka hızlı vize başvuru işlemleri tanımlanabilmektedir.

Danimarka Vize Başvuru Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Danimarka vize başvuru takip işlemleri, vize başvuru merkezi web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Vize takip Danimarka işlemlerinde vize sonucu ise öğrenilememektedir. VFS Global Danimarka vize takip işlemleri, VFS Global web sitesinde randevuda verilen faturadaki referans numarası ve soyisim kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvuruları için Danimarka vize takip sorgulama işlemi 5 aşamalı otomatik SMS servisiyle ve online olarak gerçekleştirilebilir.

Danimarka Vize Sonucu Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Danimarka vize sonucu sorgulama işlemi vize başvurusunun yapıldığı aracı kurum web sitesi üzerinden öğrenilmektedir. Danimarka vize sorgulama işlemi ile vize sonucu öğrenilmemektedir; vize sonucu onay alınıp alınmadığı ancak pasaport teslim alındıktan sonra öğrenilmektedir.

Danimarka Vize Reddi Sebepleri Nelerdir?

Danimarka vize reddi sebepleri aşağıda listelenmiştir.

 • Temiz olmayan sicil kaydı
 • Sahte seyahat belgesi
 • Yanlış bilgiler içeren seyahat planı
 • Yıpranmış ve geçersiz pasaport
 • Seyahat için yeterli olmayan finansal durum
 • Geçersiz referans mektubu
 • Geçersiz doğum veya evlilik belgesi
 • Geçersiz seyahat sigortası
 • Yanlış bilgiler içeren konaklama belgesi
 • Önceden alınmış ve ihlal edilmiş Schengen vizesi

Danimarka vize başvurusu reddedilen kişiler yeniden vize başvurusu yapabilmekte veya yaptıkları başvurunun yeniden değerlendirilmesi için itirazda bulunabilmektedir.

Danimarka Vize Reddine İtiraz Nasıl Yapılır?

Danimarka vize reddine itiraz; kişinin vize reddi aldığı günden itibaren 8 hafta içerisinde vize başvuru işlem numarası, başvuru sahibinin tam adı ve soyadı, uyruğu ve vize başvurusu ret tarihi bilgilerini Göçmenlik Dairesine sunarak yapılmaktadır.

Danimarka'da Vize Uzatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Danimarka vize uzatma işlemlerinin vize bitiş tarihinden veya vizesiz kalış süresinin bitiş tarihinden önce yapılması gerekmektedir. Danimarka vize uzatma başvurusunun çok geç veya yasadışı konaklama esnasında yapılması halinde uzatma başvurusu reddedilebilmektedir.

Danimarka vizesi ancak geç giriş, insani nedenler, önemli kişisel durumlar ve mücbir sebepler doğrultusunda uzatılabilmektedir.

Danimarka Vizesi Kolay Alınır Mı?

Danimarka vizesi almak, gerekli olan pasaport, Danimarka Schengen vizesi başvuru formu, vize talep dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, uçak ve konaklama rezervasyon bilgisi, seyahat sağlık sigortası, banka hesap dökümü ve gerekli olan diğer evrakların kurallara uygun bir şekilde hazırlanıp vize başvurusu yapılması halinde, kolay bir süreçtir.

Danimarka VIP Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Danimarka VIP vize başvurusu, vizeye başvuran kişilere çeşitli ayrıcalıklardan yararlanma hakkını sunmaktadır; fakat VIP hizmet alınması vize sonucunu değiştirmemektedir. VFS Global üzerinden VIP vize başvurusu hizmeti ücreti, Ankara ve İstanbul’da 859 TL, Antalya ve İzmir’de ise 329 TL’dir.

Danimarka Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Danimarka vizesi Schengen özelliği taşımakta olup, Danimarka vizesi ile diğer Schengen ülkelerine vize geçerlilik süresi boyunca seyahat edilebilmektedir.

Danimarka Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Danimarka vizesi ile 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla seyahat edilebilecek Schengen ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan’dır.

Danimarka Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Danimarka vizesi için danışmanlık hizmeti, Vizem.net tarafından başvuru sürecinde evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine dek verilmektedir.

İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin’de bulunan Vizem.net ofislerine müracaat ederek veya çağrı merkezine ulaşarak Danimarka vize danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: