Hırvatistan Vizesi Ankara Başvuru

Hırvatistan Vizesi için Ankara'dan Başvuru Yapmak 2023

Ankara’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Hırvatistan vizesi başvuruları Ankara Hırvatistan vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir.

2017 yılından itibaren vizem.net danışmanlığında yapılan Hırvatistan vize başvuruları %99,4 onay oranı ile sonuçlanmış olup onay oranı en yüksek akredite acente vizem.net olmuştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Hırvatistan Vize Başvurusu Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Hırvatistan kısa süreli (C tipi) vize başvurularını Ankara’dan gerçekleştirecek kişilerin ilk olarak vize başvurusu için gerekli evrakları hazırlaması ve vize başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Ankara’da bulunan aracı kurumdan randevu alınarak randevu tarihinde ilgili evrakların şahsen teslim edilmesi gerekmektedir.

Hırvatistan kısa süreli Schengen vize başvurusu yapacak kişiye ait pasaportta son 5 yıla ait herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinden alınmış Schengen vizesi bulunuyor ise vizem.net danışmanlarına sadece başvuru evrakları gönderilerek başvuru yapılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan Hırvatistan vize başvuruları için başvuru formu ve Hırvatistan vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Hırvatistan uzun süreli (D tipi) vize başvuruları, Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ankara’da Hırvatistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Evet, Ankara’da Hırvatistan Konsolosluğu bulunmaktadır ve büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

Ankara Hırvatistan Konsolosluğu Nerededir?

Ankara Hırvatistan Konsolosluğu Aziziye Mahallesi, Kırkpınar Sokak, No: 18/5, 06690, Çankaya, Ankara adresinde bulunmaktadır.

Ankara Hırvatistan Konsolosluğu’nun vize bölümü pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 10.00- 13.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Hırvatistan Ankara Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hırvatistan kısa süreli (C tipi) vize başvuruları, Hırvatistan Ankara Konsolosluğu üzerinden vize başvurusu yapılamamaktadır ve kısa süreli vize türleri arasında turistik, aile ve arkadaş ziyareti, ticari, kültürel ve sportif, eğitim, transit, resmi ziyaret ve tedavi amaçlı ziyaret vizeleri bulunmaktadır.

Hırvatistan Ankara Konsolosluğu üzerinden Hırvatistan uzun süreli (D tipi) vize başvuruları yapılabilmektedir.

Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği’ne Hangi Vize Türleri için Başvurulabilir?

Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapılabilen vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Aile birleşimi vizesi
  • Ortaokul eğitimi vizesi
  • Üniversite çalışmaları vizesi
  • Bilimsel araştırma vizesi
  • Hayat ortaklığı vizesi
  • Çalışma ve işçi vizesi

Hırvatistan Konsolosluğu Ankara Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Hırvatistan Konsolosluğu Ankara vize randevusu mail veya telefon yoluyla alınabilmektedir.

Hırvatistan kısa süreli vize başvuruları vize başvuru merkezi veya akredite acenteler üzerinden yapılmaktadır. Hırvatistan uzun süreli vize başvuruları Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği üzerinden randevu alınarak yapılmaktadır.

Hırvatistan Büyükelçiliği Ankara Telefon Numarası ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

Hırvatistan Büyükelçiliği Ankara telefon numaraları; +90 (312) 405 80 81, +90 (312) 405 89 19 ve +90 (312) 405 89 20,; faks numarası +90 (312) 439 36 81’dir.

Hırvatistan Büyükelçiliği Ankara mail adresi crocons.ankara@mvep.hr’dir.

Hırvatistan Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

Hırvatistan vizesi Ankara’da VFS Global aracı kurum üzerinden yapılmaktadır, ancak VFS Global aracı kurumuna yalnızca evraklar teslim edilmekte ve biyometri işlemleri tamamlanmaktadır. Hırvatistan vize başvurularının değerlendirilmesinde yetkili tek merci Hırvatistan Ankara Konsolosluğu’dur.

Son 5 yıl içinde herhangi bir Avrupa Birliği ülkesinden Schengen vizesi almış kişiler, vizem.net danışmanlarına sadece gerekli vize evraklarını göndererek Hırvatistan vizesine başvuru yapabilmektedir.

VFS Global Ankara Vize Merkezi Üzerinden Hırvatistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Evet, VFS Global Ankara vize merkezi üzerinden Hırvatistan kısa süreli (C tipi) vize başvuruları yapılabilmektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Ankara Adresi Nedir?

Hırvatistan vize başvuru merkezi Ankara adresi İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57/A Regnum Sky Tower, 06530, Çankaya, Ankara’dır.

Ankara Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Ankara Hırvatistan vize başvuru merkezi çalışma saatleri hafta içi her gün 08.30- 15:30 saatleri arasıdır. VFS Global vize başvuruları pazartesi- cuma günlerinde 08.30- 12.00 ve 13.00- 15.30 saatleri arasıdır. VFS Global Ankara pasaport teslimleri pazartesi- cuma günlerinde 13.00- 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Hırvatistan Vize Randevusu Ankara’dan VFS Global Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Alınır?

Hırvatistan vize randevusu, VFS Global Ankara merkezi üzerinden internet sitesi üzerinden online olarak veya çağrı merkezinden telefon yoluyla alınabilmektedir. VFS Global’den randevu alındıktan sonra sistem bir randevu mektubu oluşturur, Hırvatistan vize başvuru merkezi ziyaret edildiğinde başvuru sahibinin randevu mektubunu da yanında bulundurması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Başvurusu Ankara’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hırvatistan vize başvurusu Ankara’da normal şartlar altında 15 günde sonuçlandırılmaktadır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: