Hırvatistan Vizesi İzmir İşlem

Hırvatistan Vizesi İzmir Başvuru ve Danışmanlık

Hırvatistan vizesi İzmir’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için İzmir Hırvatistan vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilir. Vizem.net Hırvatistan ve diğer Schengen ülkeleri için danışmanlık veren akredite 7 acente arasında yer almaktadır. Vizem.net danışmanlığı ile Hırvatistan vize işlemleri İzmir için bilgi alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Hırvatistan Vizesi Başvurusu İzmir’den Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vizesi başvurusu yaparken hangi vize türünden başvuru yapılacağı önemlidir. Kısa süreli (C tipi) Hırvatistan vizesi başvuruları aracı kurumlara yapılabiliyorken uzun süreli (D tipi) vizeler sadece Hırvatistan dış temsilciliklerine yapılmaktadır. C tipi Hırvatistan vizesi başvuruları için ilk olarak gerekli evraklar hazırlanarak başvuru formu doldurulduktan sonra aracı kurumlardan vize randevusu alınabilmektedir. Hırvatistan vizesi alınacak pasaportta son 5 yıl içerisinde Schengen ülkesinden alınan bir Schengen vizesinin olması durumunda başvurular vizem.net ofisine gerekli tüm evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir. Vizem.net ile yapılan vize başvurularında başvuru formu ve Hırvatistan vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

İzmir’de Hırvatistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Evet, İzmir’de Hırvatistan Konsolosluğu bulunmaktadır. İzmir’de Hırvatistan Konsolosluğu 1997’de fahri konsolosluk statüsüyle hizmet vermeye başlamıştır.

Hırvatistan Konsolosluğu İzmir’de Nerededir?

Hırvatistan Konsolosluğu İzmir; “Atatürk Caddesi No:270/3, Alsancak, 35220 İzmir. Türkiye” adresinde bulunmaktadır.

Hırvatistan İzmir Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hırvatistan İzmir Konsolosluğu fahri konsolosluk olduğu için vize başvurusu yapılamamaktadır.

İzmir Hırvatistan Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

İzmir Hırvatistan Konsolosluğundan randevu mail veya telefon yolu ile alınmaktadır. Hırvatistan Konsolosluğunun mail adresine randevu talebi gönderilerek ya da Konsolosluk telefon ile aranarak vize randevusu alınmaktadır.

Hırvatistan Konsolosluğu İzmir fahri konsolosluk olduğu için vize için randevu alınamamaktadır.

İzmir Hırvatistan Konsolosluğu Telefon ve İletişim Bilgileri Nedir?

İzmir Hırvatistan Konsolosluğu iletişim için telefon numarası 0232 446 2870 ve İzmir Hırvatistan Konsolosluğu mail adresi “candancorbaci@gmail.com şeklindedir.

İzmir’de İkamet Eden Kişiler için Yetkili Hırvatistan Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

İzmir’de ikamet eden kişiler için yetkili Hırvatistan vize aracı kurumu VFS Global olmaktadır. VFS Global aracılığı ile sadece gerekli evraklar toplanır ve biyometri işlemleri tamamlanır. Hırvatistan vizesi için olan işlemler VFS Global üzerinden gerçekleşmektedir. Fakat vize onayını veren yetkili tek kurum Hırvatistan İzmir Konsolosluğu olmaktadır.

İzmir Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Adresi Nedir?

İzmir Hırvatistan vize başvuru merkezi adresi “Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, Reyant İş Hanı, No:1/C, Pasaport/İzmir şeklindedir.

İzmir Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

İzmir Hırvatistan vize başvurusu için VFS Global’in başvuru saatleri hafta içi 08.30-14.30 arasında olmaktadır.

İzmir VFS Global Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İzmir VFS Global Hırvatistan vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için ilk olarak alınacak vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Vize türünün belirlenmesi ile birlikte vize başvurusu yaparak Hırvatistan vize randevusu alınabilir. Müsait olan bir tarihe vize randevusu verilir. İstenilen tüm evraklar hazırlanarak ve vize ücretleri ödenerek vize randevusu için İzmir VFS Global ofisine gidilir.

İzmir’den Hırvatistan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İzmir’den Hırvatistan vizesi almak normal şartlarda 15 gün sürebilmektedir. İstenilen belgelerin eksiksiz bir şekilde olması ve vize için şüpheli bir durum olmaması durumunda vize 8-9 gün içerisinde de sonuçlanabilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: