Hırvatistan Vize Fotoğrafı Özellikleri

Hırvatistan Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Kriterleri

Hırvatistan vize fotoğrafı, tüm vize başvuru sahiplerinden Hırvatistan vize başvuru evrakları içerisinde talep edilen zorunlu bir evraktır. Hırvatistan, vize fotoğrafı için bazı kriterler belirlemiştir ve bu kriterlere uymayan fotoğraflar ile vize başvurusunun yapılması durumunda başvuruyu eksik olarak değerlendirmektedir.

Vizem.net Türkiye’deki en yüksek onay oranına sahip akredite acentelerden biridir. Son 5 yıl içerisinde Vizem.net ile yapılan 367 Hırvatistan vizesi başvurularından 354’ü onay alınmıştır. Vizem.net’in uzman danışmanları başvuru sahiplerinin vize fotoğrafları dahil diğer tüm vize evraklarının uygunluk kontrolünü yaparak vize başvurusunun onay almasını sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Hırvatistan Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf İstenmektedir?

Hırvatistan vize başvurusu için 2 adet fotoğraf istenmektedir.

Hırvatistan Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Hırvatistan vize fotoğrafı yeni, istenen boyutlarda, renkli, doğal yüz ifadesi ile gözler açık ve ağız kapalı olacak şekilde çekilen bir biyometrik fotoğraf olmalıdır.

Hırvatistan vize fotoğrafında başvuru sahibinin yüz ifadesi nötr, gözleri açık ve ağzı kapalı olmalıdır.

Hırvatistan Vize Başvuru Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Hırvatistan vize başvuru fotoğrafının ölçüsü yükseklik olarak 45 mm, genişlik olarak ise 35 mm olmalıdır. Fotoğrafta kişinin yanakları, alnı ve çenesi net bir şekilde gözükmelidir. Kişinin çene noktasından saç başlangıcına olan mesafe 30 ile 36 mm arasında olacak şekilde tüm yüz fotoğrafta net bir şekilde görünmelidir.

Hırvatistan vize başvuru fotoğrafının ölçüsünün gösterildiği görsel aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?
Hırvatistan Vize Başvuru Fotoğrafının Ölçüsü Nedir?

Hırvatistan Vize Fotoğrafının Arka Planı

Hırvatistan vize fotoğrafının arka planı beyaz renkte olmalıdır.

Hırvatistan Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Geçerlilik Süresi

Hırvatistan vizesi için biyometrik fotoğraf güncel olmalı ve 6 aydan eski olmamalıdır.

Hırvat Vizesi için Fotoğraf Nerede Çektirilir?

Hırvat vizesi için biyometrik fotoğraf, fotoğraf stüdyosunda veya aracı kurum başvuru ofisinde biyometri işlemleri sırasında ek bir ücret ödenerek çekilebilmektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru Fotoğrafında Gözlük Kullanımı

Hırvatistan vize başvuru fotoğrafında gözlük takılmaması gerekmekteyse de bazı istisnai durumlarda gözlük takılabilmektedir; en başta gözlük takan kör kişilerin koyu gözlük ile çekilen fotoğraflarını başvurularına ekleyebilmeleri mümkündür.

Gözlük camlarında ışık yansıması olmaması, gözlük camlarının veya çerçevesinin kişinin suratını kapatmaması veya gözlüğün renksiz camlı olması gibi şartlar sağlandığında gözlük ile çektirilen vize fotoğrafları kabul edilebilir.

Hırvatistan Vize Fotoğrafında Başörtü Kullanımı

Hırvatistan vize fotoğrafında başörtüsü takılabilmektedir. Dini nedenlerden dolayı başı kapalı olan kişilerin çenesi, alnı ve yanakları vize fotoğrafında mutlaka görünmelidir.

Bebekler ve Çocuklar için Hırvatistan Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Bebekler ve çocuklar için Hırvatistan vize fotoğrafında, çocuklar fotoğrafta yalnız olmalıdır ve yüzleri ile gözleri açık kalacak şekilde tamamen görünmelidir.

Çocuğun kafası, çeneden kafaya kadar fotoğrafın üçte ikisini kaplamalı, ancak 36 mm aşılmamalıdır. Fotoğraftaki kafa resmin merkezine konumlanmalıdır. Gözlerin arasındaki mesafe en az 8 mm olabilse de ideal olarak 10 mm olmalıdır.

Hırvatistan Vize Fotoğrafı Başvuru Formuna Eklenmeli Midir?

Hırvatistan vizesi başvuru formu kısa süreli Hırvatistan vize başvuruları için online olarak doldurulurken, son aşamalarda biyometrik fotoğrafın da sisteme yüklenmesi istenmektedir.

Hırvatistan vize başvuruları online olarak yapılmaktadır ve tüm gerekli evraklar online olarak sisteme yüklenmektedir. Hırvatistan vize başvuru formu içerisinde sisteme yüklenecek fotoğrafın formatı JPG ya da JPEG olmalı ve fotoğrafın maksimum büyüklüğü 2,0 MB şeklinde ayarlanmalıdır. Fotoğraf uzunluğu 294 piksel, genişliği 377 piksel ve çözünürlüğü 300 DPI olmalıdır.

Uzun süreli Hırvatistan vize başvurularında biyometrik fotoğraf vize başvuru formunda yer alan ilgili kısma yapıştırılmalıdır.

Hırvatistan Vize Fotoğrafı Nereye Teslim Edilmelidir?

Hırvatistan vize evrakları içerisinde yer alan vize fotoğrafı, diğer tüm vize evrakları ile birlikte şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla Hırvatistan yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezlerine Hırvatistan Schengen vizesi başvuru randevusu esnasında teslim edilmelidir.

Uzun süreli Hırvatistan vize başvurularında biyometrik fotoğraf, diğer vize evrakları ile birlikte Hırvatistan Konsolosluğuna Hırvatistan vize randevusu esnasında beyan edilmelidir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: