Hırvatistan Schengen Vizesi

2023'te Hırvatistan Schengen Vizesi Başvuru Süreci 2023

Hırvatistan vizesi, Schengen bölgesindeki ülkeler arasında yer almamaktadır. Bu nedenle Hırvatistan Schengen vizesi diye bir vize türü bulunmamaktadır.

Hırvatistan vize, Schengen vizesinden bağımsız bir vize türüdür. Hırvatistan vizesi başvurularını vizem.net üzerinden şahsen gelmeye gerek kalmadan yapmak mümkündür. Hırvatistan vizesi almak için gerekli belgelerin vizem.net ofisine gönderilmesi yeterlidir.

Hırvatistan için Vize Gerekiyor Mu?

Evet, Hırvatistan için vize almak gerekmektedir. Vizesiz Hırvatistan seyahati yapmak mümkün değildir.

Hırvatistan Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Hayır, Hırvatistan vizesi Schengen özellikli değildir. Hırvatistan Schengen üyesi mi sorunun cevabıda hayır olacaktır.

Vize Ön Başvuru Formu

Hırvatistan Schengen Bölgesinde Midir?

Hayır, Hırvatistan Schengen bölgesinde değildir. Hırvatistan Schengen’e dahil mi sorunun cevabı, Hırvatistan’ın Schengen bölgesinde yer almaması nedeniyle hayır olacaktır.

Schengen Vizesi ile Hırvatistan’a Gidilir Mi?

Hayır, Schengen vizesi ile Hırvatistan’a gidilmemektedir. Hırvatistan schengen üyesi mi sorusunun cevabı hayırdır. Hırvatistan’ın Schengen üyesi olmaması nedeniyle Hırvatistan’a giriş çıkış yaparken Schengen vizesi kullanılmamaktadır.

Hırvatistan’a Vize Nasıl Alınır?

Hırvatistan vizesi alırken öncelikle VFS Global vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Hırvatistan vizesi almak için öncelikle Hırvatistan vizesi için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Eksik evrak ile yapılan başvurular onaylanmamaktadır.

Hırvatistan vizesi başvuru sürecinde başvuru yapan kişinin gerekli evrakları, randevu günü ve saatinde şahsen VFS Global başvuru merkezine teslim etmesi gerekmektedir. Bulgaristan, Romanya, Kıbrıs gibi Hırvatistan tarafından kabul edilen ülkelerin vize türlerine veya oturma iznine sahip kişilerin, Hırvatistan vizesi almasına gerek yoktur.

Hırvatistan Schengen Vize Evrakları Nelerdir?

Hırvatistan Schengen vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Hırvatistan vizesi başvuru formu
 • Pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • Biyometrik özelliklere sahip iki adet vesikalık fotoğraf
 • Hırvatistan seyahat sağlık sigortası
 • Konaklama için bilgisi (otel rezervasyonu gibi)
 • Uçak bileti veya otobüs bileti
 • Son üç ayı kapsayan banka cüzdanı dökümü
 • Vize ücretinin ödendiğine dair makbuz
 • Başvuru sahibi emekli ise emeklilik belgesi
 • Başvuru sahibi öğrenci ise öğrenci belgesi
 • Başvuru sahibi şirket sahibi ise şirketin imza sirküleri

Hırvatistan vizesi için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve doğru beyan içermesi gerekmektedir.

Hırvatistan Schengen Vizesi Başvuru Formu Örneği Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan vizesi başvuru formu, başvuru yapan kişi tarafından şahsen ve eksiksiz bir biçimde büyük harfler kullanılarak doldurulmalıdır. Hırvatistan vizesi başvuru formunun Latin alfabesi harfleri ile doldurulması gerekmektedir.

Hırvatistan vizesi başvuru formunu online doldurmak isteyen kişiler, VFS Global web sitesinden başvuru formuna ulaşabilmektedir

Hırvatistan Vize Taahhütname Örneği Nedir?

Hırvatistan vize taahhütname örneği, Hırvatistan vizesi için başvuru yapacak kişilerin çalışmaması veya öğrenci olması gibi durumlarda seyahat sürecindeki masraflarının karşılanacağını gösteren belgedir. Hırvatistan vize taahhütnamesini, vize alacak kişiye sponsor olacak kişinin doldurması gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Kolaylığı Hangi Ülke Vatandaşları için Bulunmaktadır?

Kolaylaştırma anlaşması, Avrupa birliği vatandaşları ile anlaşmayı kabul eden ülkelerin vatandaşlarına vize işlemlerinde kolaylık sağlayacak bir anlaşmadır. Kolaylaştırma anlaşması ile, vize işlemleri daha hızlı sonuçlanmakta, vize ücretleri azalmakta veya hiç ödenmemektedir.

Hırvatistan vize kolaylığının hangi ülke vatandaşları için geçerli olduğu aşağıda listelenmiştir.

 • Azerbaycan
 • Ermenistan
 • Rusya Federasyonu
 • Moldova
 • Ukrayna
 • Cabo Verde

Hırvatistan Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hırvatistan Schengen vizesi başvurusu, VFS Global web sitesi üzerinden üzerinden online olarak alınmaktadır. Vizem.net aracılığı ile yapılan Hırvatistan vizesi başvurularında danışmanlar yardımcı olmakta ve randevular danışmanlar tarafından alınmaktadır.

Hırvatistan Schengen Vize Fiyatı Ne Kadardır?

Hırvatistan vizesi fiyatı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Hırvatistan Schengen vize harcı80 EUR
Hırvatistan vizesi başvuru formu & Dilekçe doldurma50 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometrik İşlemler40 EUR
Danışmanlık Hizmeti40 EUR
Toplam210 EUR

Hırvatistan’a Vize Almak Kolay Mıdır?

Hırvatistan’da vize almak, Hırvatistan vizesi için gerekli olan başvuru formu, pasaport, seyahat sağlık sigortası gibi evrakların kurallara uygun bir şekilde hazırlanması ve vize için şahsen başvuru yapılması halinde kolaydır.

Hırvatistan’a Schengen Vize Çıkma Süresi Ne Kadardır?

Hırvatistan vizesi, gerekli evrakların hazır olması ve gerekli şartların sağlanması durumunda ortalama 15 gün içerisinde çıkmaktadır. Hırvatistan vizesi çıkma süresinin uzaması, başvuru yapan kişinin gerekli şartları sağlayamaması, eksik veya yanlış bilgi içeren evrak teslim etmesi gibi nedenlere bağlıdır.

Vize Ön Başvuru Formu

Hırvatistan Vize Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vize sonucu sorgulaması, Hırvatistan vizesi başvuruların yetkili olan kurumun web sitesinden online olarak yapılabilmektedir. Vize sorgulama Hırvatistan vizesi ücretinin makbuzunda yazan referans numarası ve başvuran kişinin doğum tarihi ile yapılmaktadır.

Hırvatistan Vizesi Yetkili Aracı Firma Bilgileri Nedir?

Hırvatistan vizesi başvuruları için yetkili olan kurum VFS Global’dir. Vizem.net, Hırvatistan vizesi başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti veren akredite acentedir. Hırvatistan vizesi başvurularını vizem.net aracılığı ile yapmak mümkündür.

VFS Global, Hırvatistan vize başvurularını şehir yetki alanı gözetmeksizin kabul etmektedir. VFS Hırvatistan vize başvurusu için web sitesinden online randevu almak mümkündür

İdata Üzerinden Hırvatistan Vizesi Alınabilir Mi?

İdata, Hırvatistan vizesi başvurularında yetkili kurum olarak hizmet vermemektedir. İdata üzerinden Hırvatistan vizesi alınmamaktadır.

İllere Göre Hırvatistan Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Hırvatistan vizesine başvurmak için ikamet edilen ile en yakın ilde bulunan başvuru merkezine gitmek gerekmektedir. Başvuru yapacak kişinin bulunduğu yerde vize merkezi bulunuyorsa, vize başvuruları bu merkeze yapılıdır. Hırvatistan vizesine başvuru yaparken şehirler için herhangi bir yetki alanı kısıtlaması bulunmamaktadır.

İzmir Hırvatistan Vizesi Başvuru Merkezi

tİzmir’den yapılacak Hırvatistan vizesi başvuruları, VFS Global İzmir şubesi üzerinden yapılmaktadır. VFS Global İzmir şubesi “Akdeniz Mah. Akdeniz Cad. Reyent Han No:1/C, 35210, Türkiye” adresinde bulunmaktadır.

Hırvatistan vizesi başvurusu yapacak kişinin son beş yılda alınmış Schengen vizesi bulunuyorsa, gerekli evrakların vizem.net merkez ofisine gönderilmesi başvuru için yeterlidir. Hırvatistan vize başvuruları hakkında bilgi almak için: 0850 2411 1868

İstanbul Hırvatistan Vizesi Başvuru Merkezi

İstanbul’dan yapılacak Hırvatistan vizesi başvuruları, VFS Global ve vizem.net üzerinden yapılmaktadır. İstanbul Hırvatistan vizesi başvuru merkezi VFS Global’in ofisi “Hacıahmet Mah. Kurtuluş Deresi Cad. No:29 Beyoğlu, İstanbul, 34440 Türkiye” adresinde bulunmaktadır.

Hırvatistan vize başvurusunun yapılabileceği akredite acente olan vizem.net merkez ofisi ise “Meşrutiyet Mahallesi, Rumeli Caddesi, Birlik Apartmanı No: 78 Kat: 1, Osmanbey, 34363 Şişli/İstanbul” adresinde bulunmaktadır. Hırvatistan vize başvurusu İstanbul için aracı kurum olan vizem.net ofisine telefonla ulaşmak için +90 212 287 11 11’i aramak gerekmektedir.

Ankara Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi

Hırvatistan vizesine Ankara’dan yapılacak başvurular, VFS Global aracılığıyla veya Vizem.net üzerinden yapılmaktadır. VFS Global Ankara ofisi, “İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A, Çankaya, Ankara” adresinde bulunmaktadır.

Bursa Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi

Burda’dan Hırvatistan vizesi için yapılacak başvurular, VFS Global vize merkezinden veya vizem.net üzerinden yapılmaktadır. Bursa Hırvatistan vize başvuru merkezi VFS Global ofisi, “Kükürtlü Mah. Kükürtlü Cd. Sedef Ap. No 3 Osmangazi/Bursa” adresinde bulunmaktadır.

Antalya Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi

Hırvatistan vizesine Antalya’dan yapılacak başvurularda yetkili kurum VFS Global Antalya ofisidir. Antalya Hırvatistan vize başvuru merkezi VFS Global ofisi, Yeşilbahçe Mah 1480. Sk. Ülker Apt. no 42 / B, Muratpasa / Antalya, Turkey. adresinde yer almaktadır.

Gaziantep Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi

Gaziantep’ten Hırvatistan vizesine yetkili vize merkezleri veya vizem.net aracılığı ile başvuru yapmak imkanı bulunmaktadır. Gaziantep Hırvatistan vize başvuru merkezi yetkili kurum VFS Global’dir. VFS Global’in Gaziantep’te bulunan ofisi, “İncili Pınar Mah. 7 Nolu Sk. Kaplama İş Merkezi Altı Şehitkamil Gaziantep, 27090” adresindedir.

Hırvatistan Vatandaşları için Türkiye Vizesi Gerekli Midir?

Evet, Hırvatistan vatandaşları için Türkiye vizesi gereklidir. Türkiye vizesi bulunmayan Hırvatistan vatandaşlarının Türkiye’ye seyahat etmesi mümkün değildir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: