18 Yaşın Altındakiler için Hırvatistan Vizesi

18 Yaşından Küçük Çocuklar için Hırvatistan Vizesi ve Belgeler

Hırvatistan vize politikasına göre yaş fark etmeksizin tüm bordo pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. 18 yaş altının Hırvatistan vize başvurularında standart vize başvuru süreci ve gerekli evrakları farklılık göstermektedir.

Reşit olmayan kişilerin Hırvatistan vize başvurusu için muvafakatname ve sponsorluk evrakları başta olmak üzere talep edilen belgelerin eksiksiz ve öngörülen vize kriterlerine uygun olarak hazırlanması gerekmektedir; aksi takdirde Hırvatistan vize başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir.

Hırvatistan vize işlemleri için: 0850 241 1868

Çocuklar için Hırvatistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocuklar için Hırvatistan vize başvurusunun ebeveynleri, yasal vasileri ya da vekalet verilmiş üçüncü bir kişi eşliğinde yapılması gerekmektedir; reşit olmayan kişilerin yalnız başına vize başvurusu yapmasına izin verilmemektedir.

Ebeveynleri boşanmış çocuklar için Hırvatistan vize başvurusu velayet sahibi ebeveyn tarafından mahkeme kararı sunularak yapılabilmektedir.

18 Yaş Altındakiler için Hırvatistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

18 yaş altındakiler için Hırvatistan vize başvuru belgeleri standart evraklara ek olarak muvafakatname, sponsorluk belgesi ve sponsora ait gelir belgeleridir; çocukların vize başvurusu için kendilerine ait olan pasaportun sunulması gerekmektedir.

Reşit olmayan kişilerin Hırvatistan vize başvurusu için vize başvuru formu ebeveynler tarafından doldurulup imzalanmalıdır. Ebeveynleri boşanmış kişilerin velayeti gösteren mahkeme kararını, ebeveyni vefat etmiş kişilerin ise ölüm belgesini sunması gerekmektedir.

Çocuklar için Hırvatistan Vize Muvafakatnamesi

Çocuklar için Hırvatistan vize muvafakatnamesi, 18 yaş altındaki kişinin yalnız ya da bir ebeveyni ile veya hiçbir ebeveyni olmadan Hırvatistan seyahatine çıkması durumunda yazılması gereken zorunlu bir evraktır.

Hırvatistan vize başvurusu için muvafakatname ile birlikte ebeveynlerin ya da yasal vasilerin kimlik fotokopileri; velayet bir ebeveynde ise mahkeme kararının, yasal koruyucu ise yasal koruma kararının ve muvafakatnameyi yazan kişi ebeveyn ise doğum belgesinin sunulması gerekmektedir.

18 yaş altı kişilerin seyahatine eşlik edecek kişiye, ebeveynlerin boşanmış olması, vefat etmiş olması veya yurt dışında yaşaması gibi durumlara göre Hırvatistan vizesi için muvafakatname uygun şekilde hazırlanmalıdır.

Reşit olmayan kişiyle birlikte Hırvatistan’a seyahat eden ebeveyn ya da yasal koruyucu aynı anda vize başvurusu yapmıyorsa geçerli olan Hırvatistan vize kopyasının vize dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Çocukların Hırvatistan Vize Randevusuna Gitmesi Gerekir Mi?

Evet, yaş fark etmeksizin tüm çocukların Hırvatistan vize randevusuna aracı kurum personeli olmayan bir yetişkin eşliğinde gitmesi gerekmektedir.

Hırvatistan Vizesi için Reşit Olmayanların Parmak İzi Vermesi Gerekli Midir?

Hırvatistan vizesi için 12 yaşın altındaki çocuklar parmak izi kaydından muaf olsa da fotoğraftan muaf olmamaktadır. Hırvatistan vizesi için 12 yaş üzeri herkesin hem parmak izi hem fotoğraf bilgilerinin alınması gerekmektedir.

18 Yaş Altı Çocuklar için Hırvatistan Vize Harcı Ödenir Mi?

12 yaş altı çocuklardan ve Hırvatistan vatandaşlarının reşit olmayan çocuklarından vize harç ücreti tahsil edilmemektedir.

12 yaş üzeri çocukların Hırvatistan vize başvuru ücreti standart vize ücreti ile aynı miktardır.

Yaş ve Çalışma Durumuna Göre Diğer Hırvatistan Vizeleri Nelerdir?

Yaş ve çalışma durumuna göre diğer Hırvatistan vizeleri aşağıda listelenmiştir.

  • Öğrenciler için Hırvatistan vizesi
  • Çalışmayanlar için Hırvatistan vizesi
  • Çalışanlar için Hırvatistan vizesi
  • Emekliler için Hırvatistan vizesi
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: