Hırvatistan Vizesi Bursa İşlem

Hırvatistan Vizesi için Bursa'dan Başvuru Yapmak 2023

Bursa’da yaşamakta olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Hırvatistan vize başvuruları Bursa Hırvatistan vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler aracılığıyla gerçekleşmektedir.

Vizem.net, Hırvatistan ve Schengen ülkelerinin vize başvurularında danışmanlık yapmakta olan akredite acenteler arasında son 4 yılda en yüksek onay oranına sahip kurum olarak öne çıkmaktadır.

Hırvatistan vize başvurusuyla ilgili bilgi almak ve başvuruda bulunmak için: 0850 241 1868

Hırvatistan Vizesi Başvurusu Bursa’dan Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vizesi başvurusu Bursa’dan C tipi (kısa süreli) vizeler için, gerekli tüm belgelerin hazırlanıp vize başvuru formunun da doldurulmasının ardından VFS Global aracı firmasının internet sitesi üzerinden istenen tarih ve saate randevu alınarak yapılmaktadır.

Başvuru yapan kişinin son 5 sene içerisinde herhangi bir Schengen ülkesi için alınmış bir Schengen vizesi mevcut ise vizem.net merkez ofisine gerekli belgelerin gönderilmesi ile ekstra bir işlem gerekmeden başvuru tamamlanabilmektedir. Vizem.net aracılığıyla yapılan vize başvurularında Hırvatistan vize talep dilekçesi ve vize başvuru formu vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

D tipi (uzun süreli) vize başvurularının tamamlanması ise en yakın Hırvatistan dış temsilciliğine şahsen başvurarak gerçekleşmektedir.

Bursa’da Hırvatistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Bursa’da Hırvatistan Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Bursa’ya En Yakın Hırvatistan Konsolosluğu Nerededir?

Bursa’ya en yakın Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul’da yer almaktadır.

İstanbul’da bulunan Hırvatistan Konsolosluğunun adres ve iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

  • Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Oteller Sokak, No:1/2, 34420 Tepebaşı/Beyoğlu, İSTANBUL
  • Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 09.00-12.00 saatleri arası
  • Telefon Numarası: 0212 293 5467, 0212 293 5468
  • Faks: 0212 293 5476
  • E-posta: gkrh.istanbul@mvep.hr

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğundan vize randevusu telefon veya e-posta üzerinden alınmaktadır.

Bursa şehrine en yakın Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul şehrinde bulunmakta ve konsolosluktan sadece D tipi (3 aydan uzun süreli) vize başvuruları gerçekleştirilmektedir.

Bursa’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Hırvatistan Vize Aracı Kurumu Hangisidir?

Bursa’da ikamet eden kişiler için yetkili Hırvatistan vizesi aracı kurumu VFS Global firmasıdır. VFS Global, vize başvurusu için gerekli belgelerin toplandığı ve biyometri işlemlerinin yapıldığı bir aracı kurumdur. Vizenin onaylanma aşaması Hırvatistan Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir ve VFS Global’in vize onay sürecinde karar verme yetkisi bulunmamaktadır.

Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Bursa Adresi Nedir?

Bursa Hırvatistan vize başvuru merkezi “Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Caddesi, Sedef Apartmanı, No: 3 Osmangazi/Bursa” adresinde bulunmaktadır.

Bursa Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Bursa vize başvuru merkezinin çalışma saatleri hafta içi 08.30-17.00 arasındadır.

VFS Global Bursa Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Global Bursa vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için VFS Global’in internet sitesinde bulunan “Randevu Al” bölümü kullanılmaktadır. Randevu aşamasında hangi şehirdeki vize başvuru merkezi üzerinden randevu alınacağı seçilebilmektedir. Randevu gün ve saatinde gerekli belgeler ile birlikte başvuru merkezine giderek başvuru süreci tamamlanmaktadır.

Hırvatistan Vize Başvurusunun Sonuçlanması Bursa’dan Yapılan Başvurularda Ne Kadar Sürer?

Hırvatistan vize başvurusu, gerekli tüm işlemlerin tamamlandığı randevu tarihinden itibaren ortalama 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre konsolosluğun yoğunluk durumuna veya teslim edilen belgelerin eksik olup olmadığına göre değişiklik göstermektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: