Hırvatistan Vize Randevusu

Hırvatistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hırvatistan vize randevusu almak Hırvatistan’a seyahat etmek isteyen kişiler için zorunludur. Bazı durumlar haricinde vizesiz Hırvatistan’a seyahat yapılamamaktadır. Hırvatistan vize randevusu alınacak vize türüne göre farklı kuruluşlardan yapılmaktadır. Hırvatistan vize randevuları Hırvatistan konsolosluklarından ya da Konsoloslukların görevlendirdiği vize merkezlerinden alınmaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile Hırvatistan vize randevu almak için tüm evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edilir ve dilekçe hazırlanarak randevu işlemi gerçekleştirilir.

Hırvatistan C Tipi (90 Güne Kadar) Vizeler için Randevu Nereden Alınır?

Hırvatistan C tipi (90 güne kadar) vizeler için randevu, vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır. İkametgah iline göre bir vize başvuru merkezi bulunmalı ve online olarak Hırvatistan C tipi vize randevusu alınmalıdır

VFS Global Üzerinden Hırvatistan Vize Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Hırvatistan vize randevu alma işlemi 7 aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak bir VFS Global vize merkezine gitmek gerekmektedir. İkametgah iline hangi vize merkezi yakın ise o vize merkezine gidilerek vize randevu işlemleri yapılabilmektedir. Hırvatistan randevu almak için ilk olarak vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü vize türlerine göre istenilen evraklar değişkenlik gösterebilmektedir. Hırvatistan vizesi türü belirlendikten sonra vize başvurusu yapılmaktadır. Hırvat vize başvuruları online olarak VFS Global vize merkezi adreslerinden yapılabilmektedir. Vize başvuruları yapıldıktan sonra randevu alınmaktadır. Vize randevusundan sonraki adım ise tüm vize süreci ile ilgili ücretlerin ödenmesi olmaktadır. Ücretlerin ödenmesi halinde vize randevusu oluşturulmaktadır. Randevu tarihinde VFS Global vize merkezine giderek vize ile ilgili görüşme gerçekleştirilmektedir. Son adım ise vize başvurusunun takibini yapmak olmaktadır.

VFS Global vize merkezleri aşağıdaki gibi listelenmektedir.

  • Ankara
  • İstanbul
  • İzmir
  • Trabzon
  • Antalya
  • Bodrum
  • Bursa
  • Edirne
  • Gaziantep

İdata Üzerinden Hırvatistan Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İdata üzerinden Hırvatistan randevu alma işlemi yapılamamaktadır. Hırvatistan vize işlemlerinin İdata tarafından hizmeti bulunmamaktadır.

Hırvatistan D Tipi (90 Günden Uzun) Vizeler için Randevu Nereden Alınır?

Hırvatistan D tipi vizeler 90 günden uzun olan vize türü olduklarından dolayı bu türdeki vizeler online olarak ya da vize merkezleri tarafından verilmemektedir. D tipindeki Hırvatistan vizeleri için Hırvatistan dış temsilciliklerinden randevu almak gerekmektedir. Hırvatistan Başkonsoloslukları sadece Ankara ve İstanbul illerinde bulunmaktadır. Uzun süreli vize almak isteyenlerin Ankara ya da İstanbul Hırvatistan Başkonsolosluklarına gitmeleri gerekmektedir.

Hırvatistan Konsolosluğu Üzerinden Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hırvatistan Konsolosluğundan randevu almak için e-mail veya telefon numarası ile iletişime geçilmelidir. Vize almak isteyen kişilerin istenilen evrakların hepsini eksiksiz bir şekilde konsolosluğa giderek teslim etmesi şeklinde vize işlemleri başlatılmaktadır.

Hırvatistan Schengen Vizesi Randevu Saati Değiştirilebilir Mi?

Hırvatistan Schengen vizesi randevu saati vizem.net haricindeki diğer vize merkezlerinde değişiklik yapılamamaktadır. VFS Global vize merkezinde alınan vize randevusu iptal edilebilmekte ama değişiklik yapılamamaktadır. Vizem.net kurumundan ise alınan vize randevusu daha sonraki bir tarih ile değiştirilmektedir.

Hırvatistan Vizesi için En Erken Randevu Saati Kaçtır?

Hırvatistan vizesi için en erken randevu saati 8.30’tur. Daha erken bir saatte vize randevusu bulunmamaktadır.

Hırvatistan Vize Randevusu Online Olarak Alınabilir Mi?

Evet, Hırvatistan vize randevusu online olarak VFS Global adresinden alınabilmektedir. VFS Global adresinden Hırvatistan vize randevusu alarak vize işlemleri başlatılabilmektedir.

Birden Fazla Kişi için Hırvatistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Birden fazla kişi için Hırvatistan vize randevusu alınabilmektedir. Toplam en fazla 5 kişi olacak şekilde başvuru sahiplerinin isim soyisimleri ve pasaport bilgilerinin girilmesi halinde birden fazla kişi için tek seferde Hırvatistan vizesi randevusu alınabilir.

Hırvatistan Pasaportu için Randevu Nereden Alınır?

Hırvatistan pasaportu için randevu Hırvatistan Büyükelçiliğinden ya da Konsolosluğundan alınabilmektedir. Randevu alındıktan sonra gerekli evrakların randevuya gidildiğinde teslim edilmesi halinde Hırvatistan pasaportu alınabilmektedir.

Hırvatistan Vize Randevu Saatine Geç Kalınırsa Ne Olur?

Hırvatistan vize randevu saatine 30 dakikadan fazla geç kalınması durumunda randevu iptal edilmektedir. Randevu iptali durumunda vize randevusu tekrar oluşturulmalıdır.

Hırvatistan Vize Başvuru Randevusuna Gidilmezse Ne Olur?

Hırvatistan vize başvuru randevusuna gidilmezse randevu iptal olmaktadır. Randevu iptal olduğu için de tekrar bir vize randevusu almak gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Randevu Ücreti Ne Kadardır?

Hırvatistan vize randevu ücreti bulunmamaktadır. Hiçbir kurum vize randevusu için ücret almamaktadır. Fakat bazı kötü amaçlı kişi ya da kurumlar vize randevusu adı ile ücret almaktadır ve bu gibi kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Hırvatistan vize randevusu ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Randevu işlemi ücretsiz olarak yapıldıktan sonra Hırvatistan’a vize işlemleri için ödenmesi gereken bazı ücretler bulunmaktadır. Fakat bu ücretler randevu işlemleri tamamlandıktan sonra yapılmaktadır.

Hırvatistan Vize Randevu Telefonu Kaçtır?

Hırvatistan vize randevu telefonu 0850 241 1868’dir. Vizem.net adresinden randevu hizmeti yanı sıra başka hizmetler de alınabilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: