Hırvatistan Vizesi İstanbul Başvuru

Hırvatistan Vizesi için İstanbul'dan Başvuru Yapmak 2023

Hırvatistan İstanbul vize işlemleri başvuru ve bilgi işlem merkezi, Türkiye Cumhuriyetinde ikamet eden vatandaşlar için İstanbul- Hırvatistan vize başvuru merkezleri veya akredite acenteler tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Hırvatistan ve diğer Schengen ülkeleri için danışmanlık veren onay oranı en yüksek akredite acentesi vizem.net’tir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Hırvatistan Vizesi Başvurusu İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

İstanbul’dan Hırvatistan için vize başvurusunda bulunmak için, Hurvatistan vizesi başvuru formu doldurulmalı ve gerekli belgeler alındıktan sonra aracı kurumdan randevu alınmalıdır.

Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunan kişinin pasaportunda son 5 yılda alınmış Schengen vizesi bulunması halinde, Hırvatistan vize başvurusu Vizem.net ofisine sadece evrak göndererek yapılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan Hırvatistan vize başvurularında başvuru formu ve Hırvatistan vize talep dilekçesi, deneyimli danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

İstanbul’da Hırvatistan Konsolosluğu Var Mıdır?

Evet, İstanbul’da Hırvatistan Konsolosluğu bulunmaktadır. Hırvatistan İstanbul Konsolosluğu, 1993’den beri hizmet vermektedir.

İstanbul’da Hırvatistan Konsolosluğu Nerededir?

İstanbul’da bulunan Hırvatistan Konsolosluğu Asmalı Mescit Mah., Oteller Sok., No:1, Tepebaşı- Beyoğlu/ İstanbul adresinde bulunmaktadır. İstanbul Hırvatistan Konsolosluğu Pazartesi- Cuma günleri; 08:00- 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İstanbul Konsolosluğu Üzerinden Hırvatistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Evet, Hırvatistan vize başvurusu İstanbul Konsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir. stanbul Konsolosluğu üzerinden; turistik, ticari, transit, resmi ziyaret, tedavi, kültürel, sportif, eğitim faaliyetleri amacıyla kullanılan kısa süreli (C tipi) vize verilmemekle beraber, 3 aydan uzun süreli D tipi vizeler verilmektedir.

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

İstanbul Hırvatistan Konsolosluğundan mail yada telefonla randevu oluşturulabilmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu vize randevusu, +90 212 293 5467-8 numaralarından veya gkrh.istanbul@mvep.hr adresinden alınabilmektedir.

Ivana Zerec, Hırvatistan Konsolosluğu İstanbul merkezinin başkonsolosudur.

İstanbul’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Hırvatistan Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul’da ikamet eden kişiler için VFS Global yetkili Hırvatistan aracı kurumudur. VFS Global İstanbul merkezinde, Hırvatistan vizesi için evraklar toplanarak biyometri işlemleri yapılmaktadır.

Hırvatistan vize onayında yetkili tek kurum Hırvatistan İstanbul Konsolosluğu’dur.

Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi İstanbul Adresi Nedir?

Hırvatistan vize başvuru merkezi İstanbul adresi: Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/ Birlik Apt. D:4, Nişantaşı, Şişli, İstanbul’dur.

İstanbul Hırvatistan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

İstanbul Hırvatistan vize başvuru merkezi çalışma saatleri; Pazartesi - Cuma: 08:30 - 18:00; Cumartesi: 10:00 - 14:00 arasındadır.

VFS Global İstanbul Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Global İstanbul vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için, VFS Global’in web sitesi ya da telefon kullanılabilmektedir. VFS Global İstanbul üzerinden randevu, https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/hrv/book-an-appointment web sitesine giriş yapıldıktan sonra e-mail ve parola bilgisiyle oturum açarak yapılmaktadır. VFS Global sitesine kayıtlı olunmaması durumunda randevu almak için e-mail ve parola bilgisiyle siteye kaydolmak gerekmektedir.

İstanbul’dan Hırvatistan Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İstanbul’dan Hırvatistan vizesi almak randevu tarihinde biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra ortalama 15 gün sürmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: