Hırvatistan Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Hırvatistan Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Hırvatistan vize takip ve sorgulama işlemi vize başvurusunun durumunu öğrenmek için yetkili kurum tarafından sunulan hizmettir. Hırvatistan vize sorgulama işlemleri için sms, e-mail ve çevrimiçi takip gibi farklı seçenekler bulunmaktadır.

Hırvatistan vize başvurusu için: 0850 241 1868

Hırvatistan Vize Başvuru Takibi Hangi Kuruluşlar Üzerinden Yapılabilir?

Hırvatistan vize başvuru takibi, yetkili vize aracı kurum VFS Global ve Hırvatistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir.

VFS Hırvatistan Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Hırvatistan kısa süreli vizeye VFS Global üzerinden başvurulduğu için yalnızca C tipi Hırvatistan vizeleri VFS Global internet sitesi üzerinden sorgulanabilmektedir.

Hırvatistan vize başvuruları, VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden referans numarası ve soyad bilgileri girilerek takip edilmektedir.

VFS Global internet sitesinde Hırvatistan vize başvurusu takibi için kullanılacak referans numarası vize başvuru merkezinden alınan fatura veya makbuzun üzerinde bulunmaktadır.

Hırvatistan vize sorgulama ekran görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Hırvatistan Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Hırvatistan Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Hırvatistan Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vize başvuruları uzun süreli seyahat için yapılıyorsa Hırvatistan Konsolosluğuna şahsen yapılmaktadır.

D tipi Hırvatistan vize başvuru sorgulaması Hırvatistan Konsolosluğunun vize birimine e-posta veya telefon aracılığıyla ulaşılarak gerçekleştirilmektedir. Hırvatistan konsolosluklarına ait özel bir vize takip sistemi bulunmamaktadır.

Hırvatistan Vize Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Hırvatistan vize başvurusu yaptıktan sonra VFS Global üzerinden yürütülen vize takip işlemleri ücretsiz ve online olarak gerçekleştirilirken, Hırvatistan Konsolosluğu ücretsiz olarak e-posta veya telefon yoluyla bilgi vermektedir.

Hırvatistan vize sorgulama işleminde hiçbir ek ücret talep edilmediği için ücret talep eden kişilere itibar edilmemesi tavsiye edilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: