Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Doldurma Rehberi 2023

Vize başvuru formu, tüm vize başvurularında olduğu gibi Hırvatistan için yapılacak vize başvurularında da sunulması zorunlu bir evraktır.

Hırvatistan vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için vize formunun eksiksiz ve doğru doldurulması büyük önem arz etmektedir.

Vize başvuru formunda beyan edilen bilgiler diğer vize evraklarında yer alan bilgilerle çelişmemelidir. Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar başvuru formuyla birlikyte vize randevusu sırasında ibraz edilmelidir.

Türkiye'nin en yüksek onay oranlı akredite acentesi olan Vizem.net danışmanlığında yapılan Hırvatistan vizesi başvurularında, vize formu başvuru sahibi adına uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Hırvatistan Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan vizesi için başvuru formu, vize başvuru sahibi tarafından Latin alfabesi ve büyük harfler ile doldurulmalıdır.

Vize başvuru sahibi başvuru formunu imzalanmış olmalıdır. Vizeye başvuran kişinin reşit olmaması durumunda Hırvatistan vize başvuru formu kişinin yasal temsilcisi tarafından imzalanmalıdır.

Hırvatistan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen Ankara ve Gaziantep illerinde ikamet eden kişiler https://crovisa.mvep.hr/default.aspx?langId=en sitesinde bulunan online vize başvuru formunu doldurmalıdır fakat online vize başvurusu İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa için önerilmektedir.

Hırvatistan vize başvurularının başvuru sahibinin ikamet adresine göre belirlenen vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir.

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Istanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Çanakkale, Balıkesir, Antalya, Bursa, Bilecik, Kütahya, Manisa, İzmir, Uşak, Aydın, Denizli, Muğla ve Burdur illeri İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa ve Edirne'de bulunan Hırvatistan vize başvuru merkezleri kapsamındadır. Belirtilen iller dışındaki iller Ankara ve Gaziantep'te bulunan vize başvuru merkezleri kapsamındadır.

Hırvatistan vize başvuru formu doldurmak için https://crovisa.mvep.hr/default.aspx?langId=en adresi üzerinden hesap oluşturulmasına gerek yoktur ve “enter new application” seçeneği seçilerek başvuru formu doğrudan doldurulabilmektedir.

Hırvatistan vizesi için başvuru formu doldurma ekranına ait bir görsel aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Hırvatistan Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan Vize Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Hırvatistan vize formu; Hırvatça, İngilizce, Arnavutça, Türkçe, Rusça ve Ukraynaca dillerinde doldurulabilir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Hırvatistan vize başvuru formunda tamamlanması gereken 6 adım bulunmaktadır.

Hırvatistan vize başvuru formunun 1. adımında: başvuru sahibinin ad, soyad, uyruk, doğum tarihi, doğum yeri, cinsiyet, medeni durum, ev adresi gibi kişisel bilgileri girilmelidir. İlk adımda doldurulması zorunlu alanlar; ad, soyad, doğum yeri, uyruk, cinsiyet, doğum tarihi, doğulan ülke, medeni durum ve ev adres detaylarıdır.

Hırvatistan vize başvuru formunun 1. adımının ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?
Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Hırvatistan vize başvuru formunun 2. adımında kişinin pasaport bilgileri ve mesleki detayları hakkında bilgiler girilmelidir. İkinci adımda doldurulması zorunlu olan bilgiler seyahat belgesi tipi, pasaport detayları ve kişinin şu anki mesleğinin detaylarıdır.

Hırvatistan vize başvuru formunun 2. adımının ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 2
Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 2

3. adım, vize başvuru sahibine ait güncel ve geçmiş vize detayları ile doldurulmalıdır. Hırvatistan vize başvuru formunun üçüncü adımında seyahatin amacı, seyahat tarihleri, giriş sayısı, tahmini kalış süresi, giriş yapılacak son ülke bilgileri doldurulması zorunlu olan alanlardır.

Hırvatistan vize başvuru formunun 3. adımının ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 3
Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 3

4. vize başvuru adımında vize masrafları ile ilgili detaylar girilmelidir. Hırvatistan vize başvuru formunun dördüncü adımında davet eden kişinin bilgileri ve seyahat ile konaklama masraflarının detaylarının doldurulması zorunludur.

Hırvatistan vize başvuru formunun 4. adımının ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 4
Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 4

Hırvatistan vize başvuru formunun beşinci adımında isteğe bağlı olarak ekstra vize evrakları ve biyometrik fotoğraf ibraz edilebilmektedir. Hırvatistan vize fotoğrafı belirli kurallara uygun olarak çekilmiş olmalıdır.

Hırvatistan vize başvuru formunun 5. adımının ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 5
Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 5

Hırvatistan vize başvuru formunun 6. ve son adımında kişinin varsa sahip olduğu Avrupa Birliği, Avrupa Ekonomik Alanı ve İsviçre vatandaşı olan akrabalarının kişisel bilgileri verilmelidir. Tüm bilgilerin eksiksiz doldurulmasının ardından başvuru formu tamamlanmalıdır.

Hırvatistan vize başvuru formunun 6. adımının ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 6
Hırvatistan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir 6

Hırvatistan Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Hırvatistan vize başvuru formuna fotoğraf eklenmesi zorunlu değildir fakat eklenebilir; vize başvuru formuna fotoğraf eklenmesi, başvurunun değerlendirilmesini kolaylaştırmaktadır.

Hırvatistan vize başvuru formuna eklenecek olan fotoğraf, JPG ya da JPEG formatında ve en fazla 2,0 mb büyüklüğünde olabilir. Hırvatistan vize fotoğrafının ölçüleri en az 294 px X 377 px, çözünürlüğü ise 300 DPI olmalıdır. Hırvatistan vize başvuru formuna eklenmesi izin verilen belge formatları; DOC, DOCX, PDF, JPG, PNG’dir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Hırvatistan vize başvuru formu doldurulduktan sonra başvuru sahibinin ikametgah adresine göre yetkili vize başvuru merkezinden vize randevusu alınmalıdır.

Randevudan önce gerekli olan diğer vize başvuru evrakları eksiksiz ve doğru bilgilerle hazır edilmelidir. Vize randevu gününde vize evrakları ve Hırvatistan vize başvuru formu teslim edilmelidir.

Hırvatistan vizesi için gereken biyometrik bilgi işlemleri, vize başvurusu sırasında vize başvuru merkezinde yapılmaktadır. Vize alım işlemi bir aile ya da bir grup için olacaksa tüm bireyler için tek tek randevu oluşturulmalıdır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: