İrlanda Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası

İrlanda Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası ve 2023 Ücretleri

İrlanda'ya seyahat edecek kişilerin, başvuruda bulunulacak vize türü fark etmeksizin tüm İrlanda vizesi başvurularında gerekli şartlara uygun bir biçimde düzenlenmiş seyahat sağlık sigortası ibraz etmeleri gerekir.

Seyahat sağlık sigortası, yurt dışına seyahat eden kişilerin seyahat sırasında yaşayabilecekleri olası sağlık sorunlarına dair çeşitli masrafların karşılanması için düzenlenen bir sigorta türüdür. Seyahat sağlık sigortası, tek bir seyahati kapsayacak biçimde ya da çoklu seyahatleri kapsayacak biçimde düzenlenebilir.

Vizem.net danışmanlığında 2022 yılında yapılan İrlanda vizesi başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İrlanda Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

İrlanda vizesi için seyahat sağlık sigortası, başvuruda bulunulacak olan vize türü fark etmeksizin hem kısa süreli (C tipi) hem de uzun süreli (D tipi) vize başvuruları için gerekir.

İrlanda Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

İrlanda seyahat sağlık sigortası ücreti; başvuru sahibinin yaşı, Covid-19 geçmişi, aşı geçmişi ve sigorta süresi gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Aşağıdaki başlıklarda farklı süreler için Vizem.net danışmanlığında yaptırılan İrlanda seyahat sağlık sigortası poliçelerine ait ücret bilgileri aktarılacaktır.

7 Günlük İrlanda Seyahat Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

7 günlük İrlanda seyahat sigortası ücreti; sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre ortalama 9 euro ile 19,5 euro arasında değişiklik gösterir.

3 Aylık İrlanda Seyahat Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

3 aylık İrlanda seyahat sigortası ücreti; başvuru sahibinin yaşı, Covid-19 geçmişi, aşı geçmişi ve sigorta süresi gibi durumlara bağlı olarak ortalama 22,5 euro ile 41 euro arasında farklılık gösterir.

İrlanda 1 Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası Ne Kadardır?

İrlanda 1 yıllık seyahat sağlık sigortası; yaptırılan sigortası süresi, vize başvuru sahibinin yaşı, covid geçmişi ve aşı geçmişi gibi durumlara bağlı olarak ortalama 52,4 euro ve 75 euro arasında değişir.

İrlanda Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

İrlanda seyahat sağlık sigortası; kısa süreli vize türleri için planlanan seyahat süresinin tamamını kapsar nitelikte ve uzun süreli vize türleri için ise en az 3 aylık olarak düzenlenmiş olmalıdır. İrlanda vizesi başvuruları için sunulan seyahat sağlık sigortası poliçesi; İrlanda seyahati süresince acil tıbbi tedavi, hastaneye yatma, tıbbi nedenlerle ülkeye geri dönme veya vefat gibi durumların masraflarını kapsayıcı biçimde düzenlenmelidir.

Kısa süreli (C tipi) İrlanda vizesi başvuruları için ibraz edilecek olan seyahat sağlık sigortası poliçesinin; İrlanda’nın tamamında geçerli olması ve planlanan İrlanda seyahatinin tamamı boyunca geçerli olması gerekir. Uzun süreli (D tipi) İrlanda vizesi başvuruları için sunulacak seyahat sağlık sigortası poliçesinin; İrlanda’nın tamamında geçerli olması ve en az 3 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir.

İralanda seyahat sağlık sigortasının kaşeli ve imzalı orijinal poliçeleri vize başvurusu esnasında talep edilebilmektedir. vizem.net üzerinden yaptırılan sağlık sigortalarının orijinal poliçeleri sigorta sahibine ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.

İrlanda Seyahat Sigortası Teminatı Ne Kadar Olmalıdır?

İrlanda seyahat sigortası için teminat tutarında herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

Sigorta kuruluşları tarafından İrlanda vize başvuruları için ibraz edilecek olan teminatlı seyahat sağlık sigortası poliçesinin en az 20000 euro teminatlı olması tavsiye edilmektedir.

İrlanda Sağlık Sigortası Kapsamı Ne Olmalıdır?

İrlanda sağlık sigortasının kapsaması gerekli olan durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Hava ambulansı ile tahliye veya diğer acil durum prosedürleri dahil olmak üzere yurt dışında görülecek tüm tıbbi bakım masrafları
 • Beklenmedik şekilde daha uzun süre kalışla ilgili diğer masraflar
 • Yatılı veya ayakta tedavi masrafları
 • Reçeteli ilaçların maliyeti
 • Kişinin yakın bir akrabasının veya arkadaşının bakım sağlaması için ülkede kalma maliyeti
 • Gerekli olduğu durumlarda tıbbi nedenlerle ülkeye geri dönüş ve seyahat sırasında vefat edilmesi durumunda yurt dışında defnedilme veya cenazenin ülkeye iade edilmesi gibi durumların tüm masrafları
 • İrlanda seyahatinin başlangıcından sonuna kadar olan tüm masraflar
 • Günün her saati acil servis ve yardım hizmeti
 • Yaralanmaya sebep olma veya mala zarar vermekten dolayı başvuru sahibine dava açılması durumunda kişisel sorumluluk sigortası
 • Kaybolan ya da çalınan malların sigortalanması
 • İrlanda seyahati için iptal ve kısaltma hakkı
 • Standart sağlık sigortası kapsamının dışında kalan, jet ski veya diğer ekstrem sporlar gibi ekstra faaliyetlerden kaynaklanabilecek sorunlar

İrlanda Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamına COVID-19 Tedavisi Dahil Midir?

İrlanda seyahat sağlık sigortası kapsamında COVID-19 tedavisinin yer alması gerekli görülmemektedir ancak bazı poliçeler COVID-19 tedavi masraflarını da kapsam dahiline almaktadır. İrlanda seyahat sağlık sigortasının COVID-19 tedavisini de kapsamasını talep eden kişilerin sigorta yaptırırken bu durumu belirtmeleri gerekmektedir.

COVID-19 tedavisini kapsayan seyahat sağlık sigortaları; tıbbi tedavi, ilaç tedavisi ve hastaneye yatış dahil olmak üzere COVID-19 ile ilgili acil durumları ve kimi durumlarda PCR testi hizmetini kapsar.

İrlanda Vizesi Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsamaz?

İrlanda vizesi sağlık sigortası kapsamına girmeyen durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • İrlanda vizesi hamilinin ya da yakın bir aile bireyinin söz konusu seyahat öncesinde sahip olduğu tıbbi sorunlar ile ilişkili durumlar
 • Gümrük veya diğer devlet kurumları tarafından gözaltına alınma veya başvuru sahibinin eşyalarına el konulması durumu
 • Savaş, iç savaş veya darbe gibi durumlar
 • İrlanda seyahat sağlık sigortası poliçesi düzenlenirken bildirilmeyen ancak kişinin seyahat öncesi sahip olduğu bir sağlık sorunu ile ilişkili tedavi masrafları
 • Tıbbi tavsiyeler yok sayılarak yapılan seyahatler
 • Vize hamilinin intihar girişimi sonucu yaralanması durumu
 • İrlanda vizesi hamilinin yalnızca acil olmayan sağlık sorunları için tedavi görmesi durumu
 • İrlanda vizesi hamilinin alkol etkisi altında olması
 • İrlanda vizesi hamilinin uyuşturucu kullanımı nedeniyle tedavi görmesi durumu
 • Vize hamilinin kasten hayatını tehlikeye atması ya da poliçe kapsamında yer almayan tehlikeli faaliyetlerde bulunması gibi durumlar

İrlanda Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

İrlanda sağlık sigortası, Türkiye Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılır.

Akredite acente Vizem.net tarafından sunulan danışmanlık hizmetinden yararlanılarak yapılan İrlanda vizesi başvurularında, gerekli sağlık sigortası işlemleri başvuru sahibi adına uzman Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla TC kimlik numarası doğum tarigi ve planlı seyahat tarihleri alındıktan sonra kesilebilmektedir.

İrlanda Cumhuriyeti'nde Sağlık Hizmetleri Nasıldır?

İrlanda Cumhuriyeti’nde sağlık hizmetleri; hem kamu ve hem de özel sağlık hizmetleri aracılığıyla verilmektedir. 2019 yılında İrlanda hükümeti tarafından, Avrupa Birliği ortalamasına yakın olarak kişi başına 3.513 euro düşecek biçimde sağlık hizmetlerine yatırım yapılmıştır.

İrlanda’da yaşayan herkes ve Avrupa Sağlık Sigortası Kartı hamili olan herkes kamu için sunulan İrlanda sağlık sistemi haklarından yararlanabilmektedir.

İrlanda'da Tedavi Görmek için Hangi Vize Alınmalıdır?

İrlanda’da tedavi görmek için İrlanda tedavi vizesi alınması gerekir.

İrlanda tedavi vizesi, hamiline 90 güne kadar İrlanda’da bulunarak tıbbi tedavi görme hakkı veren kısa süreli (C tipi) bir vize türüdür. Kişinin ihtiyaç duyduğu tıbbi tedavinin kendi ülkesinde sunulmaması, İrlanda’da faaliyet gösteren özel bir sağlık kuruluşu ile tedavi almak için randevu düzenlenmiş olması ya da İrlanda’da alınacak tedavinin tüm masraflarının peşin olarak ödenecek olması durumlarında İrlanda tedavi vizesi başvurusu yapılabilir. İrlanda tedavi vizesi hamiline ülkede çalışma ya da devlet hastanelerinde tedavi görme hakkı sağlamaz.

Seyahat Sigortası İrlanda'da Tedavi Masraflarını Karşılar Mı?

Hayır, seyahat sigortası İrlanda’da tedavi masraflarını karşılamaz.

Seyahat sağlık sigortası, hamilinin başına gelebilecek beklenmedik olaylar karşısında oluşan masrafları karşılamak amacı ile düzenlenmektedir. İrlanda'ya özellikle tedavi olmak amacıyla giden kişilerin tedavi masraflarını kendilerinin karşılaması gerekmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: