İrlanda Vize Fotoğrafı Özellikleri

İrlanda Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Özellikler

İrlanda vize fotoğrafı, vizeye başvurmak isteyen adayların başvuru esnasında sunması gereken İrlanda vizesi için gerekli evraklar arasında yer almaktadır.

İrlanda vizesi türü fark etmeksizin başvuru yapacak adayların yapacakları tüm başvurularda 2 adet güncel fotoğraf ibraz etmesi zorunlu tutulmaktadır. İrlanda, vize fotoğrafları için belirli kriterler sunmakta ve bu kriterlere uymayan vize fotoğrafları ile yapılan vize başvurularını eksik olarak değerlendirmektedir.

Vizem.net, Türkiye'den yapılan İrlanda vize başvurularında vize fotoğrafı da dahil olmak üzere tüm evrakların uygunluk kontrolünün yapılması ve gerekli durumlarda uygunluk kriterlerinin sağlanması işlemlerinde uzman desteği sağlamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İrlanda Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

İrlanda vize başvurusunda bulunan adayların başvurularına iki adet fotoğraf eklemesi gerekmektedir.

İrlanda Vize Başvuru Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

İrlanda vize başvuru fotoğrafı yüksek çözünürlükte, net ve güncel olmalıdır. Başvuru sahibinin yüzü İrlanda vize fotoğrafının yaklaşık olarak %70’ini kaplamalıdır.

İrlanda vize fotoğrafının arka planı beyaz veya açık gri olmalı ve başvuru sahibinin fotoğraftaki pozisyonu tam merkezde olmalıdır. Başvuru sahibinin yüz ifadesi nötr olmalı, dini nedenler dolayısıyla olmadıkça kafayı örten bir aksesuar olmamalıdır.

İrlanda için örnek biyometrik fotoğraf görseli aşağıda verilmiştir.

İrlanda Vize Başvuru Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?
İrlanda Vize Başvuru Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

İrlanda Vizesi için Fotoğraf Ne Zaman Çekilmiş Olmalıdır?

İrlanda vizesine başvuracak adayların güncel görünüşlerini gösteren son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraflarını ibraz etmesi gerekmektedir.

İrlanda Vize Fotoğrafı Ebatları Nedir?

İrlanda vizesine başvuracak adayların fotoğraf ebatları 45-50 mm uzunluğunda ve 35-38 mm genişliğinde olmalıdır. İrlanda vize fotoğraflarının her ikisinde de adayın yüzü fotoğrafın %70-%80’ini kaplamalı ve omuzlar fotoğrafa dahil olmalıdır.

İrlanda vize fotoğraf ölçülerinin gösterildiği örnek görsel aşağıda verilmiştir.

İrlanda Vize Fotoğrafı Ebatları Nedir?
İrlanda Vize Fotoğrafı Ebatları Nedir?

İrlanda Vize Fotoğrafında Arka Plan Nasıl Olmalıdır?

İrlanda vize başvuru fotoğrafında arka plan düz beyaz veya açık gri olmalıdır.

İrlanda Vize Başvuru Fotoğrafının Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

İrlanda vize başvuru fotoğrafının kalitesi ile ilgili bilgiler aşağıda listelenmiştir.

  • Renkli olmalıdır.
  • Yüksek çözünürlüklü ve net olmalıdır.
  • Renk dengesi düzgün olmalı ve gözler kırmızı çıkmamalıdır.
  • Arka plan kişinin yüz hatları ile kontrast oluşturmalıdır.
  • Fotoğrafta ve arka planda gölge veya bulanıklık olmamalıdır.

İrlanda vize fotoğrafları, fotoğraf kağıdına basılmış olmalı; fotoğrafların arkası beyaz ve mat olmalıdır.

İrlanda Vize Fotoğrafında Nasıl Poz Verilmelidir?

İrlanda vize başvurusu fotoğrafında kafa tam ortada yer almalıdır; başvuru sahibi kameraya direkt olarak bakmalı ve tüm yüzünü net bir şekilde göstermelidir. İrlanda vize fotoğrafında yüz ifadesi nötr; gözler açık ve ağız kapalı olmalıdır ve saçlar gözlerin veya herhangi bir uzvun üzerini kapatmamalıdır.

İrlanda Vize Fotoğrafında Gözlük Kullanımı

İrlanda vize fotoğrafında güneş gözlüğü veya renkli gözlük takılmaması gerekmektedir. Başvuru yapacak aday normalde gözlük kullanıyorsa, fotoğrafta gözlerinin net bir şekilde gözükmesi gerekmektedir.

İrlanda vizesi için gözlük kullanımında doğru ve yanlış fotoğraf görselleri aşağıda verilmiştir.

İrlanda Vize Fotoğrafında Gözlük Kullanımı
İrlanda Vize Fotoğrafında Gözlük Kullanımı

İrlanda Vize Başvuru Fotoğrafında Şapka veya Başörtüsü Kullanımı

İrlanda vize başvurusu fotoğrafında kafayı kapatan şapka gibi aksesuarlar takılmamalıdır. Başvuru sahibi dini sebeplerden dolayı baş örtüsü kullanıyorsa, fotoğrafta yüzünün net bir şekilde gözükmesi şartıyla çıkarmasına gerek olmadan fotoğraf çektirebilmektedir.

İrlanda Vize Başvurusu için Fotoğraf Nasıl Hazırlanmalıdır?

İrlanda vizesine başvuru yapacak adayların fotoğraflarının arkasına büyük harflerle isim ve soyisimlerini ve vize başvuru numaralarını yazması gerekmektedir. Aday yeniden ülkeye giriş vizesine başvuracak ise vize numarasını yazmasına gerek kalmamaktadır.

İrlanda Vize Fotoğrafınun Başvuru Formundaki Kullanımı

Hayır, İrlanda vize fotoğrafı başvuru formuna yapıştırılmamalı veya zımbalanmamalıdır. Fotoğraf, formun bulunduğu zarfın içine konulmalıdır.

İrlanda vizesine başvuracak adayların fotoğraflarını belirtildiği gibi hazırladıktan sonra İrlanda vize başvuru formu ile aynı zarfa koymaları gerekmektedir. Gerekli diğer evrakları hazırlayan adaylar, fotoğrafları ile birlikte İrlanda vizesine başvurabilmektedir.

İrlanda Vizesi için Fotoğraf Nereye Teslim Edilir?

İrlanda vizesi almak isteyen adayların fotoğraf ve diğer İrlanda vizesi evraklarının teslimini, online başvuru formunun doldurulmasını takip eden 30 gün içerisinde İrlanda vize randevusu alarak vize başvuru merkezine yapması gerekmektedir.

İrlanda vize işlemleri için belgeleri hazırlayan ve başvuru merkezine ibraz eden adaylar, İrlanda vize başvurusu sürecini tamamlamaktadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: