İrlanda Vize Ücreti

İrlanda Vize Ücreti ve 2023 Başvuru Masrafları

İrlanda vize ücreti tek girişli veya çok girişli İrlanda vize başvurusu olmasına ve başvuru yapılacak vize türüne bağlı değişiklik göstermektedir.

2022 yılı vizem.net İrlanda vize başvuru ücreti diğer masraflarla birlikte aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
İrlanda vize harcı60 euro
Dilekçe ve online başvuru formu20 euro
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri20 euro
Danışmanlık hizmet bedeli40 euro
Toplam140 euro

Vizem.net Türkiye'den yapılan İrlanda vize başvurularında vize başvuru harcına ek olarak alınan danışmanlık hizmeti kapsamında online başvuru formu doldurma işleminden vize takip işlemine kadar tüm süreç için destek veren akredite acentedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

İrlanda Vize Harcı Ne Kadardır?

İrlanda vize harç ücreti tek girişli vizeler için 60 euro, çok girişli vizeler için ise 100 euro olarak belirlenmiştir.

İrlanda transit vize, diğer vize türlerinden farklı olup harç ücreti 25 euro olarak belirlenmiştir.

İrlanda Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İrlanda'yı turistik ve kültürel amaçlarla ziyaret etmek amacıyla alınan tek girişli İrlanda turist vizesi ücreti 60 euro olarak belirlenmiştir. İrlanda turist vizesine ilk kez başvuru yapan kişiler için çoğunlukla tek girişli vize düzenlenmektedir.

İrlanda Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

İrlanda vize ücretinin randevu esnasında VFS Global'e ödenmesi gerekmektedir. İrlanda vize ücreti euro olarak, tam ve nakit şekilde ödenmelidir. İrlanda vize ücreti ödemesi için diğer para birimleri ve kredi kartı kabul edilmemektedir. VFS Global, vize ücreti haricinde her başvuru için hizmet harcı almaktadır.

VFS Global İrlanda Vize Ücreti Ne Kadardır?

15 Temmuz 2022 itibariyle tüm İrlanda vize türleri için aracı kurum VFS Global'in güncel hizmet bedeli 39,4 euro olmaktadır ve hizmet bedelinin başvuru harcından ayrı olarak ödenmesi gerekmektedir.

Zorunlu olmamakla birlikte İrlanda vize başvuru sahibi vize harcı ve hizmet harcından ayrı olarak VFS Global tarafından sunulan ek hizmetlerden belli bir ücret tutarında yararlanabilmektedir.

VFS Global İrlanda Opsiyonel Vize Hizmetleri Ne Kadardır?

VFS Global İrlanda opsiyonel vize hizmet ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Premium Lounge50 euro
Başvuru sonrası kurye10 euro
Kurye ücretleri9 euro
Fotoğraf2.6 euro
İnternet kiosk2.56 euro
SMS1 euro
Çıktı alma0.16 euro
Fotokopi0.16 euro

Kimler İrlanda Vize Harç Ücretinden Muaftır?

Bosna, Fas, Fildişi Sahili, Peru, Ekvador, Makedonya Cumhuriyeti, Endonezya, Sırbistan, Jamaika, Sri Lanka, Kosova, Tunus, Kırgızistan, Uganda, Karadağ ve Zambiya vatandaşları İrlanda vize harç ücretinden muaftır.

İrlanda vatandaşının aile üyeleri ve AB, AEA, İsviçre vatandaşının aile üyeleri (eş, çocuk, 18 yaşın altındaki evlat edinilen çocuk) İrlanda vize ücretinden muaf tutulmaktadır. Göçmen koruma programına dahil olan kişiler ve diplomatik pasaport sahipleri ayrıca İrlanda vize ücretinden muaf tutulmaktadır.

İrlanda Vizesi için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

İrlanda vizesi için danışmanlık ücreti vize türüne göre değişmekte olup Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda kısa süreli vize başvuruları için 25-90 euro, uzun süreli vize başvuruları için 70-160 euro arasındadır.

2022 yılı için Vizem.net danışmanlığında yapılan kısa süreli İrlanda vize başvurularında toplam masraflar; vize başvuru harcı, İrlanda vize danışmanlık ücreti, seyahat sağlık sigortası, rezervasyon işlemleri ve gerekli durumlarda yeminli tercüme ücreti dahil olmak üzere ortalama 195 eurodur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: