İrlanda Vizesi için Davet Mektubu

İrlanda Vize Davet Mektubu Nedir, Nasıl Hazırlanır?

İrlanda vize davet mektubu, vize başvuru sahibini İrlanda’ya davet eden kişi tarafından yazılması ve vize başvuru işlemleri için ibraz edilmesi gereken belgedir.

İrlanda vizesi için davet mektubu; kişinin seyahat amacının doğruluğunu ve vize başvuru sahibinin İrlanda’da yasal olarak ikamet eden biri tarafından davet edilip edilmediğini teyit etmek amacıyla talep edilir.

2017 ile 2022 yılları arasında danışmanlık hizmeti verdiği İrlanda vize başvurularında %94,7'lik onay oranı ile Türkiye’deki en yüksek skora sahip olan akredite acente Vizem.net, davetiye ile yapılacak İrlanda vize başvuru işlemlerinde tam kapsamlı vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İrlanda Vizesi Almak için Hangi Durumlarda Davet Mektubu Gerekir?

İrlanda için vize davet mektubunun; İrlanda'ya ticari amaçlarla ya da arkadaş, aile veya akraba ziyareti amacıyla yapılacak seyahatler için vize başvurusunda sunulmak üzere alınması gerekir.

İrlanda'ya yapılacak turistik amaçlı seyahatlerde, vize başvuru sahiplerinin aile veya arkadaşlarının yanında konaklaması durumunda ilgili kişi tarafından kendi adlarına yazılmış bir davet mektubu gerekir.

İrlanda Davet Mektubu Nereden Alınabilir?

İrlanda davet mektubu; bir İrlanda vatandaşı, İrlanda'da ikamet izni bulunan kişi, İrlanda’da faaliyet gösteren eğitim kurumu ya da ticari bir kuruluştan alınabilir.

İrlanda Vizesi için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

İrlanda vizesi için davet mektubu, vize başvuru sahibini İrlanda’ya davet eden kişi ya da kurum tarafından Türkiye’deki İrlanda dış temsilciliğine hitaben İngilizce olarak yazılmış olmalıdır.

İrlanda vize başvurusu için sunulacak olan davet mektubu içerisinde; vize başvuru sahibine ait kişisel bilgiler, davet eden kişinin ikametgah bilgileri, seyahat amacı, seyahat tarihleri, vize başvuru sahibi ve davet mektubunu yazan kişinin ilişkisine dair bilgiler ve seyahat masraflarının karşılanma biçimine dair bilgilere yer verilmesi gerekir.

İrlanda vizesi davet mektubu, resmi ve yalın bir dil kullanılarak yazılmalı; ıslak imzalı ve tarih atılmış bir biçimde ibraz edilmelidir. İrlanda vizesi davet mektubunun, vize başvuru işlemlerinden en fazla 4 hafta içeisinde düzenlenmiş olması gerekir.

İrlanda için Aile Ziyareti Vizesi Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

İrlanda için aile ziyareti vizesi davet mektubu içerisinde vize başvuru sahibinin İrlanda seyahati süresince kendisini davet eden kişinin evinde kalacağı durumlarda; EirCode dahil olmak üzere davet eden kişinin tam adresi ve öngörülen seyahat tarih bilgileri açıklanmış olmalıdır.

İrlanda vizesi başvuru sahibini İrlanda’ya davet eden kişinin AB, AEA ya da İsviçre vatandaşı olmadığı durumlarda vize davet mektubu içerisinde; kişinin güncel İrlanda oturma iznine ait renkli bir fotokopisine ve kişinin pasaportunda yer alan geçerli göçmenlik izin damgasının net ve okunaklı bir renkli fotokopisine yer verilmesi gerekir.

Söz konusu İrlanda seyahatinin masraflarının vize başvuru sahibini İrlanda’ya davet eden kişi tarafından karşılanacağı durumlarda; seyahat için tahmini masraf tutarı, davet eden kişinin karşılayacağı masrafların niteliği ve davet eden kişinin söz konusu masrafları karşılamaya yetecek finansal durumu olduğunu kanıtlayan bilgilerin davet mektubu içerisinde belirtilmesi gerekir.

İrlanda Ziyaret Vizesi için Davetiye Örneği

İrlanda ziyaret vizesi için davetiye örneği aşağıda verilmiştir.

İrlanda Ziyaret Vizesi için Davetiye Örneği
İrlanda Ziyaret Vizesi için Davetiye Örneği

İrlanda Ticari Vizei için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

İrlanda iş vizesi davet mektubu, vize başvuru sahibini iş temelli amaçlarla İrlanda’ya davet eden kurumun antetli kağıdına, sade ve resmi bir dil kullanılarak ilgili İrlanda dış temsilciliğine hitaben yazılmış olmalıdır.

Ticari vize davet mektubu içerisinde davet eden şirkete ait; telefon numarası, mail adresi ve şirketin adres bilgilerinin yer alması gerekir.

Ticari İrlanda vizesi davet mektubu içerisinde; öngörülen seyahat tarihleri, ziyaret nedeni, seyahat masraflarını kimin karşılayacağına dair ayrıntılar, konaklama bilgileri ve davet eden kişinin tüm iletişim bilgilerine yer verilmesi gerekir.

İrlanda iş vizesi davet mektubu içerisinde kişinin çalıştığı şirket ile davet eden şirket arasındaki geçmiş iş ilişkileri ve söz konusu seyahat ile ilişkili olarak şirketler arasında yapılan görüşmelere dair bilgilere yer verilmesi tavsiye edilmektedir.

İrlanda Ticari Vize Davet Mektubu Örneği

İrlanda ticari vize davet mektubu örneği aşağıda verilmiştir.

İrlanda Ticari Vize Davet Mektubu Örneği
İrlanda Ticari Vize Davet Mektubu Örneği

İrlanda'da Tedavi için Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

İrlanda’da tedavi için vize davet mektubu; kişinin İrlanda’da tedavi görmek istediği hastane ve doktora dair detaylı bilgileri içerecek biçimde düzenlenmiş olmalıdır.

Tedavi vizesi için davet mektubu içerisinde; kişinin İrlanda’da görmek istediği tıbbi tedaviye dair detayların İrlanda’da faaliyet gösteren doktorlar ile kişinin ülkesinde faaliyet gösteren doktorlar arasında görüşülmüş olduğu ve kişinin söz konusu tedavi için İrlanda’ya seyahat etmesi gerektiğine dair bilgilere yer verilmesi gerekir.

İrlanda tedavi vizesi başvurusu için davet mektubunda; söz konusu tedavi için öngörülen tarih bilgisi, kişinin tedavisi için İrlanda kamu fonlarından yararlanılmayacağı bilgisi ve kişinin iyileşme süresinin ne kadar süreceğine dair bilgilerin verilmesi gerekir.

İrlanda Vize Davetiyesi için Noter Onayı Gerekli Midir?

İrlanda vize davetiyesi için noter onayı; davetiyenin İngilizce yazılmadığı ve yeminli çevirmen tarafından İngilizceye tercüme edildiği durumlarda gereklidir. Noter onaylı İrlanda vizesi davet mektubu ile birlikte mektubun orijinal halinin de vize başvurusunda ibraz edilmesi gerekir.

İrlanda Vizesi için Davet Yazan Kişi Hangi Belgeleri Sunmalıdır?

İrlanda vizesi için davet yazan kişi; pasaport ya da kimlik kartının fotokopisi, güncel GNIB kartının fotokopisi ve kişinin AB, AEA ya da İsviçre vatandaşı olmadığı durumlarda izin damgalı pasaport belgesini sunmalıdır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: