İsveç Alanya Konsolosluğu

İsveç Alanya Fahri Konsolosluğu | Sveriges Honorärkonsulat i Alanya

İsveç dış temsilciliği Alanya’da fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Fahri konsolosluklar, bir ülkenin resmi temsilciliğinin bulunmadığı şehirlerde o ülkeyle ilgili konsolosluk işlemlerini halleden, her zaman görevde bulunmayan konsolosluklardır. Fahri konsolosluklar, hem konsolosluk işlemlerinin halledilmesi hem ülkelerarası ticari ilişkilerin geliştirilmesi noktasında iş yapar. İzmir ve Mersin’de bulunan fahri konsolosluklar ile Alanya İsveç Fahri Konsolosluğu, İstanbul İsveç Başkonsolosluğuna Türkiye’de yaşayan İsveç vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sunulması konusunda destek olmaktadır.

İsveç Alanya Fahri Konsolosu Kimdir?

İsveç Alanya Fahri Konsolosu; Hilmi Tokuş’tur.

İsveç Alanya Konsolosluğu'nun Görev ve Yetkileri Nelerdir?

İsveç Alanya Fahri Konsolosluğu, İsveç vatandaşlarına bulundukları yerdeki haklarını koruma ve konsolosluk desteği sunma hizmetlerini verir. İsveç Alanya Fahri Konsolosluğu, İsveç ve Türkiye’nin ekonomik, sosyal, kültürel ve bilimsel alanlarda ilişkilerini geliştirmek adına Başkonsolosluk kurumuna destek olmaktadır.

Alanya İsveç Konsolosluğu'ndan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Alanya İsveç Fahri Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamaz; İsveç Alanya Konsolosluğu vize ve oturum izni başvurularını kabul etme yetkisine sahip değildir.

Kısa süreli İsveç Schengen vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezi olan VFS Global aracılığıyla yapılmalıdır. Uzun süreli İsveç vizeleri için yapılan vize başvuruları online olarak ya da İsveç İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı ile yapılabilmektedir. İsveç için Türkiye’de yapılan vize başvuruları sadece İstanbul İsveç Başkonsolosluğu tarafından alınabilir, Türkiye’de bulunan diğer İsveç dış temsilciliklerinin vize başvuru alma yetkisi bulunmamaktadır.

İsveç için Schengen Vizesi Alanya'dan Nasıl Alınır?

İsveç için Schengen vizesi, yetkili vize başvuru merkezi olan VFS Global aracılığıyla başvuru yapılarak alınmaktadır. Alanya’dan İsveç için Schengen vize başvuruları en yakın olan Antalya VFS Global ofisine yapılmalıdır.

VFS Global aracılığıyla online İsveç Schengen vizesi başvurularında öncelikle başvuru sahipleri ihtiyaçları olan vize türünü belirlenmeli ve bu vize türüne uygunluklarını değerlendirmelidir. İhtiyaç duyulan vize türü belirlendikten sonra vize başvuru formu indirilip istenen bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Vize başvurusunun tamamlanması için en uygun VFS Global ofisinden randevu alınmalıdır; randevuda biyometri işlemlerinin yapılması ve vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Randevu işlemlerinden sonra İsveç Schengen vize başvurusu tamamlanmaktadır.

Vizem.net Alanya'dan yapılacak İsveç vize başvurularında, evrakların hazırlanmasından pasaport teslimine dek danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İsveç Alanya Fahri Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri Nedir?

İsveç Alanya Fahri Konsolosluğu; Elysee Hotel, Güllerpınarı Mahallesi, Ahmet Tokuş Bulvarı, Selam Sokak, No:2, Alanya adresinde bulunmaktadır.

İsveç Alanya Fahri Konsolosluğunun iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

İsveç Alanya Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

İsveç Alanya Konsolosluğu telefon numaraları; 0242 522 36 34 ve 0531 453 35 48’dir.

İsveç Alanya Konsolosluğu Faks Numarası Nedir?

İsveç Alanya Konsolosluğu faks numarası; 0242 522 36 34’tür.

İsveç Alanya Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İsveç Alanya Konsolosluğu mail adresleri; alanyakonsulat@hotmail.com ve consulatesweden@gmail.com’dur.

Alanya İsveç Fahri Konsolosluğu Mesai Saatleri Nedir?

Alanya İsveç Fahri Konsolosluğu mesai saatleri, hafta içi her gün 10.00 ile 15.00 saatleri arasındadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: