Mersin İsveç Fahri Konsolosluğu

Mersin İsveç Konsolosluğu | Svenska Konsulatet Mersin

İsveç dış temsilciliği, Mersin’de fahri konsolosluk olarak hizmet vermektedir. Fahri konsolosluk, bir ülke içerisinde resmi konsolosluğun bulunmadığı şehirlerde, o ülke ile ilgili çeşitli konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmek ve iki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla açılan konsolosluklardır.

Fahri konsoloslukların en temel görevi ülkeler arasındaki ticari, ekonomik, kültür ve bilim gibi çeşitli alanlarında ikili ilişkilerin geliştirilmesini desteklemektir. İlgili ülkenin fahri konsolosluğu, temsil edilen büyükelçilik tarafından yürütülen çalışmaları desteklemenin yanı sıra temsil edilen ülkenin çıkarlarını da temsil etmekte; kurumlarına ve vatandaşlarına yardım ve konsolosluk koruması sağlamaktadır. Bir ülkenin fahri konsolosluğu, bulunduğu ülkenin ekonomik, politik, kültürel ve sosyal hayatı hakkında bilgi vermektedir.

İsveç'in Mersin Fahri Konsolosu Kimdir?

İsveç’in Mersin Fahri Konsolosu, Mişel Şaşati’dir.

İsveç Mersin Konsolosluğu Görevleri Nelerdir?

İsveç Mersin konsolosluğunun görevi, Mersin’de ve Akdeniz bölgesinde yaşayan İsveç vatandaşları ile ilgilenmek, iki ülke arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve İsveç’in Mersin’de tanıtılmasını sağlamaktır. Fahri konsolosluk, ihtiyaç duyulması halinde ilgili ülkeye Mersin ya da Türkiye hakkında sosyal, ekonomik ya da kültürel konularda bilgilendirme sağlamaktadır.

Mersin İsveç Fahri Konsolosluğu, vize ya da oturum izni ile ilgili başvuruları kabul etme yetkisine sahip değildir. Kısa süreli vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin, yetkili vize başvuru merkezi olan VFS Global üzerinden; uzun süreli vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ise online bir şekilde veya İstanbul’da bulunan İsveç Başkonsolosluğu aracılığı ile şahsen başvuru yapabilmesi mümkündür. İstanbul İsveç Başkonsolosluğunun dışında Türkiye’de bulunan hiçbir İsveç dış temsilciliği vize başvurusu alma yetkisine sahip değildir.

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğunun adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki başlıklarda paylaşılmıştır.

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu; Çakmak Caddesi, 5309. Sokak, Mahmut Torun Ticaret Merkezi, Kat: 12, D: 46-47, Mersin adresinde bulunmaktadır.

Mersin İsveç Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Mersin İsveç Konsolosluğu telefon numarası, 0324 238 01 26’dır. Mersin Fahri Konsolosluğu faks numarası 0324 231 78 92’dir.

Mersin İsveç Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Mersin İsveç Konsolosluğu mail adresi, mitas@mitas-mer.com.tr’dir.

Mersin İsveç Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Mersin İsveç Konsolosluğu, resmi ve dini bayramlar haricinde hafta içi her gün 9.30 ile 12.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğu'nun Tatil Günleri Nelerdir?

İsveç Mersin Fahri Konsolosluğunun tatil günleri aşağıda listelenmiştir.

  • 15 Nisan 2022 Paskalya Cuması
  • 18 Nisan 2022 Paskalya
  • 2-3-4 Mayıs 2022 Ramazan Bayramı
  • 18 Mayıs 2022 Planlama Günü
  • 19 Mayıs 2022 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  • 24 Haziran 2022 Yaz Ortası
  • 11-12 Temmuz 2022 Kurban Bayramı
  • 26 Aralık 2022 Noel’in İkinci Günü

Mersin'den İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Mersin’den İsveç vizesi almak isteyen kişiler Vizem.net üzerinden başvuruda bulunabilmektedir. Kısa ya da uzun süreli tüm İsveç vize başvuruları için talep edilen belgelerin kontrol edilmesinden başvuru takibine kadar tüm süreçte Vizem.net uzman danışman ekibi, başvuru yapmak isteyen kişilere destek vermektedir.

İsveç vize başvuruları için danışmanlık hizmeti hakkında bilgi Vizem.net çağrı merkezi aranarak veya Vizem.net Mersin ofisi ziyaret edilerek alınabilir.

Vizem.net Mersin vize başvuru merkezi; Alsancak Mahallesi, GMK Bulvarı, Capital Ticaret Merkezi, A Blok, K: 8/47 adresinde bulunmaktadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: