İsveç Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri

İsveç Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Vize sorgulama ve takip işlemi vize başvurusu yapıldıktan sonra süreci izlemek adına yapılan işlemdir. Uzun süreli İsveç vizesi başvuruları vize türüne göre 3 ay ile 2 yıl arasında, kısa süreli İsveç vize başvuruları 15 günde sonuçlanmaktadır. İsveç vize başvuru takip işlemleri farklı yöntemlerle yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti ile yapılan İsveç vize başvuruları online, 5 aşamalı SMS bilgilendirmesi ve haftanın 7 günü 09:00 - 18:30 arası telefon ile sorgulanabilmektedir.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İsveç Vize Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

İsveç vize takip sorgulama işlemi, kısa süreli İsveç vizesi başvuruları için VFS Global online takip sistemi üzerinden; uzun süreli vize başvuruları için İsveç Göçmen Dairesi internet sitesinden yapılabilmektedir.

Vizem.net üzerinden tüm vize türleri için sorgulama yapılabilmektedir.

VFS Global İsveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS İsveç vize takip işlemi e-posta veya SMS yolu ile yapılabilmektedir.

VFS Global İsveç vize sorgulama işlemi online olarak da takip edilebilmektedir. Online vize takip işlemi için vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuzda bulunan referans numarası ile vize sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global vize takip ekran görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global İsveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global İsveç Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İsveç Konsolosluğu Üzerinden Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İsveç Konsolosluğuna yapılan başvurular için vize takip işlemi, İsveç Göçmen Bürosu tarafından işleme alınır. İsveç Konsolosluğu’ndan mülakat randevusu ile ilgili bir mesaj alındığında, başvuruda belirtilen konsolosluk ile iletişime geçilmeli, ardından yapılacak mülakat tamamlandığında, karar verilmesi için dosya tekrar İsveç Göçmen Bürosu’na aktarılmaktadır.

Vize başvurularının çok yoğun olduğu İsveç Konsolosluğu, bekleme sürelerini uzun tutmaktadır. İsveç Göçmen Bürosu'nun web sitesinde vize ilgili bir kararın verilip verilmediği kontrol edilebilmektedir.

İsveç Göçmen Dairesi Hesabına Giriş Yapmadan Vize Sorgulama Yapılabilir Mi?

Evet, İsveç Göçmen Dairesi hesabına giriş yapmadan vize sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

İsveç Göçmen Dairesi Hesabına Giriş Yapmadan Vize Sorgulama Yapılabilir Mi?
İsveç Göçmen Dairesi Hesabına Giriş Yapmadan Vize Sorgulama Yapılabilir Mi?

Vizem.net Üzerinden İsveç Vize Başvurusu Nasıl Sorgulanır?

Vizem.net üzerinden yapılan İsveç vize başvuru takip işlemi “hesabım” bölümünden gerçekleşmektedir. İsveç vize başvuru sahibinin vize onayı alındıktan sonra vize onay SMS'i gönderilmekte ve sisteme işlenmektedir. Vizem.net tarafından vize geçerlilik ve konaklama süresi gibi detaylar SMS ile başvuru sahibine bilgi verilmekte ve vize süresinin bitimine 3 gün kala vize süresinin bildirimi başvuru sahibine SMS yoluyla iletilmektedir.

İsveç Vize Takip İşlemi Ücretli Midir?

İsveç vize takip işlemi vize başvurusu yapıldıktan sonra ücretsiz olarak online şekilde yapılabilmektedir. Vize takip işlemi için ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve şirketlere itibar edilmemelidir.

İsveç Vize Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

VFS Global ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden yapılan vize başvuru sonuçları pasaport iadesi ile öğrenilebilmektedir. Onaylanan İsveç vizeleri pasaporta sticker olarak yapıştırılmaktadır.

Pasaport iadesi başvuru sırasında veya online olarak doldurulan kargo talimat formu ile ofise gitmeye gerek kalmadan verilen adrese teslim edilmektedir. İsveç vize sonucu öğrenme işlemi sırasında sadece başvurunun hangi aşamada olduğu hakkında bilgi alınabilmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: