Tayland İstanbul Konsolosluğu

Tayland Konsolosluğu İstanbul |Thai Honorary Consulate

İstanbul Tayland Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Herhangi bir ülkenin resmi temsilciliğinin olmadığı bir şehirde söz konusu ülkeyle ilgili konsolosluk işlemlerinin yerine getirilmesi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi için fahri konsoloslar atanmaktadır. Tayland Fahri Konsolosluğu İstanbul, Tayland ve Türkiye arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmek amacıyla çalışmaktadır.

Fahri konsoloslar temsil edecekleri ülkenin Dışişleri Bakanlığı tarafından seçilir ve temsil edecekleri ülke atamayı onaylarsa resmi olarak göreve başlar. Fahri konsoloslar görevlerini gönüllülük esasına dayalı yürütmektedir ve görevin karşılığında maddi kazanç sağlamamaktadır.

İstanbul Tayland Fahri Konsolosu Kimdir?

İstanbul Tayland Fahri Konsolosu; Refik Gökçek’tir. Refik Gökçek, 2000 yılından itibaren fahri konsolosluk görevine devam etmektedir.

İstanbul Tayland Konsolosluğu Adresi Nedir?

İstanbul Tayland Konsolosluğu; Kore Şehitleri Caddesi, Mithat Ünlü Sokak, No:12, 34394, Zincirlikuyu adresinde bulunmaktadır.

Tayland Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

Tayland Konsolosluğu İstanbul telefon numarası; 0 (212) 347 34 57’dir.

İstanbul Tayland Konsolosluğu'ndan Hangi Hizmetler Alınabilir?

İstanbul Tayland Konsolosluğu, Tayland ile Türkiye arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri geliştirmek görevinin yanı sıra, Tayland vatandaşlarının Türkiye’de kaldıkları süre boyunca kaza, yaralanma, hırsızlık, acil tıbbi müdahale gibi durumlarında Tayland vatandaşlarına destek olma ve en hızlı şekilde sorunu çözerek onları esas temsilciliklere yönlendirme hizmeti vermektedir. Tayland İstanbul Konsolosluğunun vize işlemleri bakımından bir yetkisi yoktur.

Tayland Konsolosluğu İstanbul'da Vize Başvurusu Alır Mı?

Hayır, Tayland Konsolosluğu İstanbul’dan vize başvurusu almamaktadır. İstanbul Tayland Konsolosluğu vize başvurusu kabul etme yetkisine sahip değildir. Tayland vize başvuruları, sadece Ankara’da bulunan Tayland Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir.

Tayland Vizesi İstanbul'dan Nasıl Alınır?

Tayland vizesi İstanbul’dan konsolosluk üzerinden alınamamaktadır; Tayland vize başvuruları yalnızca Ankara Tayland Büyükelçiliğine yapılabilmektedir.

Ankara’da bulunan Tayland Büyükelçiliğine vize başvuruları şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir. Tayland vize işlemleri için Tayland Büyükelçiliğinden online randevu alınması, randevu gününe kadar gerekli evrakların hazırlanması ve randevuda evrakların teslim edilmesi ile başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

Vizem.net akredite kuruluşu, İstanbul ve çevresinden Tayland vize başvurusu yapacak kişiler için kapsamlı vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: