İtalya Antalya Vize Başvuru Merkezi

Antalya İtalya Vizesi Başvuru Merkezi

İtalya vizesi, Antalya’da ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için; Antalya İtalya vizesi başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. İtalya vize işlemleri, İtalya tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş vize merkezleri üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net, İtalya vize ve diğer Schengen vizeleri için danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İtalya Vize Başvurusu Antalya’dan Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvurusu Antalya’dan yapmak için öncelikle; İtalya vizesi için gerekli olan evraklar hazırlanmalıdır. İtalya vize başvuru formunun doldurulmasının ardından İtalya vizesi başvurusu yapmak için, yetkili aracı kurumdan randevu alınarak yapılmaktadır.

Başvuru yapılacak pasaportta son 5 yılda herhangi bir Schengen vizesinin bulunması durumunda, başvurular sadece vizem.net merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile gerçekleştirilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular için başvuru formu ve İtalya vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır. İtalya vize işlemleri İzmir üzerinden yapılacak başvurularda, vizem.net danışmanlık hizmeti vermektedir.

İtalya Konsolosluğu Antalya’da Var Mıdır?

Evet, Antalya’da İtalya Konsolosluğu bulunmaktadır. Antalya’da bulunan İtalya Konsolosluğu 2006 yılında hizmete açılmıştır.

Antalya’da bulunan İtalya Konsolosluğu fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya Nerededir?

İtalya Fahri Konsolosluğu Antalya; Şirinyalı, Eski Lara Yolu, 1513 Sokak 11/1, 07160 Muratpaşa/Antalya adresinde bulunmaktadır.

Antalya İtalya Konsolosluğundan Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Antalya İtalya Konsolosluğundan vize randevusu, vize başvurusu yapılamayacağı için alınamamaktadır.

Antalya’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili İtalya Aracı Kurumu Hangisidir?

Antalya’da ikamet eden kişiler için yetkili İtalya aracı kurumu; VFS Global’dir. VFS Global vize merkezinde sadece İtalya vizesi için gerekli olarak toplanmakta ve biyometri işlemleri gerçekleştirilmektedir. İtalya vize başvurularının onaylanmasında yetkili olan tek kurum İtalya Büyükelçiliğidir.

VFS Antalya Vize Başvuru Merkezi Üzerinden İtalya Vizesi Alınabilir Mi?

VFS Antalya vize başvuru merkezi üzerinden İtalya vizesi alınamamaktadır. Vfs İtalya Antalya’da vize için hizmet vermemektedir.

İtalya Vize Başvurusu Antalya Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvurusu Antalya’da VFS Global vize merkezlerine yapılmaktadır. VFS Global İtalya vizesi için gerekli belgeler toplanarak VFS Global’den randevu alınmalıdır.

Antalya İtalya Vize Merkezi Adresi Nedir?

Antalya İtalya vize merkezi; Yeşilbahçe Mah. 1480 Sok. Ülker Apt. No 42/B Muratpaşa-Antalya adresinde bulunmaktadır.

İdata İtalya vizesi için Antalya’da hizmet vermediğinden başvurular VFS Global’e yapılmalıdır.

İtalya Vize Başvuru Merkezi İtalya Çalışma Saatleri Nelerdir?

İtalya vize başvuru merkezi İtalya çalışma saatleri: hafta içi her gün 08:30 - 12:30 / 13:00 - 17:30 arasındadır.

VFS Global Antalya Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Global Antalya vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için; VFS Global internet sitesinde “Randevu Alma” bölümünden giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra randevu işlemi tamamlanmaktadır.

İtalya Vizesi için Antalya’dan Yapılacak Başvurular için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İtalya vizesi için Antalya’dan yapılacak başvurular için gerekli olan belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport: Talep edilen vize bitiş tarihinden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olan bir pasaporta sahip olunmalıdır ve eğer varsa eski pasaportların fotokopisi ibraz edilmelidir.
  • Kimlik Fotokopisi: T.C. kimlik numarasını içeren nüfus cüzdanı fotokopisi ibraz edilmelidir.
  • İtalya Vizesi Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş başvuru formu ibraz edilmelidir.
  • Biyometrik Fotoğraf: 2 adet 35 x 45 mm ebatlarında ve açık renk tonlu fotoğraf ibraz edilmelidir.
  • İtalya Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm Schengen ülkelerinde geçerli olan ve en az 30.000 EUR kapsamında sağlık sigortasına sahip olunmalıdır.
  • Konaklama Belgeleri: İtalya’da gerçekleştirilecek seyahat süresinde nerede konaklama yapılacağına dair belgeler ibraz edilmelidir.
  • Seyahat Araç Bilgileri: İtalya’ya gerçekleştirilecek seyahatin hangi araç ile (uçak, özel araba, tren) yapılacağını gösteren belgeler ibraz edilmelidir.

İtalya vizesi için gerekli olan belgeler; çalışma durumu, gidiş amacı ve konaklama durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. İtalya vizesi için gerekli belgeler Antalya üzerinden ibraz edilecekse, gerekli belgeler VFS Global vize merkezine teslim edilmelidir.

Antalya’dan İtalya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Antalya’dan İtalya vizesi almak ortalama olarak 5 gün sürmektedir.

İtalya Vize İşlemleri Antalya’dan Nasıl Takip Edilir?

İtalya vize işlemlerini Antalya üzerinden takip işlemleri; VFS Global web sitesinde yer almakta olan ‘’Başvuru Takibi’’ kısmı üzerinden, pasaport numarası ve barkod numarası ile yapılmaktadır.

İtalya Vizesi Danışmanlık Hizmeti Antalya Nereden Alınabilir?

Antalya üzerinden İtalya vize danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilerin, vizem.net Mersin İtalya vize merkezine başvurmaları gerekmektedir.

İtalya vizesi danışmanlık hizmeti Antalya; Alsancak Mah. GMK Blv. Capital Ticaret Merkezi A Blok K:8/47 Toroslar / Mersin adresinden alınabilmektedir.

Vizem.net Mersin iletişim bilgileri; 0850 241 9783 ve mersin.ofis@vizem.net şeklindedir.

Paylaş: