İtalya Turist Vizesi

İtalya Turistik Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

İtalya turist vizesi, İtalya’ya turistik amaçlarla seyahat edebilmek için alınması gereken, kısa süreli (C tipi) bir vize türüdür. İtalya turist vizesi, hamillerine İtalya’da 180 günlük süre içinde en fazla 90 gün bulunma ve turistik aktiviteler gerçekleştirebilme, aynı zamanda Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı sunar.

İtalya turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, gerekli evrakları temin ettikten sonra, ikamet yerlerine bağlı olarak İdata veya VFS Global aracı kurumlarına müracaat ederek vize başvurusu yapabilmektedir.

Vizem.net, İtalya turist vizesi ve Schengen ülkeleri vize başvuru işlemlerinde, Türkiye’de 5 ilde danışmanlık veren akredite kurumdur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İtalya’ya Vize Gerekiyor Mu?

İtalya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin pasaport türlerine göre vize gereklilik durumları değişebilmektedir. Hususi (yeşil) pasaport, diplomatik (siyah) pasaport ve hizmet (gri) pasaportu hamillerinin, 90 günden kısa süreli İtalya seyahatleri için vize muafiyeti bulunmaktadır. Umuma mahsus (bordo) pasaport hamillerinin, kısa veya uzun süreli İtalya seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

İtalya Turist Vizesi Şartları Nelerdir?

İtalya turist vizesi alma koşulları aşağıda listelenmiştir.

 • İtalya turist vizesi başvurusunda kullanılan pasaport, 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Schengen bölgesine ilk kez seyahat edecek başvuru sahiplerinin, vize başvurusundan önce parmak izi işlemlerinin yapılması gerekmektedir.
 • İtalya turist vizesi başvuruları, online olarak ya da posta yoluyla yapılamamakta, işlemlerin vize merkezinde şahsen tamamlanması gerekmektedir.
 • İtalya turist vizesi başvurusunun, planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapılması gerekmektedir.
 • Vize başvurusu için, seyahati mali açıdan karşılayabiliyor ve bunu kanıtlayabilir olmak gerekmektedir.
 • Tüm Schengen ülkelerinde geçerli ve en az 30.000 Euro teminatlı bir seyahat sağlık sigortasına sahip olmak gerekmektedir.

İtalya için Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İtalya turist vizesi için gerekli evraklar hazırlanır: İtalya turist vizesi almak için öncelikle kısa süreli (C tipi) İtalya Schengen vize başvuru formu, eksiksiz bir biçimde, doğru bilgilerle doldurulmalı ve imzalanmalıdır. İtalya turist vizesi için; pasaport, biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım rezervasyonları, konaklama belgeleri ve başvuru sahibinin finansal durumuna dair evraklar gibi gerekli başvuru belgeleri hazırlanarak, vize başvuru formu ile birlikte başvuru dosyasına eklenmelidir.

Vize başvurusu için aracı kurumdan randevu alınır: İtalya turistik vize başvurusu için gerekli evrak dosyasını hazırlayan başvuru sahiplerinin, aracı kurum İdata veya VFS Global web sitesi üzerinden Schengen randevu sistemi aracılığıyla, yaşadıkları şehre uygun olan başvuru merkezi için online randevu alması gerekmektedir.

Vize randevusuna gidilerek başvuru tamamlanır: Belirlenen randevu tarihinde, vize başvuru sahiplerinin tercih ettikleri başvuru merkezine şahsen giderek vize başvurusunu tamamlamaları gerekmektedir. Randevu esnasında başvuru dosyasının teslim edilmesi ile birlikte, gerekli ücretlerin tahsil edilmesi ve parmak izi bilgilerinin sisteme giriş işlemleri yapılmaktadır.

İtalya Turist Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İtalya turist vizesi için gerekli evraklar ve belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: İtalya turist vizesine başvuran kişiye ait, seyahatin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasını kapsayan, en az 2 boş sayfa içeren ve son 10 yıl içerisinde alınmış bir pasaport bulunmalıdır. Pasaportta kişisel bilgilerin ve diğer tüm vize ve damgaların bulunduğu sayfaların fotokopisi, varsa başvuru sahibinin eski tarihli pasaportunun fotokopisi ile birlikte teslim edilmelidir.
 • Kimlik fotokopisi: Başvuru sahibine ait, üzerinde kimlik numarası yer alan Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopisi başvuru dosyasında yer almalıdır.
 • İtalya turist vizesi başvuru formu: C tipi İtalya Schengen vizesi başvuru formu, başvuru sahibi tarafından doğru bilgiler ile eksiksiz bir biçimde doldurulmuş, 37. maddesi ve son sayfada yer alan imza kutucuğu imzalanmış ve tarih atılmış bir biçimde başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: İtalya turist vizesi başvuru sahibine ait, açık renk fonda çekilmiş, 3,5 cm x 4,0 cm boyutlarında ve biyometrik standartlara uygun 2 adet vesikalık fotoğraf başvuru dosyasında sunulmalıdır.
 • İtalya seyahat sağlık sigortası: Vizeye başvuran kişi adına oluşturulmuş, planlanan İtalya seyahati süresinin tamamını kapsayan ve bütün Schengen bölgesinde geçerli, en az 30.000 Euro teminatlı; acil tedavi, çeşitli sağlık sorunları, hastaneye yatış ya da vefat halinde ülkeye dönüş gibi durumları kapsayan bir seyahat sağlık sigortası poliçesinin yaptırılması gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyonları: İtalya seyahati için başvuru sahibi adına oluşturulmuş, gidiş ve dönüş tarihleri ve seyahat detaylarını içeren rezervasyon belgeleri başvuru dosyasına eklenmelidir. İtalya’dan başka Avrupa ülkelerine geçiş öngörülüyor ise, başvuru sahibi tarafından yazılan ve seyahatin güzergah ve ulaşım bilgilerini içeren bir yazının başvuru dosyasında yer alması gerekir.
 • Konaklama belgeleri: Başvuru sahibinin İtalya seyahati boyunca konaklayacağı oteli ya da diğer konaklama tesislerini gösteren, tarih bilgilerini içeren onaylı konaklama rezervasyonları başvuru dosyasında yer almalıdır.
 • Finansal duruma dair kanıt: Vize başvuru sahibinin maddi gelir durumunu gösteren banka hesap cüzdanı, kira kontratı ya da tapu gibi belgeler ile birlikte İtalya Dış İşleri Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan teminat belgeleri başvuru dosyasında ibraz edilmelidir.
 • Çalışma durumuna dair ek belgeler: İtalya vizesi başvuru sahibi çalışıyor ise; işverenin imzalamış olduğu bir çalışma ve izin belgesi, bütün hizmet geçmişini gösteren barkodlu SGK hizmet dökümü, SGK işe giriş bildirgesi ve noter tasdikli iş sözleşmesi başvuru dosyasında sunulmalıdır. İtalya turist vizesi başvurusunda bulunan kişi kendi işinin sahibi ise standart evraklar ile birlikte; şirket adına oluşturulmuş faaliyet belgesinin aslı, şirkete ait imza sirküleri, ticari sicil gazetesi ve vergi levhasının bir adet fotokopisinin ibraz edilmesi gerekir.
 • İtalya turistik vize harcı dekontu: İtalya Schengen vizesi harcı başvuru merkezlerinde nakit olarak ödendikten sonra ödeme işleminin yapıldığına dair dekontun başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Tüm İtalya turist vizesi belgeleri asılları ve birer adet fotokopileriyle birlikte teslim edilmeli ve hiçbir belge 3 aydan eski tarihli olmamalıdır.

Emekliler için İtalya Turist Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Emekliler için gerçekleştirilen İtalya turist vizesi başvurularında, standart evraklar ile birlikte; emeklilik belgesi, başvuru sahibinin maddi gelirini gösterir nitelikte son 3 ay içerisinde alınmış ve banka şubesi tarafından imzalanıp kaşelenmiş hesap dökümü, gelir beyanları, emeklilik gelirleri belgeleri, kira kontratları ve tapular vize başvuru dosyasında sunulmalıdır. Emekli başvuru sahiplerinin, İtalya İçişleri Bakanlığı’nın yürürlükte olan düzenlemeleriyle seyahat süresine göre tespit edilen tutara uygun teminat belgelerini başvuruda beyan etmesi gerekmektedir.

Ev Hanımları için İtalya Turist Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Ev hanımları için yapılan İtalya turist vizesi başvurularında, ortak vize evraklarının yanı sıra, kişinin özel durumuna ilişkin farklı belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. İtalya turist vizesi başvurusunda bulunmak isteyen ev hanımları; eşleri ya da birinci dereceden başka bir aile bireyi tarafından yazılmış olan sponsor dilekçesi, finansal kaynakları gösteren belgeler ve varsa, başvuru sahibi adına ev tapusu, araç ruhsat fotokopisi ve kira sözleşmesi gibi belgeler vize başvuru dosyasına eklenmelidir.

Öğrenciler için İtalya Turist Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İtalya turist vizesi başvuru sahibinin öğrenci olması durumunda, gerekli vize belgelerine ek olarak, başvuru sahibinin öğrenci olduğunu gösteren belgelerin sunulması gerekmektedir. İtalya turist vizesine başvurmak isteyen öğrenciler için; öğrenci belgesi, okuldan alınmış izin yazısı ve İtalya seyahatine sponsor olan birinci dereceden yakınının finansal durumunu gösteren belgeler, standart belgeler ile birlikte, başvuru dosyasında yer almalıdır.

İtalya Vize Başvurusu için Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

İtalya vize başvurusu için başvuru sahibinin banka hesabında bulunması gereken para miktarı, seyahatin süresine göre değişebilmektedir. İtalya Dış İşleri Bakanlığı’nın belirlediği standartlara göre İtalya dış temsilciliklerine yapılan turistik vize başvurularının kabul edilebilmesi için; 5 güne kadar olan seyahatlerde bir kişi için toplam 269.60 Euro ve iki veya daha fazla kişi için toplam 212.81 Euro; 6 ila 10 gün arasında sürecek seyahatlerde tek kişi için gün başına 44.93 Euro ve iki veya daha fazla kişi için gün başına 26.33 Euro değerinde bakiyenin, vize başvuru sahibinin banka hesabında bulunması gerekmektedir.

İtalya vize başvurusu için başvuru sahibinin banka hesabında bulunması gereken miktar, 11 ila 20 gün arasında sürecek seyahatlerde, tek kişi için 51.64 Euro ve iki veya daha fazla kişi için 25.82 Euro’nun yanında, günlük ücret olarak tek kişi için 36.67 Euro ve iki veya daha fazla kişi için 22.21 Euro olarak belirlenmiştir. İtalya seyahati 20 günden uzun sürecek başvuru sahiplerinin banka hesabında, tek kişi için 206.58 Euro ve iki veya daha fazla kişi için 118.79 Euro’nun yanında, günlük ücret olarak tek kişi için 27.89 Euro ve iki veya daha fazla kişi için 17,04 Euro bulunmalıdır.

İtalya Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İtalya turistik vize başvuru formunun, güncel ve doğru bilgilerle, eksiksiz bir şekilde, siyah ya da mavi tükenmez kalem kullanılarak doldurulmasına dikkat edilmelidir. İtalya Schengen vizesi başvuru formunda; başvuru sahibinin kimlik ve pasaport bilgileri, ikametgah bilgisi, geçmişte alınan Schengen vizesi bilgileri, mesleki durumu, seyahat amacı ve tarihleri, konaklama bilgileri ve maddi yeterliliğe dair bilgilerin verilmesi istenmektedir. İtalya Schengen vizesi başvuru formunda, seyahat amacına dair 21. soruda turistik seyahat seçeneğinin seçilmesine dikkat edilmelidir.

İtalya vize başvuru formunda verilen kimlik bilgilerinin, pasaportta yazan biçimiyle verilmesine dikkat etmek gerekir. Başvuru formu doldurulurken tüm bilgiler dikkatlice okunarak girilmeli ve formun 37. maddesinde ve son sayfada yer alan imza kutucuğunun imzalanması gerekmektedir. Eksiksiz şekilde doldurulan vize başvuru formu, tarih atılarak ve başvuru sahibinin 1 adet fotoğrafı ile birlikte başvuru dosyasına eklenmelidir.

Turist Vizesi İtalya Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

İtalya turist vizesi dilekçe örneği, başvuru sahibi tarafından İtalya dış temsilciliğine hitaben resmi bir dille yazılmalıdır. İtalya dilekçe örneği yazılırken, tarih bilgisine, vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerine ve pasaport numarasına yer vermeye dikkat edilmelidir. İtalya turistik vize dilekçe örneği İngilizce ya da İtalyanca olarak yazılmalı ve içeriğinde; detaylı seyahat planı, konaklama yeri bilgileri, İtalya seyahatinden sonra Türkiye’ye geri dönme niyeti ve seyahati karşılayacak maddi yeterliliğe dair bilgiler ayrıntılı olarak yer almalıdır. İtalya turist vizesi dilekçesinde verilen bilgiler, başvuru dosyasında beyan edilen evraklarla ve başvuru formunda sunulan bilgilerle uyumlu olmalıdır.

İtalya’ya Turist Vizesi Almak için Başvuru Nereye Yapılır?

İtalya turist vizesi almak için, başvuru sahibinin yaşadığı il merkezine bağlı olarak İdata ve VFS Global başvuru merkezlerinden ya da akredite acenteler üzerinden başvuru yapılabilmektedir. İtalya Konsolosluğu, şahsen yapılan turistik vize başvurularını kabul etmemektedir.

Vizem.net, 2016 ve 2020 yılları arasında Schengen turist vizesi başvurularında %98,2 ile en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

İtalya Turist Vizesi Nereden Alınır?

İtalya turist vizesi, başvuru sahibinin ikamet ettiği yere göre yetkili aracı kurum olan İdata veya VFS Global vize başvuru merkezleri üzerinden alınmaktadır. Vize başvuruları, yetki alanına bağlı olarak Ankara İtalya Büyükelçiliği ya da İstanbul İtalya Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir. Vize başvurusunun sonuçlanmasının ardından, başvuru sahibi pasaportunu, başvuruyu yaptığı vize merkezinden teslim alabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan İtalya vizesi başvurularında, başvuru sürecinin sonuçlanmasının ardından kişinin pasaportu, saha ekibi tarafından teslim alınıp adrese gönderilmektedir.

İtalya Turist Vizesi Almak Kolay Mıdır?

İtalya turist vizesi almak, gerekli adımlar doğru şekilde takip edildiği ve istenen evraklar eksiksiz şekilde teslim edildiği sürece kolay bir işlemdir.

İtalya Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İtalya turist vizesi başvuru ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
İtalya turist vizesi harcı80 EUR
Başvuru formu ve dilekçe doldurma20 EUR
Randevu işlemleriÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Seyahat Sağlık Sigortası15 EUR
Danışmanlık hizmeti25 EUR
Toplam180 EUR

İtalya turist vizesi maliyeti, 2022 yılında seyahat sigortası ücreti dahil 180 Euro olarak hesaplanabilir.

İtalya Turist Vizesi Başvuru Harcı Ne Kadardır?

İtalya turist vizesi başvuru harcı, 2022 yılında 12 yaşından büyük başvuru sahipleri için 921 Türk Lirası, 6 - 12 yaş arası başvuru sahipleri için 461 Türk Lirası ve 0 - 6 yaş arası çocuklar için ücretsizdir.

İtalya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya turist vizesi başvuruları, normal koşullarda başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından 5 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. İdata’nın Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubeleri aracılığıyla yapılan vize başvurularında sonuçlanma süresini, 7 gün olarak düşünmek gerekmektedir. Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için, İtalya vizesi başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

İtalya turistik vize başvurularının sonucu ile ilgili karar ve vizenin verilme süresi, İtalyan dış temsilciliğinin yetki alanına girmektedir. İtalyan Başkonsolosluğu’nun iş yoğunluğunun fazla olduğu, özellikle Türk ve İtalyan bayram tatili öncesi gibi dönemlerde vize işlemlerinin sonuçlanma süresi uzayabilmektedir. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için, vize başvurularının öngörülen seyahat tarihinden 15 gün gibi uygun bir süre önce yapılması tavsiye edilmektedir.

İtalya turistik vize başvuruları, planlanan seyahat tarihinden en az 7 iş günü öncesinde yapıldığı takdirde kabul edilmektedir. Vize işlemlerini hızlı bir biçimde yapmak isteyen kişiler, İtalya ekspres vize başvurusunda bulunabilmektedir.

İtalya Turist Vizesi Süresi Kaç Aylık Düzenlenir?

İtalya turist vizesinin kaç aylık düzenleneceği; başvuru sahibinin pasaportunda daha önceden alınmış Schengen vizesi olup olmaması, vize ihlali yapılıp yapılmaması, konaklama belgeleri, seyahat planı ve vize talep dilekçesi gibi değişkenlere bağlıdır. İlk kez turist vizesi başvurusu yapan kişiler için genellikle 1 aylık vize düzenlenmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan İtalya turist vizesi sürelerinin, son 3 yıl ortalaması 70 gündür.

İtalya Turist Vizesi Red Nedenleri Nelerdir?

İtalya’ya turist vizesi başvurularının red nedenleri aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru dosyasında geçersiz pasaport ibraz edilmesi
 • Başvuru dosyasında İtalya seyahatinin şartları ve amacı için gerekçelendirme yapılmamış olması veya gerekçelerin inandırıcı olmaması
 • Başvuru sahibinin İtalya seyahatini karşılayabilecek maddi imkanlara sahip olduğuna ilişkin kanıtlayıcı evrakların sunulmamış olması
 • Başvuru tarihinin içinde bulunduğu 180 günlük dönem içerisinde, Schengen bölgesinde 90 gün süreyle kalınmış olması
 • Schengen Bilgi Sisteminde başvuru sahibi adına giriş yasağı kaydı bulunması
 • Schengen üyesi devletlerden en az birinin, vize başvuru sahibini ülkenin kamu politikalarına ya da iç güvenliğe tehdit olarak kabul ediyor olması
 • Schengen üyesi devletlerden en az birinin, vize başvuru sahibini Schengen Sınırları Yasası’na göre kamu sağlığı için tehlikeli olarak kabul ediyor olması
 • Schengen üyesi devletlerden en az birinin, vize başvuru sahibini uluslararası ilişkilere tehdit olarak değerlendirmesi
 • Vize başvuru dosyasında sunulan belgelerin güvenilirliği, gerçekliği ya da doğruluğuna dair makul şüphelerin bulunması
 • Başvuru sahibinin, turist vizesi geçerlilik süresi dolmadan önce İtalya’dan çıkış yapmayacağına dair şüphe uyandırması
 • Başvuru dosyasında sunulan seyahat sağlık sigortasının gerekli koşulları sağlamaması

İtalya Turist Vizesi Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

İtalya turist vizesi reddine itiraz başvurusu, Başkonsolosluk tarafından verilen red kararı mektubunda belirtilen süre içerisinde, itiraz dilekçesi yazılarak yapılmaktadır.

Vizem.net, vize reddine itiraz etmeye uygun adaylar için İtalya vize reddi itiraz sürecinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İtalya’ya Turist Vizesi için Vize Uzatma İşlemi Yapılabilir Mi?

İtalya turist vizesi için vize uzatma işlemleri, yalnızca kanıtlanabilecek acil durumlar için yapılabilmektedir.

İtalya turist vizesini uzatmak isteyen kişiler, acil durumlarını bildirerek gerekli kurumlara başvuruda bulunmalıdır. İtalya vize uzatma işlemleri, neden olarak gösterilen acil durumların değerlendirilmesinin ardından sonuçlanmaktadır.

İtalya’ya Turist Vizesi ile Gidip Kalmak Mümkün Müdür?

Hayır, İtalya’ya turist vizesi ile gidip kalmak mümkün değildir. İtalya turist vizesi, 90 günden az süreli seyahatler için verilmektedir ve vize süresi sadece acil durumlarda uzatılabilir. Turist vizesi ile İtalya’da kalmak, yalnızca kısa süreli ve turistik amaçlı ziyaretler için mümkündür.

İtalya Turist Vizesi ile Aile Ziyareti Yapılabilir Mi?

Evet, İtalya turist vizesi sahipleri, vize geçerlilik süresi boyunca İtalya’da akraba, aile ve arkadaş ziyareti yapabilmektedir.

İtalya’da Turist Vizesi ile Çalışmak Mümkün Müdür?

Hayır, İtalya’da turist vizesi ile çalışmak mümkün değildir. İtalya’ya turist vizesi ile seyahat eden kişilerin, ülkede en fazla 90 gün için ve sadece turistik aktivitelerde bulunma hakkı vardır.

İtalya’ya turist vizesi ile gidip iş bulmak, daha sonra uzun süreli vize alma gerekliliğine neden olmaktadır. İtalya’da çalışmak isteyen kişilerin, uzun süreli vizenin yanında, İtalya oturma ve çalışma izni alması gerekmektedir.

İtalya Turist Vizesi ile Gidip İş Bulmak Mümkün Müdür?

Evet, İtalya turist vizesi ile İtalya’ya gidip iş bulmak mümkündür ancak İtalya’da iş bulan kişilerin, işverene ait sponsor belgeleri ile birlikte Türkiye’ye tekrar dönüp, uzun süreli (D tipi) İtalya vizesine başvurmaları gerekmektedir.

Turist Vizesi ile İtalya’da Evlenmek Mümkün Müdür?

Evet, turist vizesi ile İtalya’da evlenmek mümkündür.

İtalya’ya Turist Vizesi ile Gidip İltica Etmek Mümkün Müdür?

Evet, İtalya’ya turist vizesi ile gidip iltica etmek mümkündür.

İtalya Turistik Vize Takibi Nasıl Yapılır?

İtalya turistik vize takibi, aracı kurumlar olan İdata ve VFS Global web siteleri üzerinden, başvuru sırasında alınan takip kodu ile yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığı ile gerçekleştirilen turistik vize başvurularında, takip işlemleri için 5 aşamalı bilgilendirme SMS hizmeti sunulmaktadır.

İtalya Tatili için En Fazla Tercih Edilen Turistik Yerler Neresidir?

İtalya tatili için en fazla tercih edilen turistik yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Roma Yeraltı Mezarları
 • İspanyol Merdivenleri
 • Floransa
 • Opera Del Duomo Müzesi
 • Dört Nehir Çeşmesi
 • Venedik
 • Cenova Kraliyet Sarayı
 • Santa Maria della Grazie Kilisesi
 • Kutsal Melek Kalesi
 • Como Gölü
 • Amalfi Sahili
 • Mole Antonelliana Kulesi
 • Pantheon Tapınağı
 • Cinque Terre
 • Pisa Kulesi
 • Caracalla Hamamı
 • Capitol Tepesi
 • Pompei Antik Kenti
 • St. John Lateran Bazilikası
 • Superga Katedrali
 • Palermo
 • Trevi Çeşmesi
 • San Gimignano
 • Villa San Michele
 • İtalya adaları

İtalya, turistlerin ilgisini çeken birçok tatil seçeneğine sahiptir. İtalya’nın turistik yerlerinde tatil yapmak isteyen kişilerin, İtalya tatil vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: