İtalya KKTC Vize İşlemleri

İtalya Vizesi KKTC: Başvuru ve Takip İşlemleri

KKTC’de ikamet eden kişiler için İtalya vize işlemleri, vize türüne göre gerekli belgelerin dosyalanıp KKTC’deki İtalya yabancı misyonuna başvuru yapılması ile gerçekleşmektedir.

Vizem.net, Kıbrıs’ta yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için KKTC vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Son 59 ay içerisinde alınmış bir Schengen vizesi bulunan kişiler, sadece gerekli evrakları Vizem.net merkez ofisine ileterek İtalya vizesi KKTC işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Kıbrıs Vatandaşı İtalya Vizesi Alabilir Mi?

Kıbrıs vatandaşları, istenen belgeleri hazırlayarak ve gerekli başvuru adımlarını takip ederek İtalya vizesi alabilmektedir.

KKTC’de İtalya Konsolosluğu Bulunuyor Mu?

KKTC’de İtalyan Konsolosluğu bulunmamaktadır. İtalyan Konsolosluğu, 25 Mart Sok. No:11 2408 Engomi (Nicosia), Güney Kıbrıs Rum Yönetimi adresinde hizmet vermektedir ve KKTC bölgesinde İtalya Konsolosluğu’na bağlı vize departmanı bulunmaktadır.

KKTC’de Yaşayanlar için İtalya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

KKTC’de yaşayan kişilerin İtalya vize başvuruları, İtalya Vize Başvuruları Bilgi Masası’na yapılmaktadır. İtalya Vize Başvuruları Bilgi Masası; Mehmet Akif Caddesi, No: 29, Köşklüçiftlik, Lefkoşa, KKTC adresinde hizmet vermektedir. İtalya Vize Başvuruları Bilgi Masası telefon numarası, +(357) 223 57 635, faks numarası ise +(357) 223 57 616’dır.

KKTC İtalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

KKTC İtalya vize başvurusu için, öncelikle istenen vize türü belirlenmeli ve gerekli belgeler öğrenilmelidir. İtalya vizesi için gerekli belgeler eksiksiz şekilde hazırlandıktan sonra, KKTC İtalya yabancı misyonundan randevu alınması gerekmektedir. Vize türüne göre toplanan gerekli evraklar randevu gününde eksiksiz bir şekilde İtalya yabancı misyonundaki yetkili kişiye teslim edilmelidir.

Randevu esnasında vize evrakları teslim edildikten sonra, yetkili kişi tarafından başvuru sahibi adına vize başvuru dosyası hazırlanmaktadır. Başvuru dosyası teslim alınan vatandaşların, vize başvuru süreci tamamlanır ve inceleme süreci başlar. KKTC İtalya vize başvuru sonucu başvuru sahibine iletildikten sonra, pasaport teslimi için tekrar KKTC İtalya yabancı misyonuna gitmek gerekmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: