İtalya Vize Takip İşlemleri

İtalya Vize Takip İşlemi: İtalya Vize Takibi Nasıl Yapılır?

İtalya vize takip işlemleri, başvuru yapılan aracı kurum üzerinden yapılmalıdır. Başvuruda bulunulan aracı kurumların internet siteleri üzerinden online olarak vize sonucu sorgusu yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda İtalya vize takip işlemleri 5 aşamalı SMS sistemiyle ve online takip seçenekleri ile yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İdata İtalya Online Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Online vize takip işlemi ikamet edilen şehre bağlı olarak, vize başvuru sırasında vize başvuru merkezinden verilen barkod numarası ve pasaport numarası kullanılarak iDATA ya da VFS Global’in internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir.

Vize takip işlemleri için iDATA üzerinden yapılacak sorgularda başvuru sahibine verilen barkod numarası ve pasaport numarası kullanılmaktadır. VFS Global üzerinden yapılan vize başvuru sorgularında ise referans numarası ve başvuru sahibinin soyadı bilgileri kullanılmaktadır. Vize başvurularında kullanılan barkod numarası ve referans numarası aynı numaralardır.

İtalya Vize Takibi İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

iDATA İtalya vize takip işlemleri İstanbul’dan iDATA İstanbul vize başvuru merkezine gelinerek yapılmaktadır. Vize başvuru sahibinin VIS kaydı bulunmuyorsa İstanbul iDATA vize başvuru merkezinde parmak izi vererek VIS kaydı oluşturması gerekmektedir. Başvuru sahibinin son 59 ay içinde alınmış başka bir Schengen vizesi bulunuyor ise başvuru sahibinin vize başvuru merkezine gelmesine gerek yoktur. Başvuru sahibi gerekli evrakları vize başvuru merkezine yollayarak vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında İstanbul’dan yapılan İtalya vize başvurularında iDATA ofislerinde başvuru sahibine refakat edilmektedir.

İtalya Vize Takip İşlemleri Ankara’dan Nasıl Yapılır?

İtalya vize takip işlemleri, Ankara’dan VFS Global vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır. İtalya vize takip işlemleri kapsamında başvuru sahibinin daha önce son 59 ay içinde alınmış bir Schengen vizesi ya da VIS sistemine kaydı bulunmuyorsa VFS Global merkezlerine gelerek VIS kaydı için gerekli işlemleri tamamlaması gerekmektedir. Başvuru sahibinin VIS sistemine kaydı bulunuyor ise vize başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan gerekli evrakları posta yoluyla göndererek vize başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

İtalya vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti veren Vizem.net, vize başvuru sürecinde VIS sistemine kayıt için vize başvuru sahibine iDATA ofislerinde refakat etmektedir.

İtalya Vize Takip İşlemleri İzmir’den Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvurularında vize takip işlemleri VFS Global İzmir ofisleri üzerinden yapılmaktadır. Vize başvurusunda bulunacak kişinin daha önceden Schengen vizesi için gerekli olan VIS kaydı bulunmuyor ise vize başvuru merkezine giderek parmak izi vermesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin son 59 ay içinde alınmış bir Schengen vizesi bulunuyor ise VIS kaydı yaptırmasına gerek yoktur. VIS kaydı bulunan başvuru sahipleri gerekli evrakları vize başvuru merkezine yollayarak vize başvurusunu gerçekleştirebilirler.

İzmir’den yapılacak İtalya vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti veren Vizem.net, VIS sistemine kayıt ve vize başvuru sürecinde iDATA ofislerinde vize başvurusunda bulunacak kişiye refakat hizmeti vermektedir.

PTT Kargo İtalya Vize Takibi Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvurusundan sonra pasaportun kargo ile gönderilmesi talep edilir ise kargo hizmeti verilmektedir. Ptt kargo ile vize takibi, vize başvurusu yapıldığında vize başvuru merkezinde birebir talep edilebilir ya da daha sonra pasaport vize başvuru merkezine ulaştığında online olarak talep edilebilmektedir.

Kargo ile pasaport teslimi, başvuru sahibinin verdiği adrese yapılmaktadır. Kargo ile pasaport gönderimlerinde kargo ücreti alıcıya aittir. Pasaportun kargo ile teslim edilmesini talep eden pasaport sahipleri kargo takibini iDATA ücretsiz kargo takibi sayfası üzerinden yapabilmektedir.

İtalya Ulusal Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İtalya ulusal vize başvurularında vize başvuru takibi iDATA ve VFS Global’in başvur ofisleri üzerinden yapılabilmektedir. İtalya ulusal vize takip işlemleri için vize başvurusunda bulunan kişinin VFS Global ya da iDATA vize başvuru merkezlerine gitmeleri gerekmektedir.

Vizem.net İtalya ulusal vize başvuruları için danışmanlık veren aktredite acentedir. Danışmanlık hizmetleri kapsamında Vizem.net, İtalya ulusal vize başvurularında başvuru için gerekli belgeler, biyometri işlemleri ve başvuru takibi için hizmet vermektedir.

İtalya Aile Birleşimi Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İtalya aile birleşimi vizesi D tipi uzun süreli bir vize türüdür. D tipi vize başvurularında vize takibi için aynı yöntem kullanılmaktadır.

İtalya D tipi vize başvurularında vize başvuru takibi VFS Global ve iDATA’nın internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir. iDATA ve VFS Global’in vize başvuru portalları üzerinden vize başvurusunda verilen barkod numarası ile İtalya aile birleşimi vizesi için vize başvurusu sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

İtalya Konsolosluğu Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

İtalya vize takip işlemleri iDATA, VFS Global ve Vizem.net üzerinden yapılabilmektedir. Vize başvurusu takibi İtalya Konsolosluğu web sitesi üzerinden yapılamamaktadır.

İdata Üzerinden İtalya Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

iDATA’nın internet sitesi üzerinden vize takip işlemi vize talebinde bulunan kişiye verilen barkod kodu ve pasaport numarası ile yapılmaktadır. iDATA’nın internet sitesinde yer alan başvuru takip başlığına tıklanarak başvuru takip sayfası açılmalı sonra başvuru takip sayfasında yer alan “pasaport numarası” yazan kutucuğa pasaport numarası, “barkod numarası” kutucuğa vize başvuru merkezinden verilen barkod numarası yazılmalıdır. Vize başvuru takibi için gerekli olan barkod ve pasaport numaraları yazıldıktan sonra “sorgula” kutucuğuna basılarak başvurulan vize hakkında bilgi edinilebilir.

iDATA vize başvuru sistemi örneği aşağıda verilmiştir.

İtalya iDATA Vize Takip Ekranı

VFS Global Üzerinden İtalya Vize Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

VFS Global’in internet sitesi üzerinden yapılacak İtalya vizesi başvuru takibi için VFS Global’ web sitesine girilerek başvuru takip satırı açılmalıdır. Açılan sayfada yer alan “referans numarası” ve “soyadı” kutucukları doldurulduktan sonra bilgilerin altında yer alan güvenlik kodu girilmeli ve göndermek kutucuğuna tıklanarak vize sorgusu yapılmalıdır.

Vize başvuru takibi için VFS Global’in internet sitesinde istenen referans numarası barkod numarası ile aynı numaradır.

VFS Global vize başvuru sistemi örneği aşağıda verilmiştir.

İtalya VFS Global Vize Takip Ekranı
İtalya VFS Global Vize Takip Ekranı

İtalya Vize Takip Numarası Ne İşe Yarar?

İtalya vize takip numarası, İtalya için herhangi bir vize başvurusu yapıldıktan sonra vize başvurusunun sonucunu öğrenmek için kullanılan bir referans numarasıdır. İtalya vize başvurularında vize sonucu sorgulama işlemleri için referans numarası vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru yapılan vize başvuru merkezi tarafından verilmektedir.

Başvuru merkezi tarafından verilen referans numarası ile online olarak vize başvurusu sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Online vize sonucunu öğrenmek için İtalya vize sonuç sorgulama işlemi iDATA ve VFS Global’in internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir.

Paylaş: