Meksika İstanbul Konsolosluğu

İstanbul Meksika Konsolosluğu | Consulado De México

Meksika dış temsilciliği İstanbul'da konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Konsolosluk, yabancı ülkelerde temsil edilen ülke adına resmi işlemleri yürüten dış temsilciliktir. Konsoloslar, temsil ettikleri ülkenin ticari ve vatandaşlık işlemlerini yürütmekle yükümlü kişilerdir. Türkiye’deki Meksika dış temsilcilkleri; Mexico Konsolosluğu İstanbul ve Ankara’da bulunan Meksika Büyükelçiliğidir.

İstanbul Meksika Konsolosu Kimdir?

İstanbul Meksika Konsolosu María Isabel Arvide Limón’dur.

İstanbul Meksika Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri Nelerdir?

İstanbul Meksika Konsolosluğu İstanbul’un Beşiktaş semtinde bulunmaktadır. Meksika Konsolosluğunun adresi Levent Mahallesi, Levent Caddesi, Lale Sokak, Numara 23’tür. İstanbul Meksika Konsolosluğu’ndan her türlü konsolosluk hizmeti için bilgi infoetb@sre.gob.mx mail adresi veya 0 (212) 284 10 02 ve 0 (212) 284 10 03 telefon numaraları üzerinden alınabilmektedir.

Meksika Konsolosluğu Levent Adresine Nasıl Gidilir?

Meksika Konsolosluğu Levent adresine; araba, otobüs, minibüs, metro gibi ulaşım araçlarıyla ulaşım sağlanabilir. 40B numaralı Beşiktaş - Sarıyer otobüsü, 27E numaralı Kabataş rıhtımlarından kalkan otobüs, 25Gnumaralı Taksim'den hareket eden otobüsü ya da 29P numaralı Zincirlikuyu metrobüs durağından geçen otobüs ile Meksika Konsolosluğuna ulaşım sağlanmaktadır.

Konsolosluğa ulaşmak için B33 dolmuş hattı kullanılabilmektedir. M2 metro hattı üzerinden Levent durağında inerek kolayca Konsolosluğa ulaşabilmek mümkündür.

Meksika İstanbul Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Meksika İstanbul Konsolosluğu telefon numaraları 0 (212) 284 10 02 ve 0 (212) 284 10 03’tür.

Meksika İstanbul Konsolosluğu Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Meksika İstanbul Konsolosluğu mail adresi infoetb@sre.gob.mx‘dir.

İstanbul Meksika Konsolosluğu Resmi İnternet Sitesi Nedir?

İstanbul Meksika Konsolosluğu resmi internet sitesi https://consulmex.sre.gob.mx/estambul/index.php‘dir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurusu almaktadır. İstanbul Meksika Başkonsolosluğunun aracı kurum ile anlaşması yoktur ve tüm vize başvurularını doğrudan almaktadır.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurusu, vize randevusu alınarak yapılmaktadır.

Meksika vize başvurularında Konsolosluktan vize randevusu alınmalı ve randevu gününe kadar istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Konsolosluk randevusu esnasında biyometri işlemleri, mülakat ve vize ücretinin ödenmesi gibi gerekli aşamalar eksiksiz tamamlanmalıdır.

Vizem.net, her türlü Meksika vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanmasından randevu süreci ve sonrasına kadar tüm vize başvuru işlemlerinde ve sürecin takibinde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

İstanbul Meksika Başkonsolosluğu Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İstanbul Meksika Başkonsolosluğu vize randevusu consulartur@sre.gob.mx adresine mail atılarak alınabilmektedir. İstanbul Meksika Başkonsolosluğu hafta içi her gün 09:00 ile 13:00 saatleri arası için vize randevusu vermektedir.

Türkiye'deki Diğer Meksika Dış Temsilcilikleri Nelerdir?

Türkiye'deki diğer Meksika dış temsilcilikleri, Ankara Meksika Büyükelçiliğidir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: