Meksika Ankara Büyükelçiliği

Meksika Büyükelçiliği | Embajada de México en Turquía

Meksika Büyükelçiliği Meksika dışındaki ülkelerde Meksika’nın hukuki ve siyasi temsili olan birimdir. Ankara’da bulunan Meksika dış temsilciliği büyükelçilik statüsündedir; Meksika Ankara Büyükelçiliği, Meksika elçiliği görevinin yanı sıra bünyesinde konsolosluk hizmetlerini de barındırmakta ve vize başvurusu için hizmet vermektedir.

Meksika Büyükelçisi Kimdir?

Meksika büyükelçisi Jose Luis Martinez y Hernandez’dir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Yetkileri Nelerdir?

Meksika Ankara Büyükelçiliği yetkileri aşağıda listelenmiştir.

 • Meksika Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Meksika vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, askerlik, vize, pasaport, vatandaşlık, belge tasdiki, nüfus cüzdanı, noter, vize ve pasaport işlemlerini yürütme görev ve yetkisine sahiptir.
 • Ankara Meksika Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti dışında Gürcistan, Kazakistan Cumhuriyeti ve Türkmenistan Cumhuriyeti’nin dış temsilciliklerinde resmi temsilcilik görevini üstlenmektedir.
 • Ankara Meksika Büyükelçiliği, Türkiye-Meksika ticari ilişkilerini geliştirmek, Türkiye’de çalışan Meksika vatandaşlarını himaye etmek ve vatandaşlık işlemlerini yürütmek görevine sahiptir.
 • Ankara Meksika Büyükelçiliği, bünyesinde barındırdığı konsolosluk hizmetlerinde Meksika vize ve Meksika elektronik vize başvurularını almak, Meksika vize sorunlarını çözmek görevlerini üstlenmektedir.
 • Ankara Meksika Büyükelçiliği konsolosluk hizmetlerinde Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişiler için Meksika vizesi işlemlerini yürütmektedir.

Meksika Büyükelçiliği Vize Başvurusu Alır Mı?

Meksika Büyükelçiliği vize başvurusu almaktadır. Meksika Büyükelçiliğinin bir aracı kurum ile anlaşması yoktur ve Meksika Büyükelçiliği tüm vize başvurularını doğrudan almaktadır.

Ankara Meksika Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Meksika Konsolosluğu vize başvurusu Ankara Meksika Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümüne yapılmalıdır. Meksika vizesi almak için öncelikle consulartur@sre.gob.mx mail adresine vize başvurusu randevu talebi için mail atılmalı ve randevu alınmalıdır.

Randevu günü ve saatinde vize için gerekli bütün evraklar hazır bir şekilde randevuya gidilmeli ve vize başvurusu yapılmalıdır. Büyükelçilik vize başvurusunda başvuru sahibinin evrakları alınır, biyometri işlemleri ve vize mülakatı yapılır. Vize başvurusu vize harcının ödenmesiyle sonlanır.

Türkiye'nin en yüksek vize onay oranına sahip akredite acentesi olan Vizem.net, her türlü Meksika vize başvurusu için gerekli evrakların hazırlanmasından randevu süreci ve sonrasına kadar tüm başvuru sürecinde danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Meksika Konsolosluğu Ankara Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Meksika Konsolosluğu Ankara vize randevusu consulartur@sre.gob.mx adresine mail atılarak alınmaktadır. Meksika Ankara Konsolosluğu çalışma saatleri hafta içi 09.00-17.00 arasındadır. Meksika Ankara Konsolosluğu vize işlemleri için hafta içi 09.00-13.00 aralığındaki çalışma saatlerini ayırmaktadır; vize randevuları da 09.00-13.00 saatleri arasına verilmektedir.

Meksika Büyükelçiliği Vize Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Meksika Büyükelçiliği vize sorgulama işlemleri Meksika Büyükelçiliğinin Konsolosluk bölümüne mail ve telefon yoluyla ulaşılarak yapılmaktadır. Meksika vize başvuruları diğer pek çok ülkeye kıyasla daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Meksika kısa süreli vizeleri aynı gün, Meksika uzun süreli vizeleri ortalama 2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Meksika vize başvuruları tüm vizelerde en geç 5 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Meksika vize başvuruları 5 aşamalı SMS servisi ile ve online olarak takip edilebilmektedir.

Vizem.net bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ankara Meksika Konsolosluğu İletişim ve Adres Bilgileri Nedir?

Ankara Meksika Konsolosluğu; Aziziye Mahallesi, Kırkpınar Sokak, No: 18/6, 06540, Çankaya, Ankara adresinde yer almaktadır.

Meksika Konsolosluğu Ankara Telefon Numarası Nedir?

Meksika Konsolosluğu Ankara telefon numarası + 90 (312) 442 30 33’tür. Meksika Ankara Büyükelçiliğine ulaşılabilecek diğer telefon numaraları ise + 90 (312) 442 30 99, + 90 (312) 441 94 24, + 90 (312) 441 94 54 şeklindedir.

Ankara Meksika Büyükelçiliği Mail Adresi Nedir?

Ankara Meksika Büyükelçiliği mail adresi apubtur@sre.gob.mx’dir. Ankara Meksika Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü consulartur@sre.gob.mx mail adresini kullanmaktadır.

Meksika Büyükelçiliği Resmi İnternet Sitesi Nedir?

Meksika Büyükelçiliği resmi internet sitesi https://embamex.sre.gob.mx/turquia/index.php’dir.

Ankara Meksika Büyükelçiliği Mesai Saatleri Nedir?

Ankara Meksika Büyükelçiliği mesai saatleri hafta içi 09.00-17.00 arasındadır. Ankara Meksika Büyükelçiliği hafta sonu kapalıdır.

Meksika Büyükelçiliği Tatil Günleri Nelerdir?

Meksika Büyükelçiliği tatil günleri aşağıda listelenmiştir.

 • 5 Şubat Meksika Anayasası'nın kabulünün yıldönümü
 • 20 Mart Benito Juarez'in doğum yıldönümü
 • 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mart İşçi Bayramı
 • 5 Mart Puebla Muharebesinin yıldönümü
 • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 16 Eylül Meksika Bağımsızlık Günü
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 2 Kasım Meksika Ölüler günü
 • 20 Kasım Meksika Devrimi'nin başlangıcının yıldönümü
 • 25 Aralık Noel
 • Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı
 • Paskalya Bayramı

Türkiye'de Ankara Meksika Büyükelçiliği Dışında Meksika Dış Temsiciliği Var Mı?

Türkiye’de Ankara Meksika Büyükelçiliği dışında dış temsilcilik bulunmaktadır.

Meksika dış temsilciliği olarak Türkiye’de İstanbul Meksika Konsolosluğu yer almaktadır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: